Pátek, 1 prosince, 2023
spot_img

Místo Lewise Capaldiho fotka političky. Fandové se baví vtipnou záměnou

„Ten, kdo má na starost billboardy Netflixu, si zaslouží vyhazov,“ napsal zpěvák na svůj Twitter k upoutávce na dokument o jeho životě. Z reklamy totiž kouká britská expremiérka Liz Truss. Jejich vzájemná podoba se zpěvákem je terčem internetových vtípků.

Lewis Capaldi, který v únoru koncertoval v Praze, vůbec nemá hvězdnou image. Přitom je to úspěšný skotský muzikant, jehož skladba Someone You Loved byla nominovaná na Grammy. V dubnu ho čeká premiéra biografického dokumentu s názvem Lewis Capaldi: How I’m Feeling Now. Film v režii Joea Pearlmana vedle Capaldiho hudebních úspěchů zaznamenává také to, jak se zpěvák vyrovnává s psychickým tlakem, který přišel s nabytou popularitou.

Proč vypadám jako političky?

Začátkem týdne se ve Velké Británii objevila obří obrazovka lákající na dokument, který Netflix představí 5. dubna. Mělo to však „drobnou“ vadu – místo fotky pěvecké hvězdy tu byl velký portrét bývalé britské premiérky Liz Truss v mladších letech. Lepší reklamu asi Netflix udělat nemohl. Zpěvákova reakce na Twitteru už má totiž 5,8 milionů shlédnutí.

Co mají ti dva společného? Údajnou podobu, které si všiml jeden ze zpěvákových fanoušků loni v září, když Liz Truss nastupovala na post premiérky, a z legrace pogratuloval s její fotkou Lewisi Capaldimu k nové funkci. Ten to vzal sportovně a na Twitteru si povzdechl: „Proč vypadám jako tolik političek?“ Podle skotského deníku The National byl zpěvákův vzhled v minulosti přirovnáván ke skotské premiérce Nicole Sturgeon i k německé exkancléřce Angele Merkel.

Intimní televizní portrét

Dokument dostal název podle singlu z chystané desky Broken by Desire to Be Heavenly Sent, kterou Lewis Capaldi chystá na letošní květen. K singlu How I’m Feeling Now (Jak se teď cítím) před dvěma týdny na sociální sítě uvedl:

„Je to poslední píseň, kterou jsem napsal pro své nadcházející album, a je o něčem, o čem jsem ve své tvorbě nikdy před tím nepsal, což je moje duševní zdraví. Samozřejmě si uvědomuju, jaké mám štěstí, že mám život, jaký žiju, a vím, že existují lidé, kteří jsou na tom mnohem hůř než já, ale i když bylo posledních pět let mého života těch nejlepších, lhal bych, kdybych řekl, že si to všechno nevybralo daň po psychické stránce, a upřímně, měl jsem pár extrémně slabých chvil, a o tom ten song je.“

Zpěvák, který se loni svěřil s tím, že má Tourettův syndrom, v příspěvku také uvedl, že dlouho váhal, jestli má do natáčení dokumentu jít: „Lidi předpokládají, že toho o mně a mém životě dost vědí – proto, že v rozhovorech, na pódiu nebo na sociálních sítích působím docela otevřeně, ale ve skutečnosti mám sklon nechávat si záměrně spoustu věcí pro sebe.“ V traileru například jeho matka zmiňuje, jak ho jednou musela jet vyzvednout na rande, protože dostal panický záchvat. „Tohle zrovna není historika, kterou by bylo potřeba vyprávět,“ reaguje zpěvák. V dokumentu se nakonec objeví víc věcí, o kterých dříve nemluvil. „Takže si připadám v obzvlášť zranitelné pozici. Ale stejně tak, jako jsem nervózní, se i těším, až se o to podělím se světem.“

 

 

Vychází 28. listopadu

Tipy na knižní dárky, které musíte vzít po dvou, protože je...

Taky máte doma málo knih? Samozřejmě, my taky. A tak se letos opět těšíme, jaké knižní dárky pod stromečkem najdeme. I když si je...

Chcete konečně začít běhat? Naše praktické rady vám usnadní start

Možná jste se s nástupem nového roku odhodlali pustit se do běhu. A možná při čtení kroutíte hlavou a říkáte si, že běhání opravdu...

Založila online tržiště Udrumi, aby lidem usnadnila cestu k lokálním eko výrobcům

Dagmara Černíková přibližuje lidem příběhy Čechů a Slováků, kteří přinášejí na trh produkty, jež jsou nejen krásné, ale i vyrobené s ohledem na planetu. Od potravin přes kosmetiku a módu po věci do domácnosti.

Chcete si pamatovat všechny šťastné okamžiky? Dánský vědec sepsal návod, jak na to

Pamatuješ, jak tenkrát… Že ne? Nejste v tom sami. Ale nebojte, dá se s tím něco dělat. Meik Wiking,...

Martínek se dočká léčby. Lidé pro něj vybrali rekordních 137 milionů korun

„Děkujeme všem dárcům za zázrak v přímém přenosu!“ napsal tatínek Martínka, kterému teď drží palce prakticky celá republika. Na léčbu jeho vzácné nemoci potřebovala rodina sehnat 100 milionů korun a sociální sítě v posledních dnech nežily ničím jiným.
Zavří­t reklamu