Český lev, jak se tenisové hvězdě Radku Štěpánkovi přezdívá, předloni po dvaadvaceti letech ukončil úspěšnou kariéru. Jelikož je ale příznivcem udržitelného chování, rozhodně nezahálí a naplno se vrhnul hned do několika ekologických projektů. Jedním z nich je i No-H2O ruční mytí aut bez použití vody, do kterého vstoupí jako akcionář. A jak celá věc funguje?
Po velkolepé rozlučce s kariérou, která proběhla loni v O2 aréně, se spekulovalo, kam přesně se bude cesta Radka Štěpánka ubírat dál. Kromě své rodiny se člen vítězného daviscupového týmu z let 2012 a 2013 a bronzový medailista z olympiády v Riu de Janeiru ve smíšeném deblu ale už nějakou dobu věnuje hlavně obchodním aktivitám a práci na několika ekologických projektech. Právě na šetrnost k přírodě se u nás i ve světě klade v současnosti obrovský důraz, takže se dá s klidem říct, že se držitel medaile Za zásluhy v oblasti sportu trefil do černého.
Kromě projektu zabývajícího se úsporou elektrické energie se Radek Štěpánek angažuje i v projektech regulace palivových aditiv, přičemž obě záležitosti mají šetřit přírodu i peněženku. Jelikož je bývalý tenista známý tím, že pokud se pro něco nadchne, vkládá do toho maximum své energie, není divu, že nyní přichází s další novinkou – tentokrát ekologickým mytím aut bez použití vody, při kterém se ušetří až 135 litrů vody na jeden automobil.
„V Česku přibývá víc a víc zodpovědných spotřebitelů, kteří mají zájem opustit zaběhnuté postupy a vydat se šetrnější cestou. A to je i jeden z hlavních potenciálů podnikání v ekologických projektech jako je No-H2O Již brzy se můžeme dočkat okamžiku, od kdy budou postupy šetrnější k přírodě zákazníky přímo vyžadovány. Tak proč tomu nejít naproti,“ komentuje obchodní aktivity v ekologických projektech Štěpánek. Společnost No-H2O, do které Štěpánek vstupuje jako akcionář, vznikla v Irsku v roce 2007 a stojí za ní úspěšný automobilový závodník GT3 Emmet O’Brien.
Jak mytí aut bez vody funguje?
Pro mytí bez použití vody No-H2O využívá vlastní patentovou technologii. „Přípravky, které používáme, vytvoří kolem nečistot obal a utěrkami z mikrovláken je bezpečně odstraníme pryč z povrchu. Naší metodou ušetříme až 135 litrů vody na auto,“ komentuje technologii čištění Michaela Hrábková ze společnosti No-H2O
Všechny čistící přípravky jsou pak samozřejmě biologicky rozložitelné a neobsahují žádná rozpouštědla ani kyseliny. Odpuzují nečistoty, vodu i prachové částice a snižují statickou přilnavost. Pokud byste tedy o tuto službu měli zájem, můžete si ji objednat v Praze a jejím blízkém okolí. Cena za ekologického mytí se pak pohybuje od 690 Kč.