Pondělí, 30 ledna, 2023
spot_img

Rapper Kanye West plánuje vyrábět udržitelné tenisky z řas

Americký rapper, který je známý svým obrovským talentem a ještě větší sebeláskou, se rozhodl, že jeho populární tenisky Yeezy, za něž jsou lidé ochotni utrácet desetitisíce korun, budou do dvou let udržitelné.

 

Kanye West je pravděpodobně jedním z největších narcistů na planetě, možná vlastně i tím největším. Vyjádření, v nichž mluví o tom, že sám sebe považuje za Boha, urážení kolegů z branže během jeho koncertů, podivné proslovy, v nichž zdůrazňuje svou výjimečnost, a proslulou kauzu, kdy vyhrožoval bojkotem vyhlašování cen Grammy, pokud nebude nominováno album zpěváka Franka Oceana, ale zastínila jeho slova na nedávném Fast Company Innovation Festival.

Právě tam totiž manžel Kim Kardashian nejprve oznámil, že by v budoucnu chtěl kandidovat na prezidenta a následně si posteskl nad tím, že o něm lidé automaticky nemluví jako o miliardáři. Uvažuje tedy prý nad krokem, kdy by si nechal změnit jméno na Christian Genius Billionaire Kanye West. To všechno jsou ale věci, které od držitele více než dvou desítek cen Grammy leckdo ještě čekal. O to větší překvapení pak bylo, že se Američan chystá udělat něco, co by mohlo alespoň částečně pomoci v boji proti klimatické krizi.

Konopí a řasy

Oznámil totiž, že jeho tenisky Yeezy, jenž vznikly jeho kolaborací se značkou Nike a později Adidas, budou do dvou let udržitelné. Jejich výroba se přesune do Ameriky, čímž se vytvoří řada nových pracovních míst, ale hlavně spolu se svým návrhářem plánuje navrhnout zcela ekologickou obuv z části zhotovenou z vodních řas a další řadu pak třeba z konopí a bavlny, které si hodlá pěstovat na svém ranči. West chce začít používat i pro planetu šetrná barviva. Právě neekologická barviva jsou podle rappera jedním z hlavních faktorů módního průmyslu, jenž negativně ovlivňují stav životního prostředí.

Otázkou je, jak moc to interpret, který už několikrát vyjádřil podporu prezidentu Trumpovi, myslí se záchranou planety vážně. Právě americký prezident je totiž známý svým popíráním globálního oteplování nebo vyjádřeními, že koncept globálního oteplování byl vytvořen Číňany ve prospěch právě Číny.

Vychází 31. ledna

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Architekt Petr Kousal uspěl v Londýně. Pracuje i na obřím náboženském...

V předních světových architektonických kancelářích pracují desítky českých architektů a architektek, o kterých se u nás doma moc neví a nepíše, což je škoda.

Evropská Unie potvrdila zákaz jednorázových plastů. Zmizí vatové tyčinky i míchátka

Evropská unie před třemi dny konečně formálně potvrdila novou směrnici zakazující plastové výrobky na jedno použití. Cílem je snižování...

Budou oceněny projekty, které mění Českou republiku i svět k lepšímu. Zúčastněte se cen SDGs i vy

Ceny SDGs již čtvrtým rokem ocení iniciativy, produkty nebo služby, které naplňují globální cíle, a mění tak Českou republiku...

Velká vánoční soutěž pokračuje. Tentokrát můžete vyhrát pleťové sérum od Kiehl’s

Jelikož nás přepadla touha potěšit vás v této nelehké době, připravili jsme vánoční speciál, v němž můžete od 6....
Zavří­t reklamu