Pondělí, 1 března, 2021

Znáte udržitelnou módu pro domácí mazlíčky? Hitem se stal zimní obleček z recyklovaného obalu na potraviny

Přemýšlíte nad tím, jak své čtyřnohé parťáky obléci do mrazivých zimních dní, aby byli pěkně v teple, ladili k vašemu outfitu a ještě svým modelem nezatěžovali planetu? Udržitelné oblečení pro domácí mazlíčky je stále oblíbenější a ví to i dvojice newyorských umělců. Ti nyní přišli s novým hitem – psím oblečkem z recyklovaného obalu na potraviny. Ten si ostatně můžete zkusit vyrobit i doma.

Když se jedná o naše domácí mazlíčky, je jen málo věcí, co bychom pro ně neudělali, ať už se jedná o jejich zdraví, bezpečnost nebo spokojenost. Mnozí se zvířecím členům rodiny snaží dopřát nejen kvalitní stravu a pravidelné návštěvy veteriny, ale například i luxusní péči salónů, organické koupele, masáže, používání kvalitních šamponů nebo hraček.

Udržitelná zubní pasta i oblečky

Není tak divu, že vzniká stále více značek, které se snaží obrovskou poptávku po zvířecích doplňcích uspokojit. Stále víc z nich ale také myslí na naši planetu, a tak se snaží nabízet jen produkty, které ji co nejméně zatěžují, jako oblečky z recyklovaných materiálů, udržitelné hračky z korku a plsti nebo organické kosmetické potřeby, jako například zubní pasty bez chemikálií a s přísadami, jako jsou vanilkové lusky a kokosový olej. Velká část produktů je pak navíc vyráběna ručně a některé kousky posvětila dokonce i organizace PETA, jako například ty od londýnské značky s doplňky pro psy a kočky Noggins & Binkles, která je oblíbená po celém světě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Remy (@betweentwonaps)

Pomoc odloženým psům

Některé společnosti, které se specializují na výrobu udržitelných oblečků pro zvířata, pak navíc ještě dávají určitý podíl na charity a organizace, jež se snaží najít domovy pro nalezené psy. Jednou z nich je například Long Dog Clothing Company, kterou založili majitelé dvou záchranářských psů. Jejich mazlíčkům totiž nepasovaly typické oblečky, tak se rozhodli vytvořit si vlastní, které budou navíc udržitelné a vhodné do často velmi chladných podmínek, v nichž se jejich psi pohybují.

Bunda z obalu na potraviny

U zvířecích doplňků a oblečků se ale v dnešní době klade důraz také na design a nápaditost. Zajímavá je například spolupráce mezi newyorským kreativcem a jedním módním návrhářem, kteří založili značku s velmi originální psí módou Between Two Naps. Mezi jejich výrobky, pro něž je největší inspirací jejich pejsek Remy, patří třeba série ochranných helem, sněhově bílá bundička v oversized designu nebo bunda inspirována spacáky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Remy (@betweentwonaps)

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...
Jakub Majerik

Betonové motýlky? Česká značka SomeTies přichází s exkluzivní kolekcí

Trojice designérů skrývající se za českou značkou SomeTies nabízí už třetím rokem ručně vyráběné a velmi oblíbené dřevěné motýlky. Kromě různých typů dřeva používají...

Fotograf uspořádal výstavu pod mořskou hladinou. Chce upozornit na znečištění

Chodit na výstavy do galerií už se může jevit jako nuda. Rozhodně tedy ve srovnání s projektem Plastic ocean,...

Velká vánoční soutěž pokračuje. Tentokrát můžete vyhrát pleťové sérum od Kiehl’s

Jelikož nás přepadla touha potěšit vás v této nelehké době, připravili jsme vánoční speciál, v němž můžete od 6....

Příroda má lék na všechno: Zázračné bylinné směsi, které vás postaví na nohy

Mnohdy při prvních příznacích nachlazení sáhneme raději než po bylinkách po farmakách. A to je škoda. Vzpomeňte si na...
Zavří­t reklamu