Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Úplně jako ve Stranger Things! Hotel v Indianě nabízí stylové ubytování pro fandy seriálu

Vítejte v Hawkinsu! Obývák s blikajícími vánočními světýlky a spoustou retro detailů poslouží jako pomyslný portál do děje populárního seriálu.

Sci-fi seriál, jehož čtvrtou řadu letos uvedl Netflix, v oparu osmdesátkové nostalgie sleduje partičku teenagerů a jejich kamarádku Jedenáctku se zvláštními schopnostmi. Děj Stranger Things se odehrává v městečku Hawkins v americkém státě Indiana. Na mapě byste ho hledali marně, je to fiktivní město. Přesto můžete strávit noc ve stejném prostředí jako hrdinové Stranger Things. Hotelový řetězec Graduate se chopil příležitosti a vybudoval ve svém hotelu ve městě Bloomington v Indianě apartmá ve stylu seriálové estetiky. Hotelový tým designérů začal s vybavováním loni na podzim, nábytek a artefakty sháněl v lokálních obchodech i na eBay.

Funkční kazeťák, nefunkční televize

V dvoupokojovém apartmá Stranger Things se ubytují až čtyři návštěvníci a k dispozici mají vstupní karty s vyobrazením seriálových postav.

Obývák Joyce Byers zdobí květinové tapety a samozřejmě i vánoční světýlka, která si blikají, jak chtějí. Postava, kterou hraje Winona Ryder, napsala na zeď abecedu a rozvěsila světelný řetěz, aby mohla komunikovat se svým synem Willem, který za podivných okolností zmizel a dostal se do nadpřirozeného světa nazývaného Vzhůru Nohama.

Vedlejší místnost je imitací suterénu v domě Wheelerových, kde se Will, Mike, Lucas a Dustin scházeli. Magazín Indianapolis Monthly si všiml spousty skrytých vychytávek pro zaryté fandy seriálu, ale i návštěvníky, kteří pamatují 80. léta 20. století. Třeba obří vysílačky nebo funkční magnetofon s kazetou Clash. Samozřejmě nechybí retro deskové hry. Můžete si – stejně jako kluci v seriálu – zahrát Dungeons & Dragons a k tomu si obléct Willův fialový plášť. Ve skříni visí i růžové šaty Jedenáctky. Klidně si je zkuste, hotel hosty přímo nabádá k cosplay. Atmosféru osmdesátých let snad trochu nabourají dvě modernější koupelny, rozhodně ji ale nekazí současný model televize. Místo něj tu najdete stylový minitelevizor Sears, není ovšem funkční. Hotel doporučuje, ať si vezmete notebook, pokud budete chtít během pobytu sjíždět všechny dosavadní řady seriálu.

Smoothie Demogorgon

K dokonalosti zážitku přispívá balíček Vzhůru Nohama, který zahrnuje zapůjčení kol k prozkoumání města, dvě vstupenky do místního vědeckého muzea WonderLab nebo polaroid pro dokumentaci výletu. I jídlo se seriálem kreativně ladí a jeho tvůrci nešetřili humorem. Na menu je třeba burger Upside Down (Vzhůru Nohama) nebo jahodové smoothie Demogorgon pojmenované podle krutého monstra.

Ceny za noc začínají na 366 dolarech. Jedenáct (jak jinak) procent z každé rezervace hotel věnuje muzeu WonderLab.

Více info: Graduatehotels.com/bloomington

Vychází 31. ledna

Pravidla pro turné Beyoncé: Žádný alkohol a žádné „MeToo“

V létě příštího roku se hudební královna rozjede na světové turné k letošnímu albu Renaissance a chce pro svůj tým zajistit bezpečné prostředí. Zakázala drogy a mejdany a nabízí psychickou podporu.

Vánoční dárky od A do Z: tipy na dárky pro každého

Z jako zlaté prasátko... Máme pro vás dárkovou abecedu - každé písmeno přináší nápad, co zabalit letos pod stromeček.

Energická Zuzana Vránová rozdává seniorům a samoživitelkám jídlo i dobrou náladu

Zakladatelka Sousedského klubu na Praze 10 se stala první oceněnou v pátém ročníku projektu Laskavec. Vadilo jí plýtvání jídlem a to, že někteří ho mají nedostatek, a tak se s tím rozhodla něco dělat.

Na oblečení se ráda pořádně vyřádím, říká Češka, která navrhuje pro nejúspěšnější sportovce světa

Přestože se její oblečení objevilo na nejprestižnějších sportovních událostech světa, mluví o sobě se skromností a pokorou jako o...

Kate Moss i Rita Ora. Celebrity ve videu vyzývají k boji za záchranu oceánů

Modelka Cara Delevingne, zpěvačka Rita Ora nebo třeba herec Jack Poulter. Iniciativa na ochranu oceánů Project Zero vypustila videoklip...
Zavří­t reklamu