Čtvrtek, 21 září, 2023
spot_img

Aby měly všechny děti hezké prázdniny

Některé děti nikdy nebyly na táboře. Dokonce ani v lese. Do 15. června můžete znevýhodněným dětem pomoct, aby si užily léto jako jejich kamarádi.

Úspěšný projekt Krabice od bot v předvánočním čase sbírá dárky pro děti z pěstounských rodin, sociálně vyloučených lokalit nebo pro maminky žijící v azylových domech. Zkrátka pro děti a rodiny, které si štědré Vánoce nemohou dovolit. Od roku 2017 umožňuje také poslat Krabici online, tedy přispět finančně do fondu, z něhož se pak hradí třeba i školní pomůcky nebo kojenecká výživa.

Diakonie ČCE, která za aktivitou Krabice od bot stojí, na děti myslí během celého roku. „Potkáváme se s dětmi, které nikdy nebyly na táboře. Dokonce ani v lese,“ informují organizátoři na svých stránkách. „Prázdniny jsou pro ně obdobím nekonečné nudy, vysedávání s mobilem doma nebo před večerkou a strachu z reparátů. Dětem po celý rok nabízíme pomoc se školou, zajímavé kroužky a podporu při starostech doma. Nechceme je nechat ve štychu ani o prázdninách. Na příměstské tábory a pobyty ale dotace na sociální služby nestačí.“

Aby bylo možné poslat děti na výlet nebo na tábor, běží pod hlavičkou fondu Krabice online až do 15. června prázdninová sbírka, z níž se všechny peníze použijí na letní aktivity pro děti.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Klára Issová hvězdou módní kolekce, která říká: Brno is new Paris

„Kláru jsem jako herečku adoroval dlouhodobě. Měl jsem tu možnost se s ní potkat na focení před dvěma roky. Tam jsem se do ní platonicky zamiloval,“ vysvětluje designér Jiří Hofbauer, proč si na focení své první kolekce, jež vznikla ve spolupráci s krejčovstvím SALONč4, vybral právě Kláru Issovou.

Nový WHAT v sobě propojuje print a audio

Redakce WHAT otestovala v březnovém vydání novou platformu voxtox.fm. Pomocí umělé inteligence je možné převést text do hlasové podoby a na stránkách WHAT si tak můžete pomocí QR kódu přehrát hned několik článků.

Norové přišli s účinným receptem na dobrou náladu. Skrývá se pod pojmem friluftsliv

Díky free-luftz-liv (takhle se to pravděpodobně čte), si lidé v severských zemích udržují dobrou náladu. Na termín poukázal už...

Aby byla novoroční předsevzetí úspěšná: pětibodový manuál od mentorky

Co nám pomůže dosáhnout životní změny a jak se na to můžeme připravit? Je vůbec dobrý nápad dávat si...
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu