Sobota, 9 prosince, 2023
spot_img

Petra Nesvačilová, Michal Isteník a další známé tváře sbírají ponožky pro potřebné

Taky nejspíš máte doma ponožky, které už nepotřebujete. Třeba proto, že k sobě nesedí do páru. Klientům sociální služby Progressive to vadit nebude. Víc jim vadí, že je zima. Podívejte se na video, které vám řekne víc.

Spot, který s Petrou Nesvačilovou, Jiřím Vyorálkem, Michalem Isteníkem a Martinou Babišovou natočil herec a režisér Vladimír Škultéty, informuje o materiální sbírce pořádané obecně prospěšnou společností Progressive, jež se na území Prahy už 18 let stará o drogově závislé.

Drogově závislí lidé jsou často terčem nejrůznějších předsudků, jsou přehlíženi, stigmatizováni a často odsouzeni ještě dříve, než mají šanci svou situaci změnit,“ upozorňuje nezisková organizace, která se zaměřuje na terciární prevenci, práci s lidmi na ulici a resocializaci osob se zkušeností se závislostí.

Pomoct můžete tím, že v neděli 20. února navštívíte pražské Bio Oko, kde se koná třetí ročník charitativní projekce Helping is Progressive. Na programu bude film Krásný kluk se Stevem Carellem a Timothéem Chalametem natočený podle skutečného příběhu otce a syna, jejichž vztah narušily drogy. Když přinesete ponožky, budete mít levnější vstupné. Výtěžek z akce pomůže financovat nákup dalších ponožek i jiné služby pro klienty organizace.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...
Aktivistka Greta Thunbergová

Aktivistka Greta Thunbergová sahá po „Nobelovce“

Je jí šestnáct a dokázala spojit studenty z celého světa. Švédská aktivistka Greta Thunbergová bojuje proti nedostatečné činnosti politiků v oblasti klimatických změn pomocí pátečních stávek...

Autor Srdce na Hradě předvádí na smíchovské náplavce recyklovanou realitu

V rámci mezinárodního sochařského festivalu Sculpture line, který momentálně probíhá v Praze, se objevila také nová instalace známého umělce...

Jak vypadá umění ze skládky. Zvířata z recyklovaného kovu nám mají odhalit škody, které pácháme na přírodě

Skládky asi nejsou lákavou destinací na nedělní procházku nikoho z nás. Ind Gopal Namajoshi se po nich ale potuluje...

Pozitivní covídka: Kočičí život

Life koučka Erika Bach začala psát v době covidu povídky, aby sobě i ostatním zlepšila náladu. Každý měsíc si na našich stránkách můžete přečíst jednu z jejích pozitivních covídek, jak je nazvala.
Vychází 28. listopadu
Zavří­t reklamu