Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Aby měly všechny děti hezké prázdniny

Některé děti nikdy nebyly na táboře. Dokonce ani v lese. Do 15. června můžete znevýhodněným dětem pomoct, aby si užily léto jako jejich kamarádi.

Úspěšný projekt Krabice od bot v předvánočním čase sbírá dárky pro děti z pěstounských rodin, sociálně vyloučených lokalit nebo pro maminky žijící v azylových domech. Zkrátka pro děti a rodiny, které si štědré Vánoce nemohou dovolit. Od roku 2017 umožňuje také poslat Krabici online, tedy přispět finančně do fondu, z něhož se pak hradí třeba i školní pomůcky nebo kojenecká výživa.

Diakonie ČCE, která za aktivitou Krabice od bot stojí, na děti myslí během celého roku. „Potkáváme se s dětmi, které nikdy nebyly na táboře. Dokonce ani v lese,“ informují organizátoři na svých stránkách. „Prázdniny jsou pro ně obdobím nekonečné nudy, vysedávání s mobilem doma nebo před večerkou a strachu z reparátů. Dětem po celý rok nabízíme pomoc se školou, zajímavé kroužky a podporu při starostech doma. Nechceme je nechat ve štychu ani o prázdninách. Na příměstské tábory a pobyty ale dotace na sociální služby nestačí.“

Aby bylo možné poslat děti na výlet nebo na tábor, běží pod hlavičkou fondu Krabice online až do 15. června prázdninová sbírka, z níž se všechny peníze použijí na letní aktivity pro děti.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Bára Poláková: Změnila bych vzdělávací systém a zavedla hrubé domácí štěstí

Báru Polákovou můžete potkat v pátek v pražských Kasárnách Karlín, kde vedle Lenky Dusilové a dalších zazpívá na benefičním Koncertě pro planetu. Zajímalo nás, co dalšího dělá pro planetu, v čem naopak hřeší a co by udělala, kdyby byla ředitelkou zeměkoule.

Bára Poláková a Dan Bárta představili nový videoklip. Ukazuje, co chybí dětem v kojeneckých ústavech

Zpěváci Bára Poláková a Dan Bárta se spojili s inciativou Dobrý start, aby upozornili na to, jak důležité je,...

Co se říká o soutěžích Miss je pravda. Dívky si účast kupují a muži si je tam chodí vyhlížet, mluví o svých zkušenostech zpěvačka Zea  

Je přesně ten typ ženy, na kterou se kouká s obdivem a možná i s určitou dávkou závisti. Ať už...

Její projekty #prsakoule a #zijessrdcem zachraňují životy skrze prevenci

Kateřina Šédová ve svých dvaadvaceti letech zjistila, že má rakovinu. Včasná diagnostika jí tehdy zachránila život. Před osmi lety založila neziskovku Loono, která vzdělává veřejnost v oblasti reprodukčního a duševního zdraví.
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu