Úterý, 6 června, 2023
spot_img

Greenpeace hledá Soundtrack pro planetu. Může na něm být i vaše skladba

Bena Cristovao a další hudebníky na výsledné kompilaci doplní vítězové soutěže, kterou ekologická organizace vyhlásila. Producentům nabízí k využití databázi zvuků, které její členové nahráli při expedicích po celém světě.

Greenpeace na oslavu 50 let své existence a 30 let od založení české pobočky dává dohromady hudební kompilaci Soundtrack pro planetu. Už na ni přispěli například Jan 2 a Charlie One nebo brněnské duo Himalayan Dalai Lama, které při tvorbě elektronické hudby využívá živé nástroje. Všichni museli splnit jednu podmínku – začlenit do svých skladeb něco ze zvukové banky Greenpeace.

Další místa na soundtracku, který poté vyjde na všech digitálních platformách, jsou zatím volná. Soutěž, o jejichž vítězech rozhodne organizace spolu se zúčastněnými producenty, běží do 25. dubna. Zvukovou banku ke stažení a pravidla najdete na jejich stránkách.

Vychází 29. května

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Umění recyklace: Letiště v Istanbulu vystavuje obrazy z PET lahví i...

Plastová víčka, kusy oblečení, papírové obaly nebo také elektronické součástky, které někdo vyhodil na největším letišti v Turecku, posloužily jako materiál k výrobě obrazů...

Přijměte pozvání do surrealistického snu s novou módní kolekcí Mi fashion label

Návrhářka Lenka Mulabegovič spojila v nové snové kolekci minimalismus s výrazným vizuálem, jenž je poctou umělcům, jako jsou René Magritte a Man Ray. Představí ji na Designbloku.

Björk na nové desce vzdává hold Islandu, houbám a matriarchátu

Fossora ‒ desáté album islandské zpěvačky a producentky vyjde 30. září. Otiskly se do něj pocity vyvolané smrtí její matky nebo pandemií. Ke zpěvu přizvala i svoji dceru.

Kam za uměním? Na vlakové nádraží!

Festival m³ / Umění v prostoru přináší umění mezi lidi, do ulic a veřejných prostranství. Letošní ročník obsadil vlaková nádraží v Praze a okolí.
Zavří­t reklamu