Úterý, 26 září, 2023
spot_img

Objevte módní trendy plavek na rok 2023 i pro ženy plnějších křivek!

Zas je tu léto v plné parádě a chystá pro nás nejeden příjemný zážitek v podobě vychlazených drinků, hřejivých paprsků, volna a samozřejmě i temp v nových plavkách! Jestli ještě nemáte jasno, jaké si s sebou letos za relaxem zabalit, máme pro vás přehled těch nejžádanějších modelů sezóny, která vám padnou, i pokud patříte mezi ženy s nadměrnými velikostmi.

Plavky jsou hlavně letní doménou, každý rok se tak objevují nové střihy, vzory a barvy, které jen čekají, až je vyzkoušíte. Objevují se přitom jak obměněné střihy z let minulých, tak nové trendy, které letos na plážích, u jezer a bazénů budou hrát prim. Jaké budou slušet právě vám, když potřebujete sem tam něco zamaskovat?

Populární střihy plavek pro ženy nejen nadměrných velikostí

Dnešní doba je krásná v tom, že se nikdo nemusí tlačit do trendů, ve kterých by se necítil komfortně, protože je toho tolik na výběr! Platí to i o plavkách, kde se letos nosí jak titěrné bikiny, tak klasické jednodílné plavky nebo i retro střihy, mezi nimiž dominují spodní díly s vysokými kalhotkami bezpečně zakrývající bříško až k pupíku.

Takové vintage siluety vypadají úžasně třeba na ženách s postavou přesýpacích hodin. Pomáhají zdůraznit přirozené plné křivky, a zároveň umí hezky vyvážit obě poloviny těla. Vysoké kalhotky navíc dokáží opticky prodloužit nohy, takže jsou skvělou volbou také pro menší dámy.

Jednodílné plavky jsou zase ideální pro ženy, které preferují větší míru zakrytí kůže a pohodlí, aniž by musely obětovat svůj styl. Tyto plavky lichotí všem typům postav, i nadměrným velikostem, protože mohou skrýt některé problematické partie, ale zároveň zdůraznit přednosti. Záleží jen na konkrétním provedení, umístění průstřihů a míře vykrojení.

Provokativní modely s vysoce vykrojeným spodním dílem mohou pomoci například vytvořit dojem vyššího a štíhlejšího těla. Ženy s kily navíc ocení celistvý přední díl a vykrojenější záda.

Populární jsou ale i sportovní střihy, které udrží vše spolehlivě na svém místě, nebo využití dlouhých rukávů. Tento trend se občas přeměňuje až v celo-zahalující modely připomínající surfařské oblečky. Láká vás vyzkoušet právě něco takového? Pro pohodlí žen nadměrných velikostí mohou být vhodnou alternativou i koupací šaty, tankiny (plavky s vrchním dílem, který vypadá jako klasický top) či plavky s všitou sukní.

Foto: Shutterstock

Barvy, vzory a trendy designy

Jestliže už máte jasno v tom, jaký zvolit střih, přichází teprve ta pravá zábava! V roce 2023 totiž vládne spoustu zajímavých designů, které vám dodají ten pravý letní šmrnc. Kdo by odolal zářivým teplým barvám, jako jsou výrazné odstíny růžové nebo oranžové, které jako by ze sebe vyzařovaly sluneční energii? Pastelové tóny zas přinášejí jemnější alternativu, která umí lichotit různým typům pleti. Vyberete si třeba nějaký světlý modrý tón?

Pro milovníky jednoduchosti a elegance je tu ale stále také nesmrtelná černá. Černé plavky se mohou pyšnit sofistikovaností, která vás nikdy nenechá na holičkách, a zvlášť pro plnoštíhlé ženy s nadměrnými velikostmi představuje sázku na jistotu, díky které se mohou vždy cítit uvolněně.

Mezi vzory a designy to opravdu žije! Retro se vrací ve velkém stylu, a kromě už zmíněných vintage střihů se připomíná i nostalgickými vzory. Promítají se hlavně do jemných květinových motivů, které na sobě můžete hrdě nosit jako malé umělecké dílo.

Nadchnout se můžete nechat i „color blocking“ trendem, tedy bloky barev, které se na plavkách letos vyjímají vedle sebe. Může jít třeba o kombinaci neutrálních odstínů, nebo třeba jen využití 2 kontrastních barev, které se plynule střídají. Ženy nadměrných velikostí mohou díky tomuto trendu efektivně pracovat se svou postavou!

Extra lesk – třpytky, řetízky s ozdobami a barvy kovu

Chcete se blýsknout něčím speciálním? Pokud rády poutáte pozornost, zaměřte se na ozdoby a detaily, které jsou tentokrát mezi favority. Například třpytky nejrůznějšího druhu se letos nedají přehlédnout. Může se jednat o jemný lesk, který vás bude obklopovat jako zářivá aura, nebo se můžete zatřpytit naplno s výraznějšími látkami. Tlumenější, ale o nic míň trendy variantou, jsou plavky v barvách kovu jako bronz, měď nebo stříbro.

Nemůžeme nechat stranou ani kovové geometrické prvky a řetízky, které tento rok zdobí bikiny i monokiny pro nadměrné velikosti. Tyto ozdoby dodávají plavkám nádech luxusu, trochu provokace a proměňují je na originální šperk, za kterým se každý otočí. Začleníte je do svého plážového stylu pro rok 2023?

Vychází 2. října

Vintage Kitchen: 4 recepty podle našich babiček

Současné trendy v gastronomii v mnohém kopírují principy, kterých se naši předkové drželi po staletí. Pavla Janečková Hájková, autorka projektu Vintage Kitchen, poctivě pročítá staré kuchařky a dává historickým receptům moderní podobu.

3 způsoby, jak si letos užít svátek zamilovaných

Večeře při svíčkách už pro vás ztrácí kouzlo, a tak přemýšlíte, jak si nejzamilovanější den v roce udělat zase jedinečný? Naplánujte si na svatého...

Detox šatníku: 13 tipů na módní očistu a nákupy oblečení, které nezůstane ležet ve skříni

Víme, jak chytře nakupovat a jak poskládat snadno kombinovatelný šatník, aby se vám už nikdy nestalo, že si budete zoufat: „Nemám co na sebe!“

Jak pečovat o svou energii v covid době i po ní

Naše tělo je hmota nabitá energií. Onou božskou jiskrou, která se stále obnovuje a slouží k zachování života. Potřebujeme...

Konopí pomáhá onkologickým pacientům zvládat bolest, psychiku i nechutenství

Onkolog MUDr. Vít Martin Matějka se ve své více než desetileté praxi setkává s pacienty, kteří využívají pozitivního vlivu přípravků z konopí.
Zavří­t reklamu