Neděle, 27 listopadu, 2022
spot_img

Nejen labutě, ale i dravci, zajíci a veverky na smíchovské náplavce

Venkovní výstava fotografií na Hořejším nábřeží připomene činnost pražské záchranné stanice, která letos slaví desetileté výročí.

Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy přijala první zvíře v zimě roku 2012 a během deseti let své existence ošetřila téměř 38 tisíc zvířat. Některé ze zvířecích pacientů si můžete prohlédnout na fotografiích, které budou k vidění od 12. července (od 10 hodin) do 8. srpna v blízkosti kobky číslo 17 na smíchovském břehu Vltavy. Výstava je pojmenovaná Taky Pražané: Naši zvířecí sousedé v nesnázích a doprovodí ji dvě přednášky, které povedou pracovníci záchranné stanice. První přednáška se koná hned v úterý 12. července v 18 hodin, další pak 26. července ve stejnou dobu. Bude to také příležitost zeptat se na cokoli, co vás zajímá. Výstava i přednášky jsou přístupné zdarma.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 28. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Jared Leto chystá film o Karlu Lagerfeldovi

Americký herec se ujme role vizionářského návrháře a stane se i producentem připravovaného životopisného snímku. Lagerfeldovi se příští rok dostane pocty také na Met Gala.

Společnosti Avon se podařilo vysbírat sedm milionů korun na boj za zdravá prsa

Navzdory velkolepým plánům a přípravám jubilejního 20. ročníku Avon pochodu se největší charitativní akce zaměřená na boj proti rakovině...

Přes 16 tisíc dětí zaplavilo Česko dobrými skutky

Školáci v rámci projektu Jsem laskavec čistí okolí školy od odpadků, vyrábějí krmítka nebo třeba pořádají sbírky pamlsků pro kočky z útulku.

Odpočinek v zahraničí: Ubytování ve skalách i filmová romantika

Odjeďte si vyčistit hlavu za hranice naší republiky. Dny strávené v cizině totiž rozhodně patří mezi ten největší luxus, který  si můžeme dopřát. Pojďme si ho tedy užít...
Vychází 28. října
Zavří­t reklamu