Čtvrtek, 28 září, 2023
spot_img

Nejen labutě, ale i dravci, zajíci a veverky na smíchovské náplavce

Venkovní výstava fotografií na Hořejším nábřeží připomene činnost pražské záchranné stanice, která letos slaví desetileté výročí.

Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy přijala první zvíře v zimě roku 2012 a během deseti let své existence ošetřila téměř 38 tisíc zvířat. Některé ze zvířecích pacientů si můžete prohlédnout na fotografiích, které budou k vidění od 12. července (od 10 hodin) do 8. srpna v blízkosti kobky číslo 17 na smíchovském břehu Vltavy. Výstava je pojmenovaná Taky Pražané: Naši zvířecí sousedé v nesnázích a doprovodí ji dvě přednášky, které povedou pracovníci záchranné stanice. První přednáška se koná hned v úterý 12. července v 18 hodin, další pak 26. července ve stejnou dobu. Bude to také příležitost zeptat se na cokoli, co vás zajímá. Výstava i přednášky jsou přístupné zdarma.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Přemysl Pitter za války pomáhal Židům a zachránil stovky dětí. Komunisté...

Prožité tragické události jeho život nasměrovaly k pomoci dětem a utlačovaným. Vyslýchalo ho gestapo, komunisté ho chtěli poslat do uranových dolů, Přemysl Pitter však dál šířil myšlenky laskavosti, respektu a soucitu s dětmi bez ohledu na jejich původ či vyznání.

14 tipů na vánoční dárky, které pod stromečkem zazáří

Prosinec je tady a sním i starost o to, zda stihnete napéct alespoň dva druhy cukroví a sehnat pro...

Jana Plodková pomáhá v kampani k vydání knihy o pěstounství

Herečka načetla úryvek z chystané knihy Náhradka, která obsahuje fotografie a osudy lidí, jejichž zkušenosti s ústavní péčí jsou různé. Budete si v ní moct přečíst o rodinách pěstounů, ale i příběh kluka, který vyrůstal v ústavu, přestože o něj jeho máma bojovala.

Vydavatelka česko-slovenského Vogue Michaela Seewald: Mediální průmysl byl vždy tvrdý byznys. Musíte mít hroší kůži a touhu vyhrát

Když o Michaele Seewald, zakladatelce multimediální společnosti V24 Media a vydavatelce Vogue CS, pátráte na internetu, mnoho osobních informací...
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu