Sobota, 3 června, 2023
spot_img

Student jezdí po Evropě jen na elektrokole a natáčí videa. V nich pak odhaluje, jak odvrátit klimatickou krizi

Francouzský student se vydal na sedm tisíc kilometrů dlouhou cestu po Evropě jen na elektrokole a s rozpočtem sedm euro na den.  Jeho cílem je najít ty nejlepší udržitelné projekty a inovace, natáčet o nich videa na sociální sítě a pomoci tak najít řešení klimatické krize. A co ho na ekologické výpravě zaujalo nejvíce?

Dvaadvacetiletý francouzský student Antoine Abou se v září vydal na sedm tisíc kilometrů dlouhou cestu po Evropě, která by měla trvat několik měsíců. Jeho cílem je dokázat, že existuje stejné množství řešení klimatické krize jako problémů s ní spojených. Během léta tedy vytvořil kampaň „Cycling4Planet“ a poté, co si zařídil finanční podporu si půjčil elektrické kolo, sbalil batoh a vydal se hledat ty nejlepší ekologické inovace a udržitelné projekty. V celé řadě měst pak sbírá materiál na desítky videí, rozhovorů a podcastů plných nejrůznějších zajímavostí, objevů a nápadů, jak o naši planetu pečovat. Ty pak umísťuje na sociální sítě, aby pomohl veřejnosti rozšířit povědomí o malých značkách a komunitách, které se v enviromentální oblasti angažují.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @cycling4planet

Pořád mluvíme jen o problémech a mě zajímá, jaká jsou řešení. O tom jsou má videa. Ke změně totiž potřebujeme celé společnosti a firmy, které jsou ochotné pracovat na změně,” vypráví nadšeně mladík v jedné ze svých nahrávek, kde představuje například společnost, která svou aktivitou zachrání120 000 jídel denně. Iniciativy, jež se snaží zabránit plýtvání jídlem, ale nejsou jediným odvětvím, které mladíka nadchly. Zaujaly ho například i systémy přepravy na vodíkový pohon, v němž vidí budoucnost a věří, že právě vodíková energie je jedním z důležitých řešení, které dokáží odvrátit obrovskou klimatickou krizi. Sešel se tak například i se studenty, kteří navrhli první vodíkový závodní sporťák, který porazil ten benzínový.

Antoine Abou, který má s sebou na své pouti po evropských městech kromě batohu a elektrokola ještě budget sedm euro na den, se během prvních měsíců už setkal třeba i se spolupředsedkyní francouzské organizace Mouvement des entrepreneurs sociaux, která pomáhá společnostem s jejich ekologickou stopou nebo zakladatelem aplikace Phénix, která bojuje proti plýtvání jídlem.

Vychází 29. května

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Portugalský umělec bojuje za záchranu planety tím, že tvoří z odpadků

Říká si Bordalo II a jeho materiálem jsou odpadky. Kovový šrot a jiné nepotřebné předměty přetváří do zvířecích obrazů a soch. Chce tím upozornit...

Lifting obočí: Co se „nosí“ a jak dosáhnout ideálního tvaru?

Vizážisté těch nejkrásnějších žen na planetě vědí, že tvar obočí dokáže úplně proměnit vzhled obličeje – buď opticky přidat roky, nebo je rychle ubrat. Vsaďte na „brow lifting“.

Pravidla důstojného rozchodu: Zjistěte, jak ze vztahu odejít se vztyčenou hlavou

„Špatně provedený“ rozchod se může stát emoční zátěží, která se projeví i v dalších vztazích. Rozejít se s důstojností...

Praha se o víkendu roztančí a rozezpívá

Namasírujte lýtka na tanec a připravte ruce na potlesk! V pátek a sobotu při procházce městem uslyšíte muziku různých žánrů. Na pouličním festivalu Praha žije hudbou vystoupí Aneta Langerová i Prago Union.
Zavří­t reklamu