Úterý, 7 února, 2023
spot_img

S plyšovým Bayraktarem na pomoc Ukrajině! Zdravotník Vít Samek spustil originální dražbu

Vít Samek je bývalý člen záchranky a svérázný hrdina, který neúnavně a opakovaně vyráží na Ukrajinu. Tam vozí humanitární pomoc nebo léky, k nám pak uprchlíky. Dal také dohromady tým zdravotníků, kteří jezdí pomáhat do oblasti zasažené válkou.

Třináct let pracoval u pražské záchranky a veřejně známým se stal díky blogu Bulbem záchranáře a vulvou porodní asistentky, prostřednictvím kterého se svojí sestrou (porodní asistentkou Alžbětou Samkovou) přinášeli zábavnou formou praktické rady ze svých oborů.

Aktuálně je nejviditelnějším členem „punkové“ humanitární mise pod označením Operace Kyseláč, kterou s kamarády Martinem Pánkem a Václavem Hnátkem rozjel už v prvním týdnu války. Nejprve se chtěli jen vydat na hranice se zásobami nedostatkového zboží, následně svoje aktivity rozšířili a posílili. Když se objevily zprávy o ženách znásilněných ruskými vojáky, zburcovali celou Českou republiku a sehnali obrovské množství nouzové antikoncepce. Lidé jim už na transparentní účet poslali přes dva a půl milionu korun.

Kromě zjevné bohulibosti jeho aktivit Vítkovy příznivce baví také jeho nezdolný smysl pro humor a rázný styl, s jakým o všem informuje na svém Facebooku. Tam také dnes odstartoval dražbu, která má podpořit činnost zdravotníků na Ukrajině.

O plyšovou verzi bojového dronu Bayraktar, který úspěšně využívá ukrajinská armáda, se můžete v přihazovacím souboji utkat do čtvrtečních 10 hodin. Poté se bude dražit jiný zajímavý artefakt. Veškerý výtěžek jde První dobrovolnické chirurgické nemocnice v Liseci, kam Samek s kolegy jezdí pracovat.

 

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Víme, co na sebe, aby vám komáři tolik nepili krev

Jemné bzučení dokáže zničit nejeden letní večer. Když budete vědět, co komáry přitahuje, lépe se vám proti nim bude bránit.

Česko jako první evropská země oficiálně nabízí ketaminem asistovanou psychoterapii

O psychedelických látkách se stále hlasitěji mluví v souvislosti s péčí o duševní zdraví. Výzkumy, které běží po celém...

Herec Ryan Reynolds získal cenu, která ho rozbrečela

Ryan Reynolds obdržel prestižní ocenění za přínos pro rodnou Kanadu. Cenu provází hudební video, které oblíbeného hollywoodského idola dojalo...

Zachraňte restaurace: skočte si pro jídlo s sebou

Následující dny a týdny mohou být pro českou gastronomii likvidační. Už teď některé restaurace zcela uzavřely svůj provoz, ostatní...
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu