Pátek, 1 prosince, 2023
spot_img

Tulipány všude, kam se podíváte

Jestli milujete pestrobarevné tulipány, přijďte jejich krásu oslavit v pondělí 8. května na květinovou farmu ve středočeské Stehelčevsi, kde květinářství Gardenista pořádá Tulipánové slavnosti.

Duben a květen jsou obdobím, kdy je všude plno tulipánů, a když se k tomu přidá slunečné počasí, konečně vynikne široká škála jejich barev. Ve sváteční pondělí 8. května se můžete přijet kochat působivou nádherou tulipánů různých barev i druhů na statek ve Stehelčevsi u Kladna, kde se od 10 hodin budou konat Tulipánové slavnosti. Bude možnost si na místě zakoupit řezané květiny i rostliny s cibulkami přímo ze záhonů anebo se můžete jen tak procházet a nasávat vůně a jarní atmosféru.

Statek před deseti lety objevili Jan Mrkvica s Jakubech Trochem a od té doby ho zvelebují. S láskou a prvotřídní péčí tam pěstují květiny pro své květinářství Gardenista. „Nejsme distributoři kytek. Nevážeme uniformní květiny, které putují jako spotřební zboží stovky až tisíce kilometrů v kamionech a letadlech. Nesoudíme – ale my to zkrátka cítíme jinak,“ vysvětlují na svých stránkách svoji filozofii.

Jan práci s hlínou miloval od dětství, už v pěti letech pěstoval vlastní slunečnice. V devatenácti si otevřel první květinářství a své vášni dodal odborný punc studiem Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Kromě statku můžete voňavou nabídku Gardenisty obdivovat každou sobotu na farmářských trzích na Náplavce nebo si třeba zakoupit květiny v cukrárně Sugar Mama v Praze na Vinohradech. V době covidu květinářství rozjelo i e-shop.

Vychází 28. listopadu

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Origami jako zrcadlo společnosti

Desítky nejrůznějších míst v Chile jsou zaplněny papírovými „lidmi” v životní velikosti. Umělec Claudio Acuña J. jimi chce donutit pozorovatele k zamyšlení nad tím,...

5 nevšedních tipů, jak dát na dovolené životu nový směr

Je jedno, jestli jste u moře, u rybníka nebo na zahradě. Máme pár tipů, jak si opravdu užít a plně využít volno, abyste si nejen pořádně odpočinuli, ale také získali energii a nové impulsy do života.

Slavná zpěvačka se přiznala k temné minulosti a spustila kampaň pro prostitutky. Má jim pomoci v době pandemie

Nejstarší řemeslo prochází v době pandemie obrovskou krizí a pracovnice lásky prý často nemají ani na zaplacení nájmů nebo...

Fejeton: Peklo teenagera v devadesátkách

Chuť bonparů na patře, ploužák na lyžáku a karetní hra Prší cestou autobusem místo Tik Toku. Přinášíme ukázku z třicet let starých deníkových zápisků spisovatelky Ivy Hadj Moussa, které fungují jako stroj času.
Zavří­t reklamu