Čtvrtek, 21 září, 2023

Kevin Spacey bude vyšetřovat nařčení z pedofilie. Ve filmu si zahraje poprvé od obvinění ze sexuálního obtěžování

V době, kdy světem hýbala kauza #MeToo, asi mnozí filmoví fanoušci přišli o iluze o svých idolech a hrdinech. Jedním z těch, kterým obvinění ze sexuálního obtěžování pošramotilo kariéru i pověst, je i Kevin Spacey. Oscarový herec sice do vězení nešel, ale přišel o nesčetně pracovních nabídek, a dokonce byl vystřižen ze scén už roztočených snímků. Teď se ale po letech v ústraní na stříbrném plátně objeví znovu. A zahraje si detektiva vyšetřujícího obvinění z pedofilie.

Hollywoodský herec Kevin Spacey byl vždy zárukou kvalitní filmové podívané. Zazářil v kultovním snímku Obvyklí podezřelí, Americká krása, Sedm nebo v roli politika v oblíbeném seriálu Dům z karet z dílny Netflixu. Naposledy jsme ho ale mohli na obrazovce vidět před dlouhými třemi lety ve snímku Billionaire Boys Club. Od té doby žádnou větší pracovní nabídku nedostal, a dokonce byl z několika již nasmlouvaných projektů odvolán nebo vystřižen. Jako například z filmu Všechny prachy světa režiséra Ridley Scotta, jenž jednašedesátiletého umělce nahradil Christopherem Plummerem. To vše kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování, které vyšlo na povrch během celosvětového šílenství okolo hnutí #MeToo.

Konec kariéry?

Herec byl například obviněn více než dvaceti mladíky z londýnského divadle Old Vic Theatre, kde byl uměleckým ředitelem, z nevhodného chování ho nařkl i herec Anthony Rapp nebo muž, který tvrdil, že ho herec jako čtrnáctiletého sexuálně obtěžoval. Spacey se poté přiznal k bisexualitě a některým z údajných poškozených se dokonce i omluvil s tím, že si ale žádnou z popisovaných věcí, pravděpodobně kvůli alkoholu, nepamatuje. Přestože za mřížemi nakonec Spacey prozatím neskončil, celá aféra se podepsala nejen na jeho kariéře, ale i na jeho psychice. „Vážil jsem si sám sebe a definoval se pouze prací. Jestli o ni přijdu a jediné, co mi zůstane, budu jen já sám, tak kdo tedy vůbec doopravdy jsem,” interpretoval loni Spaceyho vyjádření deník Independent.

Druhá šance

Nyní to ale vypadá, že herec dostane druhou šanci. Do svého filmu s názvem L’uomo Che Disegnò Dio ho totiž obsadil italský velikán Franco Nero, který v chystaném dramatu sám ztvární hlavní roli slepého umělce, jenž je neprávem obviněn z pedofilie. Spacey si pak zahraje detektiva, který celou kauzu vyšetřuje. Jak symbolické. „Moc mě těší, že Kevin přijal roli v mém filmu. Je to senzační herec a nemůžu se dočkat, až začneme natáčet“ řekl Nero pro ABC News. Zajímavé je pak například i to, že Nero obsadil také svou ženu, držitelku Oscara i Zlatého glóbu Vanessu Redgraveovou.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Kamarádky Bára Nesvadbová a Jitka Čvančarová: Co si myslí jedna o...

Rozhovor se spisovatelkou Bárou Nesvadbovou a herečkou Jitkou Čvančarovou o kamarádství, které může mít větší cenu než manželství, i o lančmítu cestou do Chorvatska.

Menstruační plavky = léto v pohodě. Moment, cože? Ano, menstruační plavky!

Zní vám to divně? Herečka Alena Doláková, plus size modelka Natálie Debnárová a další ženy, které se sešly při...

3 produkty z Aloe vera, které vám pomohou s problematickou pletí

O účincích rostliny Aloe vera jsme psali v předchozím článku. Jedním z nich byl i pozitivní vliv na léčbu...

Depeche Mode v seriálu The Last of Us – další virální senzace?

Seriál The Last of Us přiměl diváky googlit skladbu kapely Depeche Mode z roku 1987. Něco podobného se stalo, když v seriálu Stranger Things zazněl hit zpěvačky Kate Bush z 80. let, která díky tomu zažila velký kariérní návrat. Rozdíl je v tom, že Depeche Mode nikam neodešli.
Zavří­t reklamu