Pátek, 9 června, 2023
spot_img

Tulipány všude, kam se podíváte

Jestli milujete pestrobarevné tulipány, přijďte jejich krásu oslavit v pondělí 8. května na květinovou farmu ve středočeské Stehelčevsi, kde květinářství Gardenista pořádá Tulipánové slavnosti.

Duben a květen jsou obdobím, kdy je všude plno tulipánů, a když se k tomu přidá slunečné počasí, konečně vynikne široká škála jejich barev. Ve sváteční pondělí 8. května se můžete přijet kochat působivou nádherou tulipánů různých barev i druhů na statek ve Stehelčevsi u Kladna, kde se od 10 hodin budou konat Tulipánové slavnosti. Bude možnost si na místě zakoupit řezané květiny i rostliny s cibulkami přímo ze záhonů anebo se můžete jen tak procházet a nasávat vůně a jarní atmosféru.

Statek před deseti lety objevili Jan Mrkvica s Jakubech Trochem a od té doby ho zvelebují. S láskou a prvotřídní péčí tam pěstují květiny pro své květinářství Gardenista. „Nejsme distributoři kytek. Nevážeme uniformní květiny, které putují jako spotřební zboží stovky až tisíce kilometrů v kamionech a letadlech. Nesoudíme – ale my to zkrátka cítíme jinak,“ vysvětlují na svých stránkách svoji filozofii.

Jan práci s hlínou miloval od dětství, už v pěti letech pěstoval vlastní slunečnice. V devatenácti si otevřel první květinářství a své vášni dodal odborný punc studiem Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Kromě statku můžete voňavou nabídku Gardenisty obdivovat každou sobotu na farmářských trzích na Náplavce nebo si třeba zakoupit květiny v cukrárně Sugar Mama v Praze na Vinohradech. V době covidu květinářství rozjelo i e-shop.

Vychází 29. května

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

To nejlepší z Czech Press Photo na Bořislavce

Centrum Bořislavka hostí výstavu, na níž se představuje přes 70 fotografií z 27. ročníku prestižní soutěže Czech Press Photo. Mezi nimi je k vidění Morava po tornádu, olympiáda nebo třeba Cirk La Putyka.

Někdy u nás lítaly talíře, tedy počítače, přiznává Monika Valentová, která ale na rozdíl od Martina Veselovského strach o jejich vztah neměla

Jak vypadá manželství dvou moderátorů? Monika Valentová a Martin Veselovský jsou spolu 22 let a pořád mají o čem...

Do Karlových Varů nejen za léčebnými procedurami

Jak se změnila klientela hotelů v důsledku pandemie a ruské války na Ukrajině? Jezdí se lidé do Karlových Varů léčit nebo lázeňské město navštěvují bez zdravotních komplikací s touhou po procedurách a wellness? Na tyto a další otázky odpovídá ředitel Astoria Hotel & Medical Spa v Karlových Varech, Milan Krajovan.

Nože patří do kuchyně aneb Přirozené metody faceliftingu

Existuje pár metod, jak vypadat skvěle, i když vám už není dvacet (ani třicet). Zkuste pozastavit invazivní a bolestivé...
Zavří­t reklamu