Sobota, 28 května, 2022
spot_img

Zachraňte planetu pomocí orgasmu: Udržitelné erotické pomůcky jsou na vzestupu

Mnozí z nás už léta místo jednorázových plastových lahví používají šetrnější eko varianty. Omezili jsme konzumaci masa, začali nakupovat oblečení od etických značek a na poličkách v koupelně máme vyrovnané produkty šetrné přírodní kosmetiky. Myslíte ale na udržitelnost i ve vašem sexuálním životě?

Globální trh se sexuálními pomůckami by měl do roku 2025 dosáhnout hodnoty téměř 795 miliard korun. Všechny ty obaly na kondomy, plastové lahvičky od lubrikačních gelů nebo už nepotřební posteloví pomocníci z PVC za sebou ale zanechávají stovky milionů tun plastového odpadu a kvůli neschopnosti se rozložit znečišťují životní prostředí. Průmysl rozkoše ale začíná jít s dobou a myslet kromě uspokojení lidí také na spokojenost planety. Ekologicky šetrné erotické pomůcky od veganských lubrikantů až po skleněná dilda hýbou světem. Nejopěvovanější novinkou se ale nyní stala první biologicky odbouratelná a recyklovatelná hračka od ikonické společnosti Womanizer – The Premium Eco Air Toy.

Za každou hračku jeden strom

Revoluci ve světě slasti způsobila značka už před 12 lety, kdy na trh uvedla první pomůcku tohoto typu pracující s podtlakem vzduchu. No a od té doby tato technologie dominuje celému odvětví. V době, kdy se celý svět začíná soustředit na udržitelné alternativy čehokoliv si ale také tato společnost uvědomila, že by měla svůj nejslavnější produkt “nastříkat nazeleno”. A to se povedlo. Místo použití ABS plastu je produkt zhotoven z Biolenu – bioplastu vyrobeného ze 70 procent přírodních materiálů, jako je kukuřičný škrob. Stoprocentně bez použití plastu vznikl prý také recyklovatelný obal z FSC papíru, který splňuje nejnáročnější ekologické požadavky. Za každý prodaný kus prémiové ekologické řady pak navíc ještě společnost Womanizer zasazuje strom. A to ve spolupráci s charitativní organizací One Tree Planted, která usiluje o ukončení globálního odlesňování a vytvoření zdravějšího klimatu. Jakmile už hračka doslouží nebo vás jednoduše přestane bavit, lze ji díky modulárnímu designu a odnímatelné dobíjecí baterii rozebrat a jednotlivé části recyklovat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Womanizer | The Original (@womanizerglobal)

Zelená revoluce

Do zelené revoluce se ale zapojilo více výrobců. Například Lovehoney. Ti přišli s novou kolekcí ekologických vibrátorů v rámci jejich první spolupráce s odborníky na luxusní udržitelné sexuální hračky – Love Not War.  Čtyřdílná kolekce byla vyvinuta právě jako reakce na hnutí „zeleného sexu“ a rostoucí poptávku po udržitelných produktech pro potěšení. Řada je vyrobena z recyklovaného hliníku a silikonu. Dalšími zajímavými produkty, které potěší tělo, mysl i planetu, jsou pak napříč značkami například ručně foukané skleněné dildo nebo lubrikační gel na vodní bázi vyrobený z aloe vera.

Zachraňte planetu pomocí orgasmu: Udržitelné erotické pomůcky jsou na vzestupu
Foto: Unsplash

Je tedy jasné, že ekologické smýšlení se čím dál tím více promítá do našich každodenních životů a situací. Jak moc ovlivní stav naší planety rozrůstající se udržitelný trh s erotickými pomůckami, to uvidíme časem. Každopádně se ale odhaduje, že výroba přibližně 100 000 podobných ekologických sexuálních hraček ušetří přibližně deset tun plastu ročně.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Karolína Kurková, Eva Herzigová nebo Hailey Bieber ukázaly na virtuální přehlídce...

Kim Kardashian, Hailey Bieber, Karlie Kloss, Adriana Lima, Irina Shayk nebo třeba české krásky Eva Herzigová a Karolína Kurková. Nejznámější světové modelky, modelové a hvězdy se sešli na speciální virtuální přehlídce...

Přírodní způsoby, jak podpořit imunitu: Odejděte ze situací, v nichž se cítíte bezmocní, radí lékařka

Chránit si zdraví. To je v těchto dnech asi více než kdy jindy prioritou snad každého z nás. Jak...

Dita von Teese se s burleskou vrací do Prahy. Co ji stresovalo víc než striptýz?

Ochránkyně zvířat, která miluje kožešiny. Bývalá manželka problémového hudebníka Marilyna Mansona. Erotická a módní ikona. To je Dita von...

Telefon místo psychologa. Mobilní aplikace mohou pomoci k duševní pohodě

Tlak na stoprocentní výkony, vysoké nároky a přehnaná očekávání. Přesně tyto faktory často způsobují, že se řada z nás...
Zavří­t reklamu