Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Jak pomoct požárem zasaženému Českému Švýcarsku?

Lidé už na sbírkové konto sloužící k finanční podpoře obyvatel a obcí, které zasáhl požár, zaslali přes dva miliony korun.

Sbírku dnes založil tým platformy Donio se senátorem Zbyňkem Linhartem, který je zastupitelem v Krásné Lípě, kde sídlí Správa Národního parku České Švýcarsko. Už se vybralo téměř dva a půl milionu korun. Veškeré finance jsou určeny na pomoc lidem dotčeným požárem, dále obcím a Národnímu parku České Švýcarsko. Přispět můžete zde.

Další finanční sbírka probíhá na crowdfundingovém portále Znesnáze21. Nadační fond pomoci vybírá peníze na pomoc lidem z Hřenska, kterým vzal oheň domov. Přispět můžete zde.

Požár v národním parku vypukl v neděli a dosud se ho nepodařilo uhasit. Rozšířil se z lesů i do okolních obcí a část lidí musela být evakuována. Aktualizované informace najdete například na facebooku NP České Švýcarsko. Tam byla také vyhlášena sbírka pro hasiče zasahující při požáru. Vody v menším balení, ovoce, balené pečivo či sušené maso je možné předat na kontaktních místech Správy NP v Krásné Lípě či v Děčíně od zítřejších 8 hodin ráno. Národní park také žádá, aby nikdo nejezdil do blízkosti požáru, neblokoval tím dopravu a nekomplikoval práci hasičům.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Feministická skladba Taylor Swift se otírá o herce Leonarda DiCapria nebo...

Blonďatá kráska byla loni vyhlášená jako nejlépe vydělávající zpěvačka uplynulé dekády. Za jejím úspěchem ale nestojí jen perfektní vzhled amerického zlatíčka a schopnost napsat...

V italské vesničce se odpadky mění na působivé modely

Frasso Sabino je malebná italská vesnička, v níž se většina obyvatel nadchla pro vyrábění oblečení a doplňků z odpadků a věcí,...

První Železný muž s Downovým syndromem, korálový mrakodrap nebo mládě pandy červené. Jaké dobré zprávy nám přinesl rok 2020?

Rok 2020 byl příšerný! Taky máte pocit, že se nedělo nic hezkého? Mozek se ovšem automaticky soustředí na negativní...

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová: Riziko svého povolání už jsem pocítila

Co prozradí v rozhovoru vrchní státní zástupkyně, která z titulu své funkce může říkat jen velmi málo, spíš nic?...
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu