Úterý, 6 června, 2023
spot_img

Zero waste v praxi. V pondělí začíná Týden bez odpadu

Výzva propojuje akce po celé republice, které inspirují k omezení množství odpadu. Podívejte se, co se děje kousek od vás. Anebo taky něco uspořádejte.

Týden bez odpadu, který se koná od 5. do 11. září, je mezinárodní událost, jejímž cílem je zvýšit povědomí o hromadění odpadu a inspirovat k jeho omezení. V České republice ji koordinují iniciativa Zerowasters, která například pořádá anticenu pro nejbizarnější obal roku, a blog Czech Zero Waste.

Nikdo po vás samozřejmě nechce, abyste najednou úplně přestali generovat odpadky, důležité je ovšem na problém poukázat a přemýšlet, jak by se dal odpad zredukovat, jak do života vnést udržitelnější způsoby fungování a jak motivovat k zodpovědnějšímu chování své okolí – doma, ve škole, v práci… S tím právě mají pomoct akce sdružené v této události.

Na mapě najdete bezobalové obchody nebo třeba místa, kde se pořádají workshopy, přednášky či promítání k tématu udržitelnosti a zero waste. Událost je otevřená všem. Pokud se chcete připojit s vlastní aktivitou, ať už jako jednotlivec, nebo firma, můžete se zaregistrovat na stránkách Tydenbezodpadu.cz.

 

Vychází 29. května

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Češka tvořící pro Coldplay, Metallica s krví nebo drahý banán od...

Jsou alba, která potěší nejen váš sluch, ale i oko. Jak to dopadlo, když známí hudebníci oslovili ke spolupráci na přebalech svých desek originální umělce?

Millie Bobby Brown vypustila veganskou kosmetickou řadu

Miliony lidí uhranula jako krátkovlasá Eleven z úspěšného seriálového trháku Stranger Things. Herečka Millie Bobby Brown sice v běžném...

Krištof Kintera rozsvítí své brutalistní mikroměsto

V parku naproti Kunsthalle se objevily betonové miniatury žižkovské věže, obchodního domu Kotva a dalších pražských staveb 20. století. Slavnostně se rozsvítí na vernisáži v úterý 8. listopadu.

Bára Poláková a Dan Bárta představili nový videoklip. Ukazuje, co chybí dětem v kojeneckých ústavech

Zpěváci Bára Poláková a Dan Bárta se spojili s inciativou Dobrý start, aby upozornili na to, jak důležité je,...
Zavří­t reklamu