Pondělí, 4 prosince, 2023
spot_img

Nejlepší světovou hračkou loňského roku byla vyhlášena Barbie. V nové řadě panenek najdete třeba i Kena na invalidním vozíku

Ikonická Barbie® byla vyhlášena nejlepší hračkou na světě pro rok 2020. Značka, která již mnoho let reprezentuje rozmanitost světa, bojuje s předsudky a boří hranice, nyní představuje novou řadu Fashionista. V ní se objeví i Ken na invalidním vozíku, Ken s česacími vlasy ve stylu afro nebo Barbie se světlejší pokožkou s vitiligem. Značka v roce 2021 také uvádí na trh nové obaly, které souzní s myšlenkou udržitelnosti a obal tedy slouží jako taška na uschování panenky nebo různých drobností.

V řade Barbie Fashionistas zákazníci najdou nekonečnou rozmanitost a zároveň také panenky, které se snaží o inkluzi minoritních skupin, jako jsou například postižené děti. Od svého vzniku představila Barbie více než 175 vzhledů a nabízí tak dívkám výběr z různých odstínů pleti, barvy očí, barvy a textury vlasů, typů těla nebo módy. „Díky tomuto ocenění víme, že jdeme správným směrem a že je Barbie relevantnější než kdy dříve. Přebíráme velkou odpovědnost za to ukázat dětem svět kolem takový, jaký je a víme, že když si děti hrají s panenkami s různými tóny pleti, typy vlasů a schopnostmi, tak jim to přináší mnoho pozitiv. Jsme hrdí na to, že s nejnovější řadou Barbie Fashionistas můžeme nabídnout ještě širší škálu rozmanitých možností, takže se v naší řadě panenek pozná ještě více dětí,” vysvětluje Lisa McKnight za společnost Mattel.

Pokud se tedy chystáte své ratolesti obdarovat nejnovějšími kousky, můžete je potěšit například Kenem s invalidním vozíkem, jehož společnost zařadila po velkém úspěchu Barbie na invalidním vozíku, která se loni stala druhou nejoblíbenější panenkou světa. Zajímavý je například i Ken s česacími vlasy ve stylu afro nebo Barbie s vitiligem na světlé pokožce.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Benefice Vyšito pro Ukrajinu spojuje lidi, kteří pomáhají

V úterý 29. srpna se koná akce Vyšito pro Ukrajinu, na níž se bude zpívat, tančit a můžete si tam zakoupit i tradiční ukrajinské „vyšyvanky“. Výtěžek akce půjde na pomoc Ukrajině.

Kupte si karafiát a pomozte bojovat proti sexuálnímu obtěžování

Karafiátem pořízeným 14. a 15. února podpoříte činnost nezávislé organizace Konsent, která s heslem „Když to nechce, tak to nechce“ šíří osvětu a soustředí se na prevenci sexuálního násilí.

Šedivé vlasy jako trend letošního roku

V roce 2019 budete se stříbrem na hlavě zaručeně trendy.Pokud jste tedy při prohrábnutí své hřívy před zrcadlem objevili...

Být doma s novorozencem až šest měsíců a pobírat u toho osmdesát procent platu? To rodičům nabízí Volvo Cars

Malý krok pro společnost Volvo Cars, ale velký skok pro rodiče napříč Evropou a nejen tam. Zaměstnanci švédské automobilky...
Vychází 28. listopadu
Zavří­t reklamu