Pondělí, 30 ledna, 2023
spot_img

Student jezdí po Evropě jen na elektrokole a natáčí videa. V nich pak odhaluje, jak odvrátit klimatickou krizi

Francouzský student se vydal na sedm tisíc kilometrů dlouhou cestu po Evropě jen na elektrokole a s rozpočtem sedm euro na den.  Jeho cílem je najít ty nejlepší udržitelné projekty a inovace, natáčet o nich videa na sociální sítě a pomoci tak najít řešení klimatické krize. A co ho na ekologické výpravě zaujalo nejvíce?

Dvaadvacetiletý francouzský student Antoine Abou se v září vydal na sedm tisíc kilometrů dlouhou cestu po Evropě, která by měla trvat několik měsíců. Jeho cílem je dokázat, že existuje stejné množství řešení klimatické krize jako problémů s ní spojených. Během léta tedy vytvořil kampaň „Cycling4Planet“ a poté, co si zařídil finanční podporu si půjčil elektrické kolo, sbalil batoh a vydal se hledat ty nejlepší ekologické inovace a udržitelné projekty. V celé řadě měst pak sbírá materiál na desítky videí, rozhovorů a podcastů plných nejrůznějších zajímavostí, objevů a nápadů, jak o naši planetu pečovat. Ty pak umísťuje na sociální sítě, aby pomohl veřejnosti rozšířit povědomí o malých značkách a komunitách, které se v enviromentální oblasti angažují.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @cycling4planet

Pořád mluvíme jen o problémech a mě zajímá, jaká jsou řešení. O tom jsou má videa. Ke změně totiž potřebujeme celé společnosti a firmy, které jsou ochotné pracovat na změně,” vypráví nadšeně mladík v jedné ze svých nahrávek, kde představuje například společnost, která svou aktivitou zachrání120 000 jídel denně. Iniciativy, jež se snaží zabránit plýtvání jídlem, ale nejsou jediným odvětvím, které mladíka nadchly. Zaujaly ho například i systémy přepravy na vodíkový pohon, v němž vidí budoucnost a věří, že právě vodíková energie je jedním z důležitých řešení, které dokáží odvrátit obrovskou klimatickou krizi. Sešel se tak například i se studenty, kteří navrhli první vodíkový závodní sporťák, který porazil ten benzínový.

Antoine Abou, který má s sebou na své pouti po evropských městech kromě batohu a elektrokola ještě budget sedm euro na den, se během prvních měsíců už setkal třeba i se spolupředsedkyní francouzské organizace Mouvement des entrepreneurs sociaux, která pomáhá společnostem s jejich ekologickou stopou nebo zakladatelem aplikace Phénix, která bojuje proti plýtvání jídlem.

Vychází 31. ledna

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Soutěž Fujifilm Photo Awards hledá nejlepší snímky od profíků i amatérů

Fotíte portréty, krajinu, gastro? Nebo něco jiného? Fotografie v sedmi různých kategoriích můžete zasílat až do ledna 2023. První ročník soutěže právě odstartoval.

Instagram smazal fotku obnažené plnoštíhlé černošky. Známá influencerka pak platformu donutila k nečekanému kroku

Aktivity hnutí Black Lives Matter a nejrůznější diskuse o rasové nerovnosti se v posledních měsících promítly snad do všech...

Když se vám nedaří otěhotnět a diagnóza zní neplodnost: I to se dá zvrátit

Pocity beznaděje, selhání, viny i strachu z toho, jak to nakonec dopadne. V České republice se podle statistik potýká s neplodností dvacet...

Ájurvéda: Jak jíst, abyste si udrželi přirozenou váhu

Ájurvédské stravování je známé už tisíce let, v jeho zásadách se zrcadlí principy ájurvédské medicíny, které mají podobný cíl – podpořit zdraví těla i mysli.
Zavří­t reklamu