Středa, 27 září, 2023
spot_img

Smoothie bowl: Snídaně, která je nejen zdravá, ale i krásná na pohled

Vyměňte svůj klasický ranní obložený chléb za duhově krásné smoothie bowls. O co vlastně jde? Je to snídaňový pokrm, který se od běžného smoothie odlišuje tím, že je hustší a dá se jíst lžící z misky. Obložit se dá čímkoli, co doma najdete.

Malinová smoothie bowl

INGREDIENCE
→ 1 zralý banán
→ 1 kelímek řeckého jogurtu s 0 % tuku
→ 6 ks (mražených) malin
→ 1/3 hrnku mléka
→ javorový sirup (nemusí být)

NA OZDOBU
→ mražené nebo lyofilizované maliny a borůvky
→ jedlé květy
→ müsli

Tato miska lahodí nejen očím, ale i žaludku a celkovému zažívaní. Jde vlastně o klasické smoothie, vylepšené o další neodolatelné topingy. Kreativita je na prvním místě a vašim nápadům se meze nekladou. Můžete využít ovoce, zeleninu, ovesné vločky, ořechy, semínka. My jsme vyzkoušeli tuto variantu: banán nechte vychladit přes noc v lednici, poté ho smíchejte s jogurtem a přidejte mražené maliny. Vše zalijte mlékem a důkladně promixujte. Hotové smoothie přelijte do misky, ozdobte ovocem, popřípadě jedlými květy a posypte chia semínky. Podávat ho můžete také s müsli nebo křupavou granolou.

Borůvkovo-ostružinové smoothie

INGREDIENCE
→ miska borůvek
→ 1 banán
→ několik kuliček hroznového vína
→ 100 ml mléka
→ pár snítek levandule
→ 1 odměrka proteinu

NA OZDOBU
→ borůvky
→ ostružiny
→ chia semínka
→ kokosové hoblinky

Borůvkovo-ostružinové smoothie, foto: Nicola Barts, Pexels

Vypadá neuvěřitelně lákavě, osvěží a zasytí. Řeč je o borůvkové smoothie bowl, instagramovém trendu, který vás nemohl minout. Borůvky se pyšní obsahem draslíku, železa, hořčíku, fosforu, síry a dalších minerálních látek. Dále obsahují vitaminy skupiny B, vitamin C a provitamin A a mají výjimečný obsah mnoha antioxidantů.

A teď k přípravě: borůvky a hrozny omyjte, banán oloupejte a nakrájejte a vše dejte do smoothie makeru nebo do mixéru. Přidejte pár kvítků levandule a také jednu odměrku proteinu (15 g). Vše zalijte mlékem a důkladně promixujte. Hotové smoothie přelijte do misky, ozdobte ovocem, posypte hoblinkami kokosu a chia semínky.

Vymazlená smoothie bowl s kiwi

INGREDIENCE
→ 1/4 hrnku polotučného mléka
→ 1/2 zralého banánu
→ 1 hrnek baby špenátu
→ 1/4 hrnku mraženého manga
→ 1/4 hrnku mraženého ananasu

NA OZDOBU
→ müsli
→ nakrájené kiwi
→ kokosové hoblinky

Vymazlená smoothie bowl s kiwi, foto: Nicola Barts, Pexels

Dopřejte si na jaře pořádnou dávku vitaminů a po ránu si místo chleba s máslem připravte smoothie bowl, tedy misku ovocno-zeleninového smoothie. Dodá tělu všechny potřebné živiny, ale i energii. Do smoothie makeru nebo do mixéru dejte mražený ananas, půlku zralého banánu, baby špenát a mražené mango. Vše zalijte mlékem a důkladně promixujte. Hotové smoothie přelijte do misky, ozdobte nakrájeným kiwi, posypte hoblinkami kokosu a müsli.

 

Vychází 2. října

Zlozvyky jako klíč ke štěstí: Co vše vám může pomoci žít...

Životní štěstí asi patřit mezi základní přání každého z nás. Jak si ke spokojenějším chvilkám trošku pomoci? Vyzkoušejte několik rad, které by měly úplně...

Jihotyrolské dožínky: Odskočte si na barevné slavnosti sklizně, kaštanů a vína

Víte, jak se v Jižním Tyrolsku slaví dožínky? Od českých oslav konce sklizně nás ve srovnání s Jižním Tyrolskem dělí mnoho. Slavnosti Törggelen pro...

Stella McCartney předvedla novou kolekci opět v duchu udržitelnosti

Britská návrhářka Stella McCartney je průkopnicí v oboru udržitelní módy. Není tak divu, že na Fashion Weeku v Paříži...

Za miliony i pár set korun: Jaké náušnice nosí princezna Kate nebo Barbora Strýcová?

Známé osobnosti ze světa filmu, hudby, sportu nebo třeba z královského paláce jsou obvykle velkým zdrojem inspirace, ať už se jedná o kosmetiku, životní styl nebo módu. Inspirujte se šperky, kterými si úspěšné ženy u nás i ve světě zdobí uši.

Kyperské podvodní muzeum pomáhá s obnovou života na dně moře

Pod hladinou moře na pobřeží Ayia Napa můžete kromě přírodního divadla, které nikdy neomrzí, nově obdivovat také dechberoucí umělecká...
Zavří­t reklamu