Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
spot_img

Úplně jako ve Stranger Things! Hotel v Indianě nabízí stylové ubytování pro fandy seriálu

Vítejte v Hawkinsu! Obývák s blikajícími vánočními světýlky a spoustou retro detailů poslouží jako pomyslný portál do děje populárního seriálu.

Sci-fi seriál, jehož čtvrtou řadu letos uvedl Netflix, v oparu osmdesátkové nostalgie sleduje partičku teenagerů a jejich kamarádku Jedenáctku se zvláštními schopnostmi. Děj Stranger Things se odehrává v městečku Hawkins v americkém státě Indiana. Na mapě byste ho hledali marně, je to fiktivní město. Přesto můžete strávit noc ve stejném prostředí jako hrdinové Stranger Things. Hotelový řetězec Graduate se chopil příležitosti a vybudoval ve svém hotelu ve městě Bloomington v Indianě apartmá ve stylu seriálové estetiky. Hotelový tým designérů začal s vybavováním loni na podzim, nábytek a artefakty sháněl v lokálních obchodech i na eBay.

Funkční kazeťák, nefunkční televize

V dvoupokojovém apartmá Stranger Things se ubytují až čtyři návštěvníci a k dispozici mají vstupní karty s vyobrazením seriálových postav.

Obývák Joyce Byers zdobí květinové tapety a samozřejmě i vánoční světýlka, která si blikají, jak chtějí. Postava, kterou hraje Winona Ryder, napsala na zeď abecedu a rozvěsila světelný řetěz, aby mohla komunikovat se svým synem Willem, který za podivných okolností zmizel a dostal se do nadpřirozeného světa nazývaného Vzhůru Nohama.

Vedlejší místnost je imitací suterénu v domě Wheelerových, kde se Will, Mike, Lucas a Dustin scházeli. Magazín Indianapolis Monthly si všiml spousty skrytých vychytávek pro zaryté fandy seriálu, ale i návštěvníky, kteří pamatují 80. léta 20. století. Třeba obří vysílačky nebo funkční magnetofon s kazetou Clash. Samozřejmě nechybí retro deskové hry. Můžete si – stejně jako kluci v seriálu – zahrát Dungeons & Dragons a k tomu si obléct Willův fialový plášť. Ve skříni visí i růžové šaty Jedenáctky. Klidně si je zkuste, hotel hosty přímo nabádá k cosplay. Atmosféru osmdesátých let snad trochu nabourají dvě modernější koupelny, rozhodně ji ale nekazí současný model televize. Místo něj tu najdete stylový minitelevizor Sears, není ovšem funkční. Hotel doporučuje, ať si vezmete notebook, pokud budete chtít během pobytu sjíždět všechny dosavadní řady seriálu.

Smoothie Demogorgon

K dokonalosti zážitku přispívá balíček Vzhůru Nohama, který zahrnuje zapůjčení kol k prozkoumání města, dvě vstupenky do místního vědeckého muzea WonderLab nebo polaroid pro dokumentaci výletu. I jídlo se seriálem kreativně ladí a jeho tvůrci nešetřili humorem. Na menu je třeba burger Upside Down (Vzhůru Nohama) nebo jahodové smoothie Demogorgon pojmenované podle krutého monstra.

Ceny za noc začínají na 366 dolarech. Jedenáct (jak jinak) procent z každé rezervace hotel věnuje muzeu WonderLab.

Více info: Graduatehotels.com/bloomington

Vychází 28. listopadu

Internet se baví zmrzlými účesy. Bude to po otužování další trend?

V Kanadě uspořádali soutěž o nejzajímavější vlasové kreace vytvořené díky působení mrazu. Fotografie vítězů a dalších účastníků netradičního klání vás pobaví a možná i...

O erotické pomůcky je díky pandemii větší zájem. Za jaké hračky...

Koronakrize zčistajasna otřásla ekonomickou stabilitou a změnila i chování zákazníků. Kromě rýže, roušek a toaletního papíru začali zjara také ve větším vykupovat kondomy nebo...

Telefon místo psychologa. Mobilní aplikace mohou pomoci k duševní pohodě

Tlak na stoprocentní výkony, vysoké nároky a přehnaná očekávání. Přesně tyto faktory často způsobují, že se řada z nás...

Restaurace, kde chutnalo Johnu Travoltovi či Tomu Jonesovi

Přijměte pozvání do restuarace Le Grill. Při posezení v kouzelné zahradě mezi zelení a živými pávy zapomenete na to, že jste v rušném centru Prahy.

S plyšovým Bayraktarem na pomoc Ukrajině! Zdravotník Vít Samek spustil originální dražbu

Vít Samek je svérázný hrdina, který neúnavně a opakovaně vyráží na Ukrajinu. Tam vozí humanitární pomoc nebo léky, k nám pak uprchlíky. Dal také dohromady tým zdravotníků, kteří jezdí pomáhat do oblasti zasažené válkou.
Zavří­t reklamu