Pátek, 2 června, 2023
spot_img

S plyšovým Bayraktarem na pomoc Ukrajině! Zdravotník Vít Samek spustil originální dražbu

Vít Samek je bývalý člen záchranky a svérázný hrdina, který neúnavně a opakovaně vyráží na Ukrajinu. Tam vozí humanitární pomoc nebo léky, k nám pak uprchlíky. Dal také dohromady tým zdravotníků, kteří jezdí pomáhat do oblasti zasažené válkou.

Třináct let pracoval u pražské záchranky a veřejně známým se stal díky blogu Bulbem záchranáře a vulvou porodní asistentky, prostřednictvím kterého se svojí sestrou (porodní asistentkou Alžbětou Samkovou) přinášeli zábavnou formou praktické rady ze svých oborů.

Aktuálně je nejviditelnějším členem „punkové“ humanitární mise pod označením Operace Kyseláč, kterou s kamarády Martinem Pánkem a Václavem Hnátkem rozjel už v prvním týdnu války. Nejprve se chtěli jen vydat na hranice se zásobami nedostatkového zboží, následně svoje aktivity rozšířili a posílili. Když se objevily zprávy o ženách znásilněných ruskými vojáky, zburcovali celou Českou republiku a sehnali obrovské množství nouzové antikoncepce. Lidé jim už na transparentní účet poslali přes dva a půl milionu korun.

Kromě zjevné bohulibosti jeho aktivit Vítkovy příznivce baví také jeho nezdolný smysl pro humor a rázný styl, s jakým o všem informuje na svém Facebooku. Tam také dnes odstartoval dražbu, která má podpořit činnost zdravotníků na Ukrajině.

O plyšovou verzi bojového dronu Bayraktar, který úspěšně využívá ukrajinská armáda, se můžete v přihazovacím souboji utkat do čtvrtečních 10 hodin. Poté se bude dražit jiný zajímavý artefakt. Veškerý výtěžek jde První dobrovolnické chirurgické nemocnice v Liseci, kam Samek s kolegy jezdí pracovat.

 

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Joaquin Phoenix při natáčení vyžaduje veganskou stravu a zákaz koženého oblečení

Do kin dnes přichází film On se bojí od režiséra hororu Slunovrat. Joaquin Phoenix se do náročné hlavní role (včetně kaskadérských kousků) pustil stejně zapáleně, jako se věnuje boji za práva zvířat.
Salón Studia Luqy

Oáza jménem LUQY

Snům vděčí za své hity Beatles nebo Rolling Stones. Jak v sobě ve spánku probudit genialitu?

Tajemství spokojených a šťastných dní je ukryto v noci a v naší schopnosti spát. Kdo špatně spí, tloustne, má...

Velká vánoční soutěž startuje a my rozdáváme dárky pro vás a vaše blízké. Začínáme se značkou Clarins

V redakci jsme pro vás upekli Whatnočku ze 12 pramenů a rozdáváme hodnotné balíčky. Od 6. do 18. 12....

První Železný muž s Downovým syndromem, korálový mrakodrap nebo mládě pandy červené. Jaké dobré zprávy nám přinesl rok 2020?

Rok 2020 byl příšerný! Taky máte pocit, že se nedělo nic hezkého? Mozek se ovšem automaticky soustředí na negativní...
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu