Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
spot_img

Česká architektka Eva Jiřičná je tváří luxusních hodinek

Díky spojení Evy Jiřičné se společností Carollinum, která u nás zastupuje prestižní hodinářské značky, poputuje půl milionu korun Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové, jenž pomáhá dětem srovnat se s realitou poté, co v osmnácti letech opustí dětský domov.

Eva Jiřičná v listopadu rozšířila rodinu patronů společnosti Carollinum a stala se součástí imageové kampaně, která spojuje významné české osobnosti a staví na symbolice času a národní hrdosti. Přední česká architektka se vzdala odměny a vybrala si Nadační fond Veroniky Kašáková, který díky tomu dostane 500 tisíc korun.

„Evu Jiřičnou velmi obdivuji, vážím si profesně i lidsky. Je to dáma oddaná své profesi, zároveň však neustále připravená pomáhat druhým. Mám ráda silné ženy, co mají navíc velké srdce,“ vysvětluje majitelka Carollina Tamara Kotvalová. „S Evou se známe již delší dobu, fotily jsme spolu před lety nadační kalendář. Letos jsme se spojily, abychom společně podpořily ty, na které svět, třeba i ten profesní, teprve čeká.

Společnost Carollinum, která na našem trhu zastupuje patnáct světových hodinářských značek v čele s top brandy Rolex, Patek Phillippe a Breitling, loni v létě odstartovala kampaň představující přátele značky (Friends of the Brands). Patří k nim kardiochirurg profesor Jan Pirk, válečný veterán a poslední žijící pilot RAF armádní generál Emil Boček, česká golfistka hrající americkou LPGA Tour Klára Spilková a profesionální cyklista Zdeňka Štybar. Autorem fototografií decentní kampaně je uznávaný fotograf Braňo Šimončík.

Nejnovější vizuál nese motto, jehož autorkou je sama Eva Jiřičná: Vidět očima je nám dáno. Vidět srdcem se musíme naučit.

Kdo je Eva Jiřičná

Významná česká architektka a designérka pochází ze Zlína, žije převážně v Londýně, jejím českým domovem je Praha. Vystudovala obor architektura na ČVUT v Praze a studovala Akademii výtvarných umění v ateliéru Jaroslava Fragnera. V roce 1968 odjela na stáž do Londýna, po invazi vojsk Varšavské smlouvy již nebyla vpuštěna do země a byla prohlášena za nepřítele státu. Nastoupila do architektonického ateliéru Louis de Soissons a podílela se na projektu přístavu v Brightonu. Poté začala spolupracovat s věhlasným britským architektem Richardem Rogersem, proslavila se interiéry módních butiků v Londýně a New Yorku. Pro její práci je typické využití skla, kovu a betonu. Třináct let učila na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, je členkou londýnské umělecké instituce Royal Academy of Arts. Eva Jiřičná je stále aktivní v práci, společně s Petrem Vágnerem vede v české metropoli architektonický ateliér AI DESIGN. Za svou práci získala mnohá vyznamenání a ocenění.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Čeští olympionici budou v Pekingu reprezentovat v oblečení Made in Czech...

Zimní olympijské hry budou oslavou sportu, ale z našeho pohledu i oslavou naší vědy a zlatých českých ručiček. Olympionici budou nosit oblečení, jehož nejvýraznější...

Zlatá vážka: Czech Social Business Awards ukazují pracovní trh budoucnosti – spravedlivý a inkluzivní

První ročník cen Zlatá vážka se zaměřením na sociální podnikání vyzdvihl inspirativní osobnosti, instituce a firmy, které jdou dobrým příkladem, zaměstnávají hendikepované nebo ukazují, jak dobře může byznys spolupracovat se státní správou.

Správnou výživou k lepšímu myšlení. Ale i k dobré náladě a lepším vztahům

O výživě těla už máme celkem zevrubné povědomí – málo smaženého, hodně zeleniny –, výživa samotného mozku je ale neméně důležitá. Co všechno má vliv na naše mentální rozpoložení?

Pozitivní covídka: Nezapomenutelné zásnuby

Life koučka Erika Bach začala psát v době covidu humorně laděné povídky, aby sobě i ostatním zlepšila náladu. Každý měsíc si na našich stránkách budete moct přečíst jednu z jejích pozitivních covídek, jak je nazvala. Tady je druhá z nich.
Vychází 28. listopadu
Zavří­t reklamu