Čtvrtek, 26 května, 2022
spot_img

Rapper Kanye West plánuje vyrábět udržitelné tenisky z řas

Americký rapper, který je známý svým obrovským talentem a ještě větší sebeláskou, se rozhodl, že jeho populární tenisky Yeezy, za něž jsou lidé ochotni utrácet desetitisíce korun, budou do dvou let udržitelné.

 

Kanye West je pravděpodobně jedním z největších narcistů na planetě, možná vlastně i tím největším. Vyjádření, v nichž mluví o tom, že sám sebe považuje za Boha, urážení kolegů z branže během jeho koncertů, podivné proslovy, v nichž zdůrazňuje svou výjimečnost, a proslulou kauzu, kdy vyhrožoval bojkotem vyhlašování cen Grammy, pokud nebude nominováno album zpěváka Franka Oceana, ale zastínila jeho slova na nedávném Fast Company Innovation Festival.

Právě tam totiž manžel Kim Kardashian nejprve oznámil, že by v budoucnu chtěl kandidovat na prezidenta a následně si posteskl nad tím, že o něm lidé automaticky nemluví jako o miliardáři. Uvažuje tedy prý nad krokem, kdy by si nechal změnit jméno na Christian Genius Billionaire Kanye West. To všechno jsou ale věci, které od držitele více než dvou desítek cen Grammy leckdo ještě čekal. O to větší překvapení pak bylo, že se Američan chystá udělat něco, co by mohlo alespoň částečně pomoci v boji proti klimatické krizi.

Konopí a řasy

Oznámil totiž, že jeho tenisky Yeezy, jenž vznikly jeho kolaborací se značkou Nike a později Adidas, budou do dvou let udržitelné. Jejich výroba se přesune do Ameriky, čímž se vytvoří řada nových pracovních míst, ale hlavně spolu se svým návrhářem plánuje navrhnout zcela ekologickou obuv z části zhotovenou z vodních řas a další řadu pak třeba z konopí a bavlny, které si hodlá pěstovat na svém ranči. West chce začít používat i pro planetu šetrná barviva. Právě neekologická barviva jsou podle rappera jedním z hlavních faktorů módního průmyslu, jenž negativně ovlivňují stav životního prostředí.

Otázkou je, jak moc to interpret, který už několikrát vyjádřil podporu prezidentu Trumpovi, myslí se záchranou planety vážně. Právě americký prezident je totiž známý svým popíráním globálního oteplování nebo vyjádřeními, že koncept globálního oteplování byl vytvořen Číňany ve prospěch právě Číny.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Designové roušky s natištěným obličejem zvládnou odemykat telefony

Roušky se staly v posledních týdnech velkým tématem. Šijí je umělci, návrháři i velké firmy. Můžete vidět zajímavé kousky  z povlečení, starých kolekcí nebo...

Zkuste to pomalu

Jaký vztah máte s tričkem, které dnes nosíte? Čím lépe a déle se znáte, tím by měla být vaše láska...

Sabina Slonková: Mít pocit absolutní svobody

Jako malá chtěla dělat se zvířaty, být veterinářka nebo ošetřovatelka v zoo, ale vypracovala se v nekompromisní investigativní novinářku,...

Rapper Kanye West plánuje vyrábět udržitelné tenisky z řas

Americký rapper, který je známý svým obrovským talentem a ještě větší sebeláskou, se rozhodl, že jeho populární tenisky Yeezy,...
Zavří­t reklamu