Čtvrtek, 21 září, 2023
spot_img

Upeč třeba chleba. Recept na výtečný voňavý domácí chléb

Není na škodu se v době, kdy se zdražuje pečivo, naučit upéct voňavý bochník. O kvásek můžete požádat v jakékoli řemeslné pekárně, kde ho mívají běžně k dispozici. Hodně štěstí!

Domácí chleba s žitným kváskem a kmínem

→ 30 g žitného kvásku z lednice
→ 500 g mouky pšeničné chlebové
→ 350–370 g vody s kefírem (půl napůl)
→ 9 g soli
→ 1 lžička melasy nebo medu
→ 1 lžička kmínu
→ ošatka na 3/4kilový chléb

Do mísy dejte kvásek, melasu a skoro všechnu tekutinu (30 ml nechte na dotažení hustoty). Melasa slouží k nastartování kvasinek. Přisypte mouku smíchanou se solí a kmínem. Vše promíchejte, dokud se směs nespojí. Nesmí zbýt žádná suchá místa (těsto je středně tuhé, kynutím zřídne). Mísu přikryjte víkem a nechte přibližně 9–12 hodin kynout při pokojové teplotě kolem 20–21 °C. Poté těsto zkontrolujte, mělo by zvětšit svůj objem asi o dvě třetiny a být plné bublin. Pokud ne, nechte kynout delší čas. Nakynuté těsto vyklopte na pomoučený vál. Nyní ho dlaněmi rozprostřete do obdélníku a jednoduše stočte. Připravte si předem ošatku a tu řádně vysypejte moukou. Vršek těsta poprašte jemně pšeničnou chlebovou moukou. Ošatku umístěte do plastového boxu a nechte kynout v teple přibližně 2–2,5 hodiny. Vždy pozorujte těsto, všechny doby jsou pouze orientační. Před vložením do trouby můžete těsto naříznout. Pečte v troubě nebo v remosce asi 45 minut.

Vychází 2. října

Negativní motivace může pomoci k úspěchu i způsobit úzkosti. Víte, do...

Nikdo nám netvrdil, že to bude jednoduché. Život neustále prověřuje naši trpělivost a častokrát nás dožene k tomu cítit se ztraceně. Testuje naši motivaci....

Tipy, jak mít rád sám sebe, plus dalajlámův návod na štěstí

„Hlavně buď sama na sebe hodná… Měj rád sám sebe… Musíš sám sebe přijmout…“ Skvělé rady, na které dnes spolu s kapučínem a kouskem lahodného dortu na Instagramu natrefíte několikrát za den. Jasně, jenže ono to není tak jednoduché.

Ve dvanácti letech byla znásilněna a plánovala zabít vlastní sestru. Temný příběh držitelky Grammy Fiony Apple

Píše se, že letošní Grammy patřilo ženám. Dozvíte se, že Beyoncé trhla rekord v počtu ocenění nebo že se...

Jak chutná rum s neutrální uhlíkovou stopou

Turisté si z Nikaraguy vozí buď kvalitní kávu, nebo lahodný rum Flor de Caña. Nebo obojí. Je to jediný destilát na světě, který získal certifikáty uhlíkové neutrality i fairtrade.

Růže z Brna a klobouky z Vysočiny. Jirka Hofbauer představuje novou kolekci

Designér přináší první samostatnou dámskou kolekci s kousky na denní nošení i výjimečné přiležitosti. Žádné z modelů ale nejsou skladem - všechny se budou šít a upravovat klientkám na míru.
Zavří­t reklamu