Úterý, 26 září, 2023
spot_img

Benefice Vyšito pro Ukrajinu spojuje lidi, kteří pomáhají

V úterý 29. srpna se koná akce Vyšito pro Ukrajinu, na níž se bude zpívat, tančit a můžete si tam zakoupit i tradiční ukrajinské „vyšyvanky“. Výtěžek akce půjde na pomoc Ukrajině.

Košile zdobené vyšívanými folklórními motivy zvané „vyšyvanky“ jsou součástí ukrajinských lidových krojů. Nafotili se v nich zástupci dobročinných organizací a další osobnosti, jimž je společná snaha pomáhat a konat dobro. Klára Šimáčková Laurenčíková je vládní zmocněnkyní pro lidská práva, Bára Nesvadbová stojí za nadačním fondem Be Charity, Šimon Pánek zastupuje organizaci Člověk v tísni, jež od roku 2022 pomohla už jednomu milionu Ukrajinců, Terezie Sverdlinová je ředitelkou Nadace Terezy Maxové, Lenka Helena Koenigsmark vede marketing Mattelu, ale také charitativní projekt Dobrodějna, který uprchlíkům z Ukrajiny poskytuje zdarma oblečení či potraviny. A to je jen část z těch, kteří se v Den památky obránců Ukrajiny setkají na benefici Vyšito pro Ukrajinu, již pořádá manažerka Tereza Matonohová. Na programu akce, která se koná v pražském bistru Filipa Sajlera Dynamica Waltrovka, je také vystoupení tanečního divadla Ponec nebo dětského sboru hLásky pod vedením Karolíny Ruppert.

Cílem setkání je představit ty, kteří se nějakým způsobem zapojili do pomoci, ať už přímo na Ukrajině nebo u nás, sdílet inspirativní příběhy a samozřejmě také pomoct. Veškerý výtěžek z akce půjde obráncům Ukrajiny prostřednictvím učitelky z Kyjeva Anastasie Cherievko, která shání finanční prostředky na pomoc vojákům či lékařům třeba právě tím, že prodává tradiční ukrajinské vyšívané košile.

Akci můžete podpořit i tehdy, pokud nemůžete přijít osobně. Výše příspěvku je násobkem čísla 552 – v úterý to totiž bude už 552 dní od začátku války.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Vzniká unikátní sbírka našich zlozvyků. Nebojte se přiznat ten svůj!

Skáču do řeči. Neumím odpočívat. Kupuju si menší oblečení v naději, že zhubnu. To jsou zlozvyky, k nimž se přiznává umělkyně Kateřina Šedá, autorka...

14 tipů na vánoční dárky, které pod stromečkem zazáří

Prosinec je tady a sním i starost o to, zda stihnete napéct alespoň dva druhy cukroví a sehnat pro...

Katastrofálně chudneme, byť HDP roste. Ničíme si totiž to největší bohatství: ekosystémy

Proč pořád ještě slýcháme, že ochrana přírody se neslučuje s ekonomickým růstem? Realita je přesně opačná. Náš blahobyt přímo závisí na stavu ekosystémů.

Victoria Beckham se chystá prodávat erotické hračky. K novému byznysu ji inspirovala slavná herečka

Manželka fotbalové legendy Davida Beckhama, úspěšná podnikatelka, návrhářka a členka známé skupiny Spice Girls, která v devadesátých letech válcovala...
Vychází 2. října
Zavří­t reklamu