Úterý, 3 října, 2023
spot_img

Vyřazujete trička? Mohou z nich být hnízda pro zachráněná zvířata

Věčnou otázku, kam s oblečením, prostěradly nebo ručníky, které už mají to nejlepší za sebou, vám zodpoví pražská záchranná stanice pro divoká zvířata. Právě totiž shání textil a noviny do pelíšků pro mláďata.

Záchranná stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy pomáhá zraněným a jinak handicapovaným zvířatům, která se pak snaží vracet zpět do přírody. Ve svém areálu na okraji Jinonic ročně přijme přes 5000 živočichů. Vzhledem k tomu, že vrcholí sezona mláďat, zažívá stanice nápor a prosí veřejnost o materiál na pelíšky. Teď máte možnost smysluplně udat i oblečení, které už má třeba dírky a nehodí se na nošení.

„Nyní pečujeme o několik stovek mláďat,“ píše se na jejich Facebooku. „Ta nejmenší potřebují měkká hnízda a pelíšky, aby se mohla cítit pokud možno pohodlně a bezpečně. Prosíme, nemáte doma nějaké vyřazené bavlněné oblečení (trika, mikiny) či prostěradla, povlečení a ručníky? Moc by se nám to pro mláďata hodilo.“

Budou také rádi za noviny, kterými se tady vystýlají přepravky a klece. „Všechny klece a pelíšky denně čistíme, takže spotřebu máme obrovskou,“ vzkazují ze stanice.

Dary můžete vozit denně mezi 7 a 22 hodinou. Pokud byste snad chtěli udělat něco víc, stále se hledají dobrovolníci na pomoc s péčí o zvířata a s provozem. Víc informací se dozvíte na čísle 773 772 771, které slouží také jako pohotovostní linka, kam můžete hlásit nález zraněného zvířete nebo opuštěného mláďátka. Případné peněžní dary směřujte na transparentní účet: 000000-5918916349/0800 a pomoct můžete i tak, že se stanete adoptivním rodičem a finančně podpoříte některé z trvale umístěných zvířat, která se pro svůj handicap už nemůžou vrátit do přírody.

 

Vychází 30. října

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Ve sklárně Moser vzniká zatím její nejnáročnější objekt – váza modrá...

Česká sklárna Moser má od loňska nového uměleckého ředitele. Jan Plecháč získal hned několik ocenění Czech Grand Design, jeho návrhy pro české i zahraniční značky zaujaly odbornou veřejnost i privátní sběratele. Pro Moser navrhl působivou masivní vázu Abyss. Poprvé byla prezentována nai prestižní světové přehlídce Milano Design Week.

Běh za čistší oceány? Zúčastnit se můžete i vy

Světový den oceánů se blíží. Už za čtyři dny, tedy 8. června, tak můžete i vy vyjádřit nesouhlas se...

Nejkrásnější fotografie přírody ukazují kouzla, která se dějí kousek od našich vrat

Obrázky z mechu a kapradí, křídla vážky nebo roháč před startem... Prohlédněte si snímky, které bodovaly v soutěži GDT fotograf přírody roku 2022.

Umělecké fotografie, nebo pornografie? Prozkoumejte hranice erotiky známých umělců

V redakci WHAT umění zbožňujeme. Vzhledem k tomu, že se řadíme k laické veřejnosti, oslovili jsme Máriu Gálovou, která...
Zavří­t reklamu