Pondělí, 2 října, 2023
spot_img

Nemáte doma lesní roh? Hledají se dárci hudebních nástrojů pro děti

Někomu možná doma leží nevyužité hudební nástroje, které by udělaly radost dětem ze znevýhodněných rodin. Projekt Kdyby tisíc klarinetů, který chce plnit hudební přání, podpořili Jiří Suchý nebo David Koller.

Nadační fond Českého rozhlasu spustil v květnu benefiční projekt Kdyby tisíc klarinetů, který má za cíl propojovat děti toužící po hudebních nástrojích a lidi, kteří by nějaké nástroje mohli darovat. Princip je podobný jako u jiné akce nadačního fondu Ježíškova vnoučata. Děti nebo učitelé z uměleckých či základních a středních škol vytvoří v systému poptávku a budou čekat, zda se podaří najít dárce. Stejně tak mohou lidé či instituce nabízet nástroje, pro které se může najít využití jinde.

Původní myšlenkou bylo shánět instrumenty pro hudebně založené děti z Ukrajiny, které si k nám při útěku ze země všechno vzít nemohly. Projekt je ale nakonec otevřený všem dětem, které si třeba jinak nemohou dovolit pořídit klavír nebo jiný vysněný nástroj. Posiluje tak lásku k hudbě a prohlubování nadání u všech dětí bez rozdílu.

Jiří Suchý vyjádřil pojektu, který si vypůjčil název z jeho muzikálu, podporu. Pomoc přislíbili i další hudebníci jako David Koller nebo herečka a flétnistka Zdeňka Žádníková. Patronkou je zpěvačka Magdalena Kožená, jejíž nadační fond se zaměřuje na vyhledávání hudebních talentů a rozvoj základních uměleckých škol. Mezzosopranistka měla v dětství štěstí. Když rodiče viděli její zájem o hru na klavír, obětovali peníze, které šetřili na auto, a koupili jí pianino. Projekt Kdyby tisíc klarinetů má pomoct těm dětem, které takové štěstí nemají.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 30. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Nový WHAT v sobě propojuje print a audio

Redakce WHAT otestovala v březnovém vydání novou platformu voxtox.fm. Pomocí umělé inteligence je možné převést text do hlasové podoby a na stránkách WHAT si tak můžete pomocí QR kódu přehrát hned několik článků.

Sladký Valentýn: Dáte si cupcake nebo radši srdce z perníku?

Ať už Valentýna slavíte, nebo ne, trocha cukru v temném únoru rozhodně neškodí. Lenka Hnidáková, která stojí za konceptem Lelí’s Cupcakes, se s námi podělila o recepty na božské laskominy. Zamlsejte si!

Foodstylistka Denisa Bartošová: Blogeři zkazili ceny na trhu

 Denisa Bartošová je jednou z žen, které pozvedávají jídlo na umělecký zážitek. Nejprve působila jako dekor stylistka pro časopisy...

Oscarová herečka Emma Thompson burcuje lid k neposlušnosti. Z vyostřených britských protestů za klima vznikl nový film

Znáte ji z například z příběhů o Harrym Potterovi nebo z trháku Rodinné sídlo, za nějž získala zlatou sošku...
Vychází 30. října
Zavří­t reklamu