Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Znáte udržitelnou módu pro domácí mazlíčky? Hitem se stal zimní obleček z recyklovaného obalu na potraviny

Přemýšlíte nad tím, jak své čtyřnohé parťáky obléci do mrazivých zimních dní, aby byli pěkně v teple, ladili k vašemu outfitu a ještě svým modelem nezatěžovali planetu? Udržitelné oblečení pro domácí mazlíčky je stále oblíbenější a ví to i dvojice newyorských umělců. Ti nyní přišli s novým hitem – psím oblečkem z recyklovaného obalu na potraviny. Ten si ostatně můžete zkusit vyrobit i doma.

Když se jedná o naše domácí mazlíčky, je jen málo věcí, co bychom pro ně neudělali, ať už se jedná o jejich zdraví, bezpečnost nebo spokojenost. Mnozí se zvířecím členům rodiny snaží dopřát nejen kvalitní stravu a pravidelné návštěvy veteriny, ale například i luxusní péči salónů, organické koupele, masáže, používání kvalitních šamponů nebo hraček.

Udržitelná zubní pasta i oblečky

Není tak divu, že vzniká stále více značek, které se snaží obrovskou poptávku po zvířecích doplňcích uspokojit. Stále víc z nich ale také myslí na naši planetu, a tak se snaží nabízet jen produkty, které ji co nejméně zatěžují, jako oblečky z recyklovaných materiálů, udržitelné hračky z korku a plsti nebo organické kosmetické potřeby, jako například zubní pasty bez chemikálií a s přísadami, jako jsou vanilkové lusky a kokosový olej. Velká část produktů je pak navíc vyráběna ručně a některé kousky posvětila dokonce i organizace PETA, jako například ty od londýnské značky s doplňky pro psy a kočky Noggins & Binkles, která je oblíbená po celém světě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Remy (@betweentwonaps)

Pomoc odloženým psům

Některé společnosti, které se specializují na výrobu udržitelných oblečků pro zvířata, pak navíc ještě dávají určitý podíl na charity a organizace, jež se snaží najít domovy pro nalezené psy. Jednou z nich je například Long Dog Clothing Company, kterou založili majitelé dvou záchranářských psů. Jejich mazlíčkům totiž nepasovaly typické oblečky, tak se rozhodli vytvořit si vlastní, které budou navíc udržitelné a vhodné do často velmi chladných podmínek, v nichž se jejich psi pohybují.

Bunda z obalu na potraviny

U zvířecích doplňků a oblečků se ale v dnešní době klade důraz také na design a nápaditost. Zajímavá je například spolupráce mezi newyorským kreativcem a jedním módním návrhářem, kteří založili značku s velmi originální psí módou Between Two Naps. Mezi jejich výrobky, pro něž je největší inspirací jejich pejsek Remy, patří třeba série ochranných helem, sněhově bílá bundička v oversized designu nebo bunda inspirována spacáky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Remy (@betweentwonaps)

Vychází 31. ledna

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Královna českého šperku sbírá materiál pro svou práci na zahradě i...

Dana Bezděková krásu spatřuje ve všem. V lámajících se slunečních paprscích, v kamenech, ve vesmíru, v technologiích, vidí ji ale i v zrezlých trubkách a do šperku dokáže vložit i jedovatou rtuť.

6 rad, jak vyzrát na podzimní úzkosti

Smutek, nervozita, podrážděnost, úbytek energie i přemýšlení o tom, zda se váš život ubírá tím správným směrem. To jsou...

Máte plno empatie, ale občas se před lidmi potřebujete schovat? Možná jste hypersenzitivní

Odjakživa špatně snáším zmatek a hlučné prostředí. Jsem citlivá na ostrá světla, silné vůně i kousavé oblečení. Často dokážu...

Lucie Výborná: Málem jsem uhonila sama sebe. Cítila jsem totiž, že musím být ve všem nejlepší, abych někoho nezklamala

„Žít teď a tady.“ Od nejrůznějších duchovních guru, ale i z reklam tu větu slýcháme tak často, že se...
Zavří­t reklamu