Středa, 7 června, 2023
spot_img

Zachraňte planetu pomocí orgasmu: Udržitelné erotické pomůcky jsou na vzestupu

Mnozí z nás už léta místo jednorázových plastových lahví používají šetrnější eko varianty. Omezili jsme konzumaci masa, začali nakupovat oblečení od etických značek a na poličkách v koupelně máme vyrovnané produkty šetrné přírodní kosmetiky. Myslíte ale na udržitelnost i ve vašem sexuálním životě?

Globální trh se sexuálními pomůckami by měl do roku 2025 dosáhnout hodnoty téměř 795 miliard korun. Všechny ty obaly na kondomy, plastové lahvičky od lubrikačních gelů nebo už nepotřební posteloví pomocníci z PVC za sebou ale zanechávají stovky milionů tun plastového odpadu a kvůli neschopnosti se rozložit znečišťují životní prostředí. Průmysl rozkoše ale začíná jít s dobou a myslet kromě uspokojení lidí také na spokojenost planety. Ekologicky šetrné erotické pomůcky od veganských lubrikantů až po skleněná dilda hýbou světem. Nejopěvovanější novinkou se ale nyní stala první biologicky odbouratelná a recyklovatelná hračka od ikonické společnosti Womanizer – The Premium Eco Air Toy.

Za každou hračku jeden strom

Revoluci ve světě slasti způsobila značka už před 12 lety, kdy na trh uvedla první pomůcku tohoto typu pracující s podtlakem vzduchu. No a od té doby tato technologie dominuje celému odvětví. V době, kdy se celý svět začíná soustředit na udržitelné alternativy čehokoliv si ale také tato společnost uvědomila, že by měla svůj nejslavnější produkt “nastříkat nazeleno”. A to se povedlo. Místo použití ABS plastu je produkt zhotoven z Biolenu – bioplastu vyrobeného ze 70 procent přírodních materiálů, jako je kukuřičný škrob. Stoprocentně bez použití plastu vznikl prý také recyklovatelný obal z FSC papíru, který splňuje nejnáročnější ekologické požadavky. Za každý prodaný kus prémiové ekologické řady pak navíc ještě společnost Womanizer zasazuje strom. A to ve spolupráci s charitativní organizací One Tree Planted, která usiluje o ukončení globálního odlesňování a vytvoření zdravějšího klimatu. Jakmile už hračka doslouží nebo vás jednoduše přestane bavit, lze ji díky modulárnímu designu a odnímatelné dobíjecí baterii rozebrat a jednotlivé části recyklovat.

Zelená revoluce

Do zelené revoluce se ale zapojilo více výrobců. Například Lovehoney. Ti přišli s novou kolekcí ekologických vibrátorů v rámci jejich první spolupráce s odborníky na luxusní udržitelné sexuální hračky – Love Not War.  Čtyřdílná kolekce byla vyvinuta právě jako reakce na hnutí „zeleného sexu“ a rostoucí poptávku po udržitelných produktech pro potěšení. Řada je vyrobena z recyklovaného hliníku a silikonu. Dalšími zajímavými produkty, které potěší tělo, mysl i planetu, jsou pak napříč značkami například ručně foukané skleněné dildo nebo lubrikační gel na vodní bázi vyrobený z aloe vera.

Zachraňte planetu pomocí orgasmu: Udržitelné erotické pomůcky jsou na vzestupu
Foto: Unsplash

Je tedy jasné, že ekologické smýšlení se čím dál tím více promítá do našich každodenních životů a situací. Jak moc ovlivní stav naší planety rozrůstající se udržitelný trh s erotickými pomůckami, to uvidíme časem. Každopádně se ale odhaduje, že výroba přibližně 100 000 podobných ekologických sexuálních hraček ušetří přibližně deset tun plastu ročně.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Co můžeme udělat pro lepší budoucnost? Konference TEDx se zaměří na...

Jaký vliv na nás mají sociální sítě a čím nám může pomoct umělá inteligence? Na tyto a další otázky odpoví konference Future of Humanity, na níž vystoupí ekolog Martin Bursík, odborník na AI a její rizika Jan Kulveit nebo také studentka Emma Babáková, která se věnuje prevenci duševních problémů mladých.

Darina Křivánková: „Uvařit někomu skvělé jídlo a udělat mu tak radost je jeden z nejhezčích pocitů, jaké znám.“

Darinu můžete znát ze dvou světů. První její láskou je film. Také o něm mnoho let psala jako novinářka. Tou druhou, v téhle chvíli srdcovější, je jídlo.

Zpověď Moniky Valentové: Cesta od antidepresiv k sebelásce

„Když jsem ve svých pětadvaceti letech byla poprvé u psychiatra a odmítla předepsaná antidepresiva, lékař přede mnou padl na kolena a prosil mě, abych je začala užívat,“ vypráví novinářka Monika Valentová, která tím otevírá novou rubriku What.

Ester Geislerová a Martin Hronský Krupa o desetiletém věkovém rozdílu a o terapii sdílením

Poprvé absolvovali společné focení do médií a rozpovídali se při tom o svém vztahu. Seznámili se tak, jak dříve bývalo zvykem – off-line. Zvláštní covidové bezčasí dokonale nahrálo tomu, aby se poznali v klidu a do hloubky.
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu