Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Zachraňte planetu pomocí orgasmu: Udržitelné erotické pomůcky jsou na vzestupu

Mnozí z nás už léta místo jednorázových plastových lahví používají šetrnější eko varianty. Omezili jsme konzumaci masa, začali nakupovat oblečení od etických značek a na poličkách v koupelně máme vyrovnané produkty šetrné přírodní kosmetiky. Myslíte ale na udržitelnost i ve vašem sexuálním životě?

Globální trh se sexuálními pomůckami by měl do roku 2025 dosáhnout hodnoty téměř 795 miliard korun. Všechny ty obaly na kondomy, plastové lahvičky od lubrikačních gelů nebo už nepotřební posteloví pomocníci z PVC za sebou ale zanechávají stovky milionů tun plastového odpadu a kvůli neschopnosti se rozložit znečišťují životní prostředí. Průmysl rozkoše ale začíná jít s dobou a myslet kromě uspokojení lidí také na spokojenost planety. Ekologicky šetrné erotické pomůcky od veganských lubrikantů až po skleněná dilda hýbou světem. Nejopěvovanější novinkou se ale nyní stala první biologicky odbouratelná a recyklovatelná hračka od ikonické společnosti Womanizer – The Premium Eco Air Toy.

Za každou hračku jeden strom

Revoluci ve světě slasti způsobila značka už před 12 lety, kdy na trh uvedla první pomůcku tohoto typu pracující s podtlakem vzduchu. No a od té doby tato technologie dominuje celému odvětví. V době, kdy se celý svět začíná soustředit na udržitelné alternativy čehokoliv si ale také tato společnost uvědomila, že by měla svůj nejslavnější produkt “nastříkat nazeleno”. A to se povedlo. Místo použití ABS plastu je produkt zhotoven z Biolenu – bioplastu vyrobeného ze 70 procent přírodních materiálů, jako je kukuřičný škrob. Stoprocentně bez použití plastu vznikl prý také recyklovatelný obal z FSC papíru, který splňuje nejnáročnější ekologické požadavky. Za každý prodaný kus prémiové ekologické řady pak navíc ještě společnost Womanizer zasazuje strom. A to ve spolupráci s charitativní organizací One Tree Planted, která usiluje o ukončení globálního odlesňování a vytvoření zdravějšího klimatu. Jakmile už hračka doslouží nebo vás jednoduše přestane bavit, lze ji díky modulárnímu designu a odnímatelné dobíjecí baterii rozebrat a jednotlivé části recyklovat.

Zelená revoluce

Do zelené revoluce se ale zapojilo více výrobců. Například Lovehoney. Ti přišli s novou kolekcí ekologických vibrátorů v rámci jejich první spolupráce s odborníky na luxusní udržitelné sexuální hračky – Love Not War.  Čtyřdílná kolekce byla vyvinuta právě jako reakce na hnutí „zeleného sexu“ a rostoucí poptávku po udržitelných produktech pro potěšení. Řada je vyrobena z recyklovaného hliníku a silikonu. Dalšími zajímavými produkty, které potěší tělo, mysl i planetu, jsou pak napříč značkami například ručně foukané skleněné dildo nebo lubrikační gel na vodní bázi vyrobený z aloe vera.

Zachraňte planetu pomocí orgasmu: Udržitelné erotické pomůcky jsou na vzestupu
Foto: Unsplash

Je tedy jasné, že ekologické smýšlení se čím dál tím více promítá do našich každodenních životů a situací. Jak moc ovlivní stav naší planety rozrůstající se udržitelný trh s erotickými pomůckami, to uvidíme časem. Každopádně se ale odhaduje, že výroba přibližně 100 000 podobných ekologických sexuálních hraček ušetří přibližně deset tun plastu ročně.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Husy do pusy: Vyzkoušejte svatomartinskou pochoutku na několik způsobů

Jedenáctý měsíc v roce odjakživa patří husím pečínkám, ale z jedné husy můžete mít užitku mnohem víc. Objednejte si ji čerstvou i s drůbky...

Orgasmus nejde naprogramovat, ale cesta za ním lze usnadnit, říká obchodnice s rozkoší Anna Marešová

Prostřednictvím své designérské činnosti v oblasti intimních pomůcek otevírá témata, která jsou pro velkou část společnosti konverzační tabu. Jedním...

Návod pro ty, kteří ještě tápou: Jaký má být dárek, aby opravdu udělal radost?

„Nejlepší věci v životě jsou zdarma. Druhé nejlepší věci v životě jsou velmi, velmi drahé.“ Když se chcete řídit...

Šedivé vlasy jako trend letošního roku

V roce 2019 budete se stříbrem na hlavě zaručeně trendy.Pokud jste tedy při prohrábnutí své hřívy před zrcadlem objevili...
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu