Středa, 7 června, 2023
spot_img

Když svíčky hoří pro dobrou věc

Prosvětlete si konec roku originálními svícemi Apis Candela z limitované edice s knihou Hořím autorky Simony Bagarové. Veškerý zisk z prodeje svíček putuje na podporu seniorů a lidí, kteří o ně v sociálně-zdravotních zařízeních pečují.


„Paní Sýkorová vždycky ráda pila z tohohle hrnečku,“ říká František, pečovatel v domově seniorů, a ukazuje mi hrnek, do kterého mám ležící a téměř pořád spící klientce s pokročilou demencí uvařit ranní čaj. Klientce, která už neví, jak se jmenuje, co je za den, kde je, ani to, že měla svůj oblíbený hrnek s růžemi. Dost možná je jí úplně jedno, jestli právě do něj dostane svůj čaj. A přitom je to jedna z nejdůležitějších věcí. Je to právě hrnek s růžemi, který rozhoduje o tom, jestli jste ještě pořád paní Sýkorovou nebo už jen klientkou na pokoji 304. Jestli žijete nebo přežíváte. Když máte štěstí, máte okolo sebe pečovatele, který tohle ví. Pečovatele, který ví, kolik kostek cukru chcete do kafe, jaký máte oblíbený hrnek a jak velkou vrstvu másla máte rádi na chleba. Když máte štěstí, máte okolo sebe někoho jako je Dana, Saša, Jana, František nebo Dominik.

To jsou protagonisté knihy Hořím, kterou napsala Simona Bagarová. Simona se věnuje kurzům a managementu neziskových organizací, zejména hospicům, a během své profesní cesty poznala mnoho pečovatelů. O pěti z nich, kteří jí připadají výjimeční, napsala knihu Hořím. Číst o lidech, kteří vnímají pečovatelskou profesi jako dar a lidskost a empatii jako její podstatu, je inspirativní, dojemné i zásadní.

Až do konce roku 2021 si můžete knížku pořídit spolu s osobitými svícemi ze zdravého včelího vosku Apis Candela ve speciální edici Hořím. Výtěžek z prodeje svíček jde na podporu projektu D.O.M.A., prostřednictvím něhož se nezisková organizace Mila.je snaží zajišťovat důstojné podmínky v sociálně-zdravotních službách.

Vychází 29. května

Měsíc žen na Wikipedii: Nechceme k svátku kytku, ale článek

Věděli jste, že je na české Wikipedii pětkrát víc článků o mužích než těch o ženách? A že mezi autory je dokonce desetkrát víc mužů než žen? Pojďte to změnit.

Čajový mistr Jiří Boháč by nepohrdl ani pytlíkovým čajem

Ač trochu ve stínu kávových trendů a baristických výstředností, čaj zažívá v posledních letech neméně významnou katarzi. Co hýbe světem tohoto kulturního nápoje? To nám prozradil člověk nejpovolanější – čajmistr a teatender Jiří Boháč, který se čaji věnuje přes 25 let.

Velikonoce ve světě: Víte, kdo o svátcích hází hrnce z balkónu nebo dělá obří omeletu?

Pletení pomlázky, barvení kraslic, pečení beránka nebo mazance a koledování – to je velikonoční klasika v České republice. Jak...

Bindi Irwin po operaci endometriózy: Doktor jí tvrdil, že je to běžná bolest, se kterou se mají ženy smířit

Dcera slavného lovce krokodýlů deset let trpěla bolestmi, aniž by znala příčinu. Nyní podstoupila operaci a rozhodla se svým příkladem šířit osvětu o endometrióze, kterou mnozí podceňují. „Buďte taktní a zadržte, než se mě nebo nějaké jiné ženy zeptáte, kdy bude mít další děti,“ napsala na Instagramu.

Jak přežít podzim? Zeptali jsme se pěti zajímavých osobností…

Prozradili nám, co je v chmurném podzimu drží nad vodou a inspiruje. Ať už jsou nadšení ze štípání dříví s výhledem na krásnou přírodu, či s podzimem raději zalezou do kavárny, do jednoho se shodují, že jim vnitřní naplnění dodává rodina a práce.
Zavří­t reklamu