Středa, 27 září, 2023
spot_img

Ryan Gosling zpívá jako Ken nahoře bez. Bude ze soundtracku k Barbie hudební senzace léta?

Film Barbie s Margot Robbie v titulní roli bude od 20. 7. soupeřit v kinech o přízeň diváků s temným dramatem Oppenheimer. Barbie do boje nasazuje silnou zbraň – hudbu. Poslechněte si, jak zpívá Ryan Gosling nebo Dua Lipa.

Už v květnu se objevil první taneční song Dance the Night, který zpívá Dua Lipa. Ta ve filmu hraje Barbie Mořskou vílu.

Včera vyšla ukázka dalšího singlu I’m Just Ken a dle reakcí ze sociálních sítí to bude hit. Za první den má video milion shlédnutí. Autorem tklivé balady, v níž Ryan Gosling v roli partnera Barbie dokonale předal Kenův pocit nedoceněnosti, je britský hudebník a producent Mark Ronson, který pracoval s hvězdami jako Lady Gaga, Adele nebo Robbie Williams. Ronson společně s režisérkou Gretou Gerwig vybíral skladatele a interprety, kteří by ideálně dokreslili vyznění snímku. Které vůbec nebude naivně plytké a růžové. Chytlavé taneční rytmy a čistý pop nicméně nemohou chybět.

Do skladby I’m Just Ken, která byla jednou z prvních, již Ronson pro film Barbie napsal, například angažoval kytaristu Slashe z kapely Guns N’ Roses. Ten si v závěru písně střihne kytarové sólo, jako ve správné baladě z 80. let. Právě takové zadání totiž Ronson dostal: složit epickou baladu ve stylu osmdesátek. Na soundtracku zazpívají i Lizzo, Karol G, Ava Max nebo psychedelicko-rocková parta Tame Impala.

Diskotéková pecka z 90. let Barbie Girl od skupiny Aqua se tu objeví v podobě samplu na společném tracku rapperek Nicki Minaj a Ice Spice. Před pár dny se potvrdilo, že na soundtrack přispěla i Billie Eilish, která pro film napsala píseň What Was I Made For. „Tenhle film změní vaše životy. A ten song doufám taky. Připravte si kapesníky,“ napsala zpěvačka na Instagram včetně informace, že skladbu představí 13. července.

Včera bylo odtajněno jméno posledního hudebníka, který se podílel na hudbě k filmu. Je jím britský zpěvák Sam Smith. Pro Kena napsal píseň Man I Am, která vyjde jako součást soundtracku 21. července, v den světové premiéry snímku. Do našich kin vstoupí Barbie 20. července.

Vychází 2. října

Pozitivní covídka: Nezapomenutelné zásnuby

Life koučka Erika Bach začala psát v době covidu humorně laděné povídky, aby sobě i ostatním zlepšila náladu. Každý měsíc si na našich stránkách budete moct přečíst jednu z jejích pozitivních covídek, jak je nazvala. Tady je druhá z nich.

Chytré oblečení už není sci-fi. V módě je triko, které sleduje...

Od biometrických trik až po ponožky ladící váš běžecký styl – to, co se dříve zdálo jako sci-fi, se dnes stává realitou. A odhaluje...

Kým se inspiruje cukrářka Mirka van Gils známá z televizní soutěže Peče celá země?

Za dva týdny startuje druhá řada oblíbené cukrářské soutěže Peče celá země, v níž před dvěma lety coby porotkyně...

Architekt Petr Kousal uspěl v Londýně. Pracuje i na obřím náboženském komplexu v Abú Dhabí

V předních světových architektonických kancelářích pracují desítky českých architektů a architektek, o kterých se u nás doma moc neví a nepíše, což je škoda.

Proběhla největší celosvětová stávka za klima

Ve sto padesáti zemích po celém světě proběhly tisíce demonstrací, kterých se zúčastnily miliony lidí. Ekologické protesty iniciativy Fridays...
Zavří­t reklamu