Neděle, 1 srpna, 2021

Znáte udržitelnou módu pro domácí mazlíčky? Hitem se stal zimní obleček z recyklovaného obalu na potraviny

Přemýšlíte nad tím, jak své čtyřnohé parťáky obléci do mrazivých zimních dní, aby byli pěkně v teple, ladili k vašemu outfitu a ještě svým modelem nezatěžovali planetu? Udržitelné oblečení pro domácí mazlíčky je stále oblíbenější a ví to i dvojice newyorských umělců. Ti nyní přišli s novým hitem – psím oblečkem z recyklovaného obalu na potraviny. Ten si ostatně můžete zkusit vyrobit i doma.

Když se jedná o naše domácí mazlíčky, je jen málo věcí, co bychom pro ně neudělali, ať už se jedná o jejich zdraví, bezpečnost nebo spokojenost. Mnozí se zvířecím členům rodiny snaží dopřát nejen kvalitní stravu a pravidelné návštěvy veteriny, ale například i luxusní péči salónů, organické koupele, masáže, používání kvalitních šamponů nebo hraček.

Udržitelná zubní pasta i oblečky

Není tak divu, že vzniká stále více značek, které se snaží obrovskou poptávku po zvířecích doplňcích uspokojit. Stále víc z nich ale také myslí na naši planetu, a tak se snaží nabízet jen produkty, které ji co nejméně zatěžují, jako oblečky z recyklovaných materiálů, udržitelné hračky z korku a plsti nebo organické kosmetické potřeby, jako například zubní pasty bez chemikálií a s přísadami, jako jsou vanilkové lusky a kokosový olej. Velká část produktů je pak navíc vyráběna ručně a některé kousky posvětila dokonce i organizace PETA, jako například ty od londýnské značky s doplňky pro psy a kočky Noggins & Binkles, která je oblíbená po celém světě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Remy (@betweentwonaps)

Pomoc odloženým psům

Některé společnosti, které se specializují na výrobu udržitelných oblečků pro zvířata, pak navíc ještě dávají určitý podíl na charity a organizace, jež se snaží najít domovy pro nalezené psy. Jednou z nich je například Long Dog Clothing Company, kterou založili majitelé dvou záchranářských psů. Jejich mazlíčkům totiž nepasovaly typické oblečky, tak se rozhodli vytvořit si vlastní, které budou navíc udržitelné a vhodné do často velmi chladných podmínek, v nichž se jejich psi pohybují.

Bunda z obalu na potraviny

U zvířecích doplňků a oblečků se ale v dnešní době klade důraz také na design a nápaditost. Zajímavá je například spolupráce mezi newyorským kreativcem a jedním módním návrhářem, kteří založili značku s velmi originální psí módou Between Two Naps. Mezi jejich výrobky, pro něž je největší inspirací jejich pejsek Remy, patří třeba série ochranných helem, sněhově bílá bundička v oversized designu nebo bunda inspirována spacáky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Remy (@betweentwonaps)

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

spot_img

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Emancipace v architektuře. Jaká byla úloha a obraz žen během posledních...

Asi nejznámější dámou, která posouvala hranice architektury byla rodačka z Iráku Zara Hadid, která jako první žena dosáhla na Pritzkerovu cenu a její jméno...

Hudebník Akon staví v Senegalu zelené solární město

Futuristické udržitelné místo, kde se bude platit kryptoměnou. To je projekt Akon City úspěšného amerického rappera a zpěváka Akona....

Poznejte tajemství luxusní péče o tělesné partie s chloupky

Americké značce Fur se připisuje zásluha o spuštění nové éry péče o tělesné partie bez ohledu na to, zda...

Příroda má lék na všechno: Zázračné bylinné směsi, které vás postaví na nohy

Mnohdy při prvních příznacích nachlazení sáhneme raději než po bylinkách po farmakách. A to je škoda. Vzpomeňte si na...
Zavří­t reklamu