Úterý, 6 června, 2023
spot_img

Kněz si před kamerami sešil rty. Protestuje tak proti potlačení klimatické vědy v médiích

V Londýně se tento týden uskutečnil protest, který obletěl celý svět. Jednasedmdesátiletý reverend Tim Hewes si totiž před sídlem britské pobočky globálního zpravodajského impéria News Corps vlastnoručně sešil rty, aby upozornil na to, že plátky mediálního magnáta Ruperta Murdocha potlačují zprávy o životním prostředí a snaží se popírat klimatické změny. „Zašití rtů je akt zoufalství, který dělají ti, kteří jsou nevýslovně frustrovaní z faktu, že je nikdo neslyší,” svěřil se ve svém videu na YouTube.

V ruce drží transparent, v němž se ptá, jestli je Murdoch nejničivějším mužem planety. Reverend Tim Hewes ve videu zveřejněném na YouTube dále nazývá mediálního magnáta Ruperta Murdocha popíračem klimatických změn a říká, že kvůli svému velkému vlivu na svět politiky zapříčinil nedostatek smysluplných opatření v oblasti klimatické krize. „Na celém světě je nespočet lidí, kteří kvůli této krizi trpí. Pravda i věda zabývající se problematikou klimatu byly utlumeny a ti, kdo strádají, nejsou slyšet. Rupert Murdoch za to může a já si teď zašívám rty, abych ukázal, jak strašlivé zmatky ve světě jeho počínání způsobilo a symbolicky tak svým činem zviditelňuji pravdu,“ vysvětluje ve videu Hewes.

Hlavním cílem reverenda bylo upozornit na potlačování zjištění a výzkumů v oblasti klimatu založených na důkazech od tisíců předních vědců z celého světa, jimž Murdoch ve svých médií nedává patřičný prostor. Americký podnikatel australského původu, mediální magnát a jednasedmdesátý nejbohatší člověk světa – Rupert Murdoch má pod svými křídly například The Sun, The Times, Fox News nebo The Wall Street Journal a udává tak redakční tón pro většinu globálních mainstreamových médií. Právě jeho média ale už nějakou dobu čelí velké kritice kvůli nedostatku zpráv o životním prostředí a například už i Murdochův syn James opustil představenstvo, přičemž podle serveru Euronews údajně tvrdil, že byl zklamaný tím, že společnost popírá klimatické změny.

Co se týká reverenda Tima Hewese, tak ten je součástí Christian Climate Action, které spadá pod klimatické hnutí Extinction Rebellion. V březnu minulého roku si pak pobyl 14 dní ve vězení za to, že se v rámci akce této protestní skupiny přilepil na nábytek u Městského soudu v Londýně.

Foto: Pexels

Vychází 29. května

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Když barva pleti určuje osud: Knihy o rasismu, které byste si...

Vlnu protestů a nevole, které vyvolala po celém světě smrt Afroameričana Goeorge Floyda po neúměrném a brutálním zákroku policisty, asi zaznamenal každý z nás....

Doba brožová

Mucha i Toyen zblízka – online a pro všechny ve sbírce HeART of Czechia

Ležíte doma s virózou a nikam nemůžete? A víte, že vilu Tugendhat nebo třeba sbírky Uměleckoprůmyslového muzea si můžete prohlédnout i ze své postele a zdarma?

Aromantismus: Proč někdo nesnáší Valentýna, kytky a vyznání lásky

Motýlci v břiše, bezesné noci, zamilované pohledy. To, co většina lidí považuje za neodmyslitelnou součást života, je pro aromantika...

Měsíc žen na Wikipedii: Nechceme k svátku kytku, ale článek

Věděli jste, že je na české Wikipedii pětkrát víc článků o mužích než těch o ženách? A že mezi autory je dokonce desetkrát víc mužů než žen? Pojďte to změnit.
Zavří­t reklamu