Neděle, 1 října, 2023
spot_img

Outdoor luxusně a ekologicky: peří šťastných kachen a zrecyklované rybářské sítě

Značky Gucci a The North Face v lednu představily už druhou várku nápaditých modelů vzešlých z jejich ojedinělé spolupráce. Kolekce, která se hlásí k tématu udržitelnosti, byla nafocena v kouzelné krajině Islandu.

Už v roce 2020 vzbudily značky Gucci a The North Face rozruch ohlášením spolupráce. Spojení dvou vzdálených světů – luxusní trendy módy a funkčního oblečení do přírody se představilo před rokem a nyní na něj navazuje druhá kolekce. Mezi zhruba 130 kousky najdete turistickou obuv, barevné péřové bundy a vesty, mikiny, kožené kabelky nebo batohy.

Gucci x The North Face, foto: Jalan & Jibril Durimel

Běžný nylon při šití nahradila jeho modernější nadstavba: Econyl, nylonové vlákno vyrobené výhradně z odpadního materiálu, například z rybářských sítí nebo koberců. Lze ho poté zrecyklovat a znovu využít, čímž se snižuje jeho ekologická stopa. Jako tepelná izolace do hřejivých bund posloužilo prachové peří s certifikátem Responsible Down Standard, který zaručuje, že se husám, jež poskytly peří, dostalo vlídného zacházení.

 

Na přírodu se myslelo i při výrobě obalů. Všechen papír a lepenka pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů. Krabice mají držadla, aby se zredukoval počet dalších zbytečných tašek.

Předešlá kolekce se fotila v Alpách, tentokrát kreativní ředitel Gucci Alessandro Michelle požádal o fotografie kreativní sourozeneckou dvojici Jalana a Jibrila Durimelovy. Snímky vznikly na Islandu mezi jeho ledovci a černým vulkanickým prachem. Do úchvatné krajiny vás přenese video ke kampani, které provází hudba od Mobyho.

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Veggie Náplavka vítá milovníky zvířat, sportovce a zájemce o rostlinnou stravu

Jak chutnají vejce nebo maso, kvůli nimž nemuselo zemřít žádné zvíře? To můžete zjistit 10. září na jednom z největších evropských vegan festivalů Veggie Náplavka. Dozvíte se tam také, jaký vliv má veganská strava na výkonnost sportovců, a budete si moct zatrénovat se zápasníky MMA. Představí se také projekty na ochranu zvířat.

Tereza Kostková: Dokonale nedokonalá

Je neskutečně sympatická, takřka neustále se směje a energie z ní tryská tak, až se vám trochu točí hlava....

Z Guatemaly vozí ručně tkané polštáře a pomáhá udržovat tradiční řemesla

Kateřina Kubišová se původně vydala do Guatemaly na studijní stáž. Nakonec z toho vzešel e-shop Casa Akbal, v němž Kateřina prodává dekorace do domácnosti z přírodních materiálů od malých výrobců ze Střední Ameriky.

Zakladatelky nové české módní značky místo trendů sázejí na pohodlí a udržitelnost

Značka Jamie Collection, za níž stojí Michala Smelíková a Jana Potůčková, se zrodila během loňské karantény. Oběma dámám chyběla...
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu