Středa, 6 prosince, 2023
spot_img

S plyšovým Bayraktarem na pomoc Ukrajině! Zdravotník Vít Samek spustil originální dražbu

Vít Samek je bývalý člen záchranky a svérázný hrdina, který neúnavně a opakovaně vyráží na Ukrajinu. Tam vozí humanitární pomoc nebo léky, k nám pak uprchlíky. Dal také dohromady tým zdravotníků, kteří jezdí pomáhat do oblasti zasažené válkou.

Třináct let pracoval u pražské záchranky a veřejně známým se stal díky blogu Bulbem záchranáře a vulvou porodní asistentky, prostřednictvím kterého se svojí sestrou (porodní asistentkou Alžbětou Samkovou) přinášeli zábavnou formou praktické rady ze svých oborů.

Aktuálně je nejviditelnějším členem „punkové“ humanitární mise pod označením Operace Kyseláč, kterou s kamarády Martinem Pánkem a Václavem Hnátkem rozjel už v prvním týdnu války. Nejprve se chtěli jen vydat na hranice se zásobami nedostatkového zboží, následně svoje aktivity rozšířili a posílili. Když se objevily zprávy o ženách znásilněných ruskými vojáky, zburcovali celou Českou republiku a sehnali obrovské množství nouzové antikoncepce. Lidé jim už na transparentní účet poslali přes dva a půl milionu korun.

Kromě zjevné bohulibosti jeho aktivit Vítkovy příznivce baví také jeho nezdolný smysl pro humor a rázný styl, s jakým o všem informuje na svém Facebooku. Tam také dnes odstartoval dražbu, která má podpořit činnost zdravotníků na Ukrajině.

O plyšovou verzi bojového dronu Bayraktar, který úspěšně využívá ukrajinská armáda, se můžete v přihazovacím souboji utkat do čtvrtečních 10 hodin. Poté se bude dražit jiný zajímavý artefakt. Veškerý výtěžek jde První dobrovolnické chirurgické nemocnice v Liseci, kam Samek s kolegy jezdí pracovat.

 

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Slavný model spoléhá v boji proti koronaviru místo vakcíny na Boha....

Anwar Hadid, přítel zpěvačky Dua Lipy a bratr údajně nejkrásnější ženy světa, šokoval na sociálních sítích svými vyjádřeními. Slavný model se totiž nechal slyšet,...

V Šanghaji otevře největší planetárium světa. Nabídne díla Johannese Keplera, spadlé meteority i chůzi po Měsíci

Originální díla Isaaca Newtona, největší dalekohled v Číně i pozoruhodné meteority, které spadly na povrch Země. To je jen...

Dobrodruh Lukáš Matějček: Během svých výprav často končím ve vězení nebo mám problémy s policií

Když se v osmnácti vydal z ostravského paneláku stopem do Íránu, velmi brzo přišel nejen o celou krosnu, ale...

Dědictví v podobě značky kufrů

Nic není náhoda. O tom je přesvědčený designér Šimon Knotek, který od své pratety dostal neotřelé dědictví – vintage...
Vychází 28. listopadu
Zavří­t reklamu