Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
spot_img

Kněz si před kamerami sešil rty. Protestuje tak proti potlačení klimatické vědy v médiích

V Londýně se tento týden uskutečnil protest, který obletěl celý svět. Jednasedmdesátiletý reverend Tim Hewes si totiž před sídlem britské pobočky globálního zpravodajského impéria News Corps vlastnoručně sešil rty, aby upozornil na to, že plátky mediálního magnáta Ruperta Murdocha potlačují zprávy o životním prostředí a snaží se popírat klimatické změny. „Zašití rtů je akt zoufalství, který dělají ti, kteří jsou nevýslovně frustrovaní z faktu, že je nikdo neslyší,” svěřil se ve svém videu na YouTube.

V ruce drží transparent, v němž se ptá, jestli je Murdoch nejničivějším mužem planety. Reverend Tim Hewes ve videu zveřejněném na YouTube dále nazývá mediálního magnáta Ruperta Murdocha popíračem klimatických změn a říká, že kvůli svému velkému vlivu na svět politiky zapříčinil nedostatek smysluplných opatření v oblasti klimatické krize. „Na celém světě je nespočet lidí, kteří kvůli této krizi trpí. Pravda i věda zabývající se problematikou klimatu byly utlumeny a ti, kdo strádají, nejsou slyšet. Rupert Murdoch za to může a já si teď zašívám rty, abych ukázal, jak strašlivé zmatky ve světě jeho počínání způsobilo a symbolicky tak svým činem zviditelňuji pravdu,“ vysvětluje ve videu Hewes.

Hlavním cílem reverenda bylo upozornit na potlačování zjištění a výzkumů v oblasti klimatu založených na důkazech od tisíců předních vědců z celého světa, jimž Murdoch ve svých médií nedává patřičný prostor. Americký podnikatel australského původu, mediální magnát a jednasedmdesátý nejbohatší člověk světa – Rupert Murdoch má pod svými křídly například The Sun, The Times, Fox News nebo The Wall Street Journal a udává tak redakční tón pro většinu globálních mainstreamových médií. Právě jeho média ale už nějakou dobu čelí velké kritice kvůli nedostatku zpráv o životním prostředí a například už i Murdochův syn James opustil představenstvo, přičemž podle serveru Euronews údajně tvrdil, že byl zklamaný tím, že společnost popírá klimatické změny.

Co se týká reverenda Tima Hewese, tak ten je součástí Christian Climate Action, které spadá pod klimatické hnutí Extinction Rebellion. V březnu minulého roku si pak pobyl 14 dní ve vězení za to, že se v rámci akce této protestní skupiny přilepil na nábytek u Městského soudu v Londýně.

Foto: Pexels

Vychází 28. listopadu

Balení z korku a krabička z trávy. Propadněte kouzlu přírodních balzámů...

Zabalte své rty do balzámů,  které nejen nádherně voní, ale mají i stoprocentně přírodní složení. Například ty od značky Kneipp jsou navíc také v...

Sopranistka Kateřina Kněžíková: V zahraničí bývám doceněná víc než doma

Letos v Londýně získala prestižní cenu BBC Music Magazine Awards, která se udílí za klasickou hudbu. Operní pěvkyně a stálá členka souboru Národního divadla...

Knižní trh v Česku má v udržitelnosti ještě hodně co dohánět, říká nakladatelka Radka Hájková

Eko-vizionářka Radka Hájková bude na knižním veletrhu Art Book Fair přednášet o tom, jak udělat ekologickou knihu, nejen tematicky, ale i procesně. Praktikuje to ve vydavatelství Walden Press, které založila v roce 2020 společně s Jiřím Hlinkou.

Amal a George Clooney představili aplikaci odhalující porušování lidských práv

Okouzlující herec a krásná právnička a aktivistka tvoří dokonalý pár. George Clooney se ale se svou ženou Amal doplňují...

„Kabelka je naše vizitka,“ říká designérka Lucie Kalousová

Kabelkám, které prodává pod značkou Patrick Poppet, říká poppetky. Název vznikl složením jména jejího syna Patrika a anglického výrazu poppet, který znamená zlatíčko. Ke kabelkám v roce 2021 přidala „zero waste“ obrazy ze zbytkových materiálů.
Zavří­t reklamu