Úterý, 6 června, 2023
spot_img

Petra Nesvačilová, Michal Isteník a další známé tváře sbírají ponožky pro potřebné

Taky nejspíš máte doma ponožky, které už nepotřebujete. Třeba proto, že k sobě nesedí do páru. Klientům sociální služby Progressive to vadit nebude. Víc jim vadí, že je zima. Podívejte se na video, které vám řekne víc.

Spot, který s Petrou Nesvačilovou, Jiřím Vyorálkem, Michalem Isteníkem a Martinou Babišovou natočil herec a režisér Vladimír Škultéty, informuje o materiální sbírce pořádané obecně prospěšnou společností Progressive, jež se na území Prahy už 18 let stará o drogově závislé.

Drogově závislí lidé jsou často terčem nejrůznějších předsudků, jsou přehlíženi, stigmatizováni a často odsouzeni ještě dříve, než mají šanci svou situaci změnit,“ upozorňuje nezisková organizace, která se zaměřuje na terciární prevenci, práci s lidmi na ulici a resocializaci osob se zkušeností se závislostí.

Pomoct můžete tím, že v neděli 20. února navštívíte pražské Bio Oko, kde se koná třetí ročník charitativní projekce Helping is Progressive. Na programu bude film Krásný kluk se Stevem Carellem a Timothéem Chalametem natočený podle skutečného příběhu otce a syna, jejichž vztah narušily drogy. Když přinesete ponožky, budete mít levnější vstupné. Výtěžek z akce pomůže financovat nákup dalších ponožek i jiné služby pro klienty organizace.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

První biologicky rozložitelné menstruační kalhotky na světě

Ekologie menstruační hygieny postupuje rychle kupředu a hromady zbytečného odpadu se snad stanou minulostí. Představují se menstruační a inkontinenční kalhotky z ekologických materiálů, které se úplně rozpadnou.

Hostitelem pro děti z dětských domovů se může stát kdokoli, říká zakladatelka zahrady, v níž kvetou rostliny i vztahy

„Když je mi špatně a opečuju někoho jiného, vždycky se mi zlepší nálada, protože vidím zpětnou vazbu od druhého,“...

Z děcáku k trénování celebrit: Radek Laci se vzepřel osudu

Už jako šestiletý kluk vnímal sport jako útěk ze systému, radost, která ho drží v přítomném okamžiku a chvíli,...

Šílenství, nebo skutečný zázrak pro tělo? Co vše vám může přinést trend otužování

Je to vlastně snadné – stačí v koupelně otočit kohoutek doprava aspoň na pár sekund. Sprchování studenou vodou může...
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu