Neděle, 1 října, 2023
spot_img

Chcete zjistit, kolik vrásek patří k vašemu věku a zda nemáte moc pigmentových skvrn? Vyzkoušejte chytré aplikace

Zajít si do profesionálního salonu na zhodnocení pleti se ještě před pár měsíci jevilo jako sci-fi. Jako řešení se v podobných situacích nabízí chytré aplikace nebo on-line služby. Za pomoci umělé inteligence, která funguje na základě dlouholetých výzkumů a analýzy pleti z fotografií testovaných, zjistíte, jak jsou na tom vaše póry, kolik vrásek patří k vašemu věku, zda nemáte příliš pigmentových skvrn či jaký je opticky věk vaší pleti. Chcete to vědět?

Využití aplikací nemusí být jen estetickou záležitostí, stejně tak můžou pomoct s řešením zdravotních problémů nebo s předcházením jim. Pro zdravé opalování můžete nafotit svou pokožku, aplikace vyhodnotí její typ a na základě informací o aktuálním UV indexu doporučí vhodný opalovací SPF faktor a dobu slunění. Aplikace se nemusí spoléhat jen na fotoaparát telefonu. Výrobci vymýšlejí další chytrá řešení jako například fotochemická nálepka, která mění barvu, nebo vzor podle UV záření či samostatný bluetooth senzor, připnutý třeba na plavky, předávající aplikaci ještě více důležitých informací pro vyhodnocení správného opalování.

Aplikace Miiskin

Když už je na prevenci pozdě a na těle se vám objeví nové znaménko, jsou zde aplikace, které umožní sledování takového problému. Znaménko nafotíte v aplikaci, která zaznamená všechny důležité údaje pro vyhodnocení, za měsíc nebo dva vás vyzve k dalšímu nafocení stejného místa a opět uchová veškeré potřebné informace. Tím usnadní další rozhodování nejen vám, ale výsledek můžete ukázat dermatologovi, který pak snadněji určí další vhodný postup.

Aplikace Tox Fox

Německá aplikace vyhledává 15 nejtoxičtějších látek ve složení kosmetických produktů, které mohou negativně ovlivňovat osoby s hormonální nerovnováhou. A nemusíte se bát ani němčiny, pokud tyto látky produkt neobsahuje, objeví se vám zelené srdíčko. Aplikace v produktech sleduje hormonální disruptory (hormonálně aktivní látky) a jsou v ní zapsané běžně dostupné produkty v německých drogeriích, jako jsou Rossmann nebo dm, které najdeme i u nás.

Aplikace Makeup Wizard od Oriflame

Sázíte na romantický jarní look, metalické líčení nebo toužíte spíš experimentovat? Až si najdete styl, který vám sedí, vše si v aplikaci můžete uložit. Zvlášť v době, kdy si nemůžete odstíny osobně vyzkoušet, se tato appka hodí.

Aplikace EWG

Celosvětově známá americká aplikace obsahuje tisíce kosmetických produktů a jejich složení. Hodnotí jednotlivé složky a jejich popis. Podle Andrey Mouaddab Vémolové je ale třeba brát v úvahu, že jednotlivé složky mohou mít nějakou aktivitu a ve formulaci pak fungují třeba úplně jinak. Nebude to tedy pravděpodobně úplně objektivní zdroj, ale laik se s její pomocí může lépe orientovat.

Aplikace YouCam Nails

V této aplikaci si nejprve zvolíte tvar a délku nehtů, pak zvolíte barvu laku a jeho texturu – od jednobarevných po metalické, ale zvolit můžete také zvířecí nebo grafický design. Je libo na nehty přidat nějakou nálepku či třpytivý kamínek? I to je možné. O svůj výtvor se pak můžete podělit ve stejné komunitě.

Foto: Unsplash

Senzor s aplikací My Skin Track UV od La Roche-Posay

Elektronický sensor pracuje díky slunečnímu záření a funguje s doprovodnou aplikací. Stačí ho jen připevnit na oblečení nebo na plavky. Měří paprsky UVA i UVB záření a poskytuje okamžité zprávy. Kromě detailních dat souvisejících s UV expozicí aplikace rovněž poskytuje informace ohledně úrovně vlhkosti, množství pylů a znečištění. Aplikaci lze navíc lehce spárovat s aplikací Zdraví v chytrém telefonu.

Pro milovníky přírodní kosmetiky

Stále se nevyznáte ve složení výrobků, obsažených umělých látek či v certifikátech? „I když evropský trh kosmetické produkty přísně hlídá, jsou i případy, kdy se chceme vyhnout konkrétním složkám, parfemacím nebo když máte zdravotní obtíže, pak je na místě sledovat složení,“ říká Andrea Mouaddab Vémolová, zakladatelka Green Beauty Marketu (greenbeauty.cz) a pokračuje: „Aktuálně nejvíc používám aplikaci Beauty Keeper, jako hlídač mé kosmetické skříňky, která díky mé práci přetéká produkty. Existují i jiné tohoto typu. Vzhledem k problémům s hormony jsem si oblíbila také aplikaci Tox Fox. Podle ní pro rodinu vybírám třeba některé kompromisní produkty, které jsou funkčnější, ale neobsahují tolik potenciálně škodlivých látek, které osobně považuju za nežádoucí.“

Kouzlo rozšířené reality

Anglická zkratka „AR“ umožňuje zobrazit virtuální předměty v reálném světě, měnit barvu reálných objektů anebo zobrazovat v reálném prostředí doplňující informace. Stačí tak namířit fotoaparát na svůj obličej a na displeji rázem vidíte různé typy líčení, jako byste právě prošla rukama profesionálního vizážisty. Vybírat si tak můžete od jemného denního líčení až po velké večerní s kouřovýma očima, na které byste si jinak ani možná netroufla. K tomu také uvidíte doporučené barvy stínů, linek, rtěnek a tvářenek. Někdy postačí fotka, jindy nástroj snímá váš obličej a vy si ho tak můžete prohlížet v pohybu ze všech stran a ze všech úhlů a měnit také světlo. Mnohdy vše doplní video návod, jak na to. Úplně stejně to může fungovat s nehty nebo třeba s novým účesem.

On-line nástroj Skin Genius od L’Oréal Paris

Jde o analýzu pleti za pomoci umělé inteligence, která vznikla na základě více jak třicetiletého klinického zkoumání a zpracovávání údajů s 10 000 fotografiemi žen. Proto má tato služba 95procentní shodu s diagnostikou reálných expertů na pleť. Zjistíte v ní pět klíčových vlastností pleti – jak jste na tom s vráskami, jasem, pevností, póry a tónem pleti. Snadno si vypočítáte svůj virtuální věk a přizpůsobíte mu svoji denní rutinu.

On-line diagnostika pleti Nivea Skin Guide

Vyfoťte se a zjistěte stáří vaší pleti, pevnost, její sjednocení a jak jste na tom s pigmentací. Vaše selfíčko bude porovnáváno s 20 miliony fotek od více než 10 000 žen, které fotografovaly svou pleť po několik měsíců. Pokud se zaregistrujete a začnete pokožku fotit pravidelně, obdržíte ještě přesnější doporučení a péči šitou na míru.

Vychází 2. října

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Správně strávená dovolená snižuje riziko srdečních onemocnění. Naplánujte si ji podle...

Dovolená. Sladké slovo a čas, na který se většinou těšíme a pečlivě ho plánujeme. Mnoho studií poukazuje na to, jak blahodárné účinky na naše...

Kate Moss má nový job – je kreativní ředitelkou Diet Coke

Značka oblíbeného nápoje slaví 40. narozeniny a při té příležitosti oznámila jméno nové kreativní ředitelky. Topmodelka Kate Moss tak získala post, který dříve obsadil třeba návrhář Marc Jacobs.

Jak pomoct požárem zasaženému Českému Švýcarsku?

Lidé už na sbírkové konto sloužící k finanční podpoře obyvatel a obcí, které zasáhl požár, zaslali přes dva miliony korun.

Autor Srdce na Hradě předvádí na smíchovské náplavce recyklovanou realitu

V rámci mezinárodního sochařského festivalu Sculpture line, který momentálně probíhá v Praze, se objevila také nová instalace známého umělce...
Zavří­t reklamu