Úterý, 6 června, 2023
spot_img

Blíží se Světový den laskavosti. Pojďte s dětmi konat dobré skutky!

Happening Jsem laskavec už šestým rokem motivuje děti, aby chtěly pomáhat svému okolí. Loni se do akce zapojilo přes 14 tisíc školáků.

Cílem je šířit dobré skutky po celé zemi a přimět děti, aby si vyzkoušely, jaké to je rozdávat radost kolem sebe. Pomáhá to totiž zlepšovat spolupráci, komunikaci, vztahy i náladu v kolektivu.

Happening pro děti od 3 do 18 let pořádá Nadace Lilie & Karla Janečkových od roku 2017. Do loňského ročníku se zapojilo 565 týmů z 260 měst z České republiky, přidaly se i týmy ze Slovenska, Velké Británie, Kanady a USA.

Většinou jde o třídní kolektivy, které přihlásí jejich učitelé. Zaregistrovat se ale může jakákoli skupina dětí, spoluhráči ze sportovního týmu nebo parta kamarádů.

Děti si samy vyberou dobrovolnickou činnost – mohou pomoct zvířatům z útulku, vyčistit okolí od odpadků, navštívit domov pro seniory, uspořádat charitativní sbírku oblečení nebo si vymyslet jinou, vlastní aktivitu.

Registrace na stránkách Jsemlaskavec.cz jsou otevřeny do 11. listopadu. Ideální čas pro realizaci dobrých skutků je v týdnu od 7. do 13. listopadu, na 13. listopad totiž připadá Světový den laskavosti. Z účastníků, kteří do 18. listopadu stihnou dodat fotky nebo video jako důkaz o svém laskavém skutku, pak budou náhodně vylosovány tři týmy, které získají zajímavý dárek. Pro inspiraci si mohou všichni stáhnout výukové materiály podle metody Hodnotového vzdělávání zaměřené na laskavost a nebo třeba kalendář s úkoly motivujícími ke každodenní laskavosti, který vznikl ve spolupráci s blogem Ucitelnice.cz.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Victoria Beckham se chystá prodávat erotické hračky. K novému byznysu ji...

Manželka fotbalové legendy Davida Beckhama, úspěšná podnikatelka, návrhářka a členka známé skupiny Spice Girls, která v devadesátých letech válcovala hitparády. To je Victoria Beckham,...

Porodní asistentka Natálie Sedlická: Nemocniční prostředí je pro porod vlastně úplně nevhodné

Česká debata o porodech se zmítá mezi dvěma extrémy: porody doma a porody v nemocnici. Podle WHO je až...

Každý vegan zachrání za život v průměru 7875 zvířat, říká organizátorka festivalu Veggie Náplavka

Iva Linda Maruščáková je úspěšnou thaiboxerkou, mimochodem mistryní republiky. Vedle toho je ale také velkou propagátorkou rostlinné stravy a ochrany zvířat. Vede přednášky třeba o tom, co lidem z psychologického hlediska brání vzdát se masa.

Pigcasso vytvořila kolekci hodinek pro Swatch

Legendární značka švýcarských hodinek Swatch se pustila do zajímavé kolaborace. Na limitované kolekci uměleckých kousků se totiž podílela i...
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu