Neděle, 1 října, 2023

Zorka Hejdová: Na moderování Superstar jsem nebyla dostatečně zralá

„Sociální sítě by měly propojovat,“ říká Zorka Hejdová, moderátorka a influencerka, která letos již poněkolikáté uváděla Czech Social Awards. Když se spolu bavíme o ženách, které ji inspirovaly, zjišťuje, že hodně z nich sleduje právě v prostoru sociálních sítí. Některé na nich dokonce i poznala.

Adela Vinczeová (rozená Banášová), slovenská moderátorka

Nejsem veřejnoprávní moderátorka. Dělám zábavu. V tomto pracovním ohledu asi nejvíc vzhlížím k Adele Vinczeové, která jde v moderování tímto směrem. Je velmi spontánní. Miluju její humor a uvolněný styl, který mi je blízký. Některé projekty a směry máme společné. Přes deset let moderuji na Evropě 2. Jedenáct let jsem moderovala Snídani s Novou, kde moje práce hodně zasahovala i do zpravodajské roviny. Když jsem okolo roku 2013 s moderováním začínala, nastoupila jsem do pěvecké show Superstar. Když se teď ohlédnu zpět, nebyla jsem na to dostatečně zralá. Bylo mi 22 let a pomohlo by mít tehdy nějakého kouče. Pamatuji se, že se Adela v médiích vyjádřila velmi pozitivně o naší práci, a pro mě to byla obrovská podpora. Všem začínajícím moderátorům bych doporučila, aby se nikdy nebáli poprosit o radu zkušenější kolegy.

Karolína Wernerová, podnikatelka, kreativní vizionářka

Karolína je příkladem toho, že když si jdete za svými sny s veškerým nasazením, tak jich dosáhnete. Samozřejmě musíte mít talent. Vzájemně jsme se tak trošku vyhlídly na Instagramu. Přes její profil na mě doslova prýštila její životní energie. A doopravdy to Karolína takhle má. Je to neskutečný živel. Málokdy ji někdo vidí se špatnou náladou. Pochází z Hradce Králové a ve svých sedmadvaceti letech už má svou agenturu. Máme v tomhle trochu společné téma. Sama pocházím z Plzně a vím, že není úplně snadné se prosadit v Praze. S Karolínou nás nakonec spojila pracovní cesta do New Yorku, kam jsme obě letěly na Fashion week. Ona v tu chvíli psala pro Elle a já byla ambasadorkou značky. Tak jsme se na tom pracovním výletě sblížily a dnes je jednou z mých nejbližších kamarádek a spřízněných duší.

Ivana Mentlová, módní designérka

Jsem vášnivý milovník módy a Ivana Mentlová je pro mne v této oblasti největší inspirace. Má neuvěřitelný styl a cit pro detail a každý její outfit je dokonalý. Začínala v Istanbulu, kde pracovala jako módní návrhářka kožených oděvů, a v roce 2017 založila módní label IAM. Její móda je inspirovaná hippies, bohémským stylem i rockem. Její tvorba je uvolněná, nadčasová a s lehkostí nositelná. Jako první kousek od ní jsem si pořídila svoje první kožené sako a nosím ho doteď. Její modely tvoří klíčové kousky mého šatníku a vždy, když si kupuji něco od Ivany, vím, že je to módní investice. Je to ten typ oblečení, které píše životní příběh. Obléká řadu zahraničních celebrit a já jsem moc ráda, že se jí jako návrhářce podařilo prorazit i za hranicemi.

Tereza Maxová, česká modelka, zakladatelka Nadace Terezy Maxové dětem

Tereza je pro mne velmi srdečná bytost. Má za sebou neskutečnou kariéru, a přitom se nenechala pohltit úspěchem. To, co dokázala, využila k pomoci druhým. V roce 1996 navštívila kojenecký ústav a založila svoji nadaci, v době, kdy to ještě vůbec nebylo trendy. Moc se mi líbí, jakým způsobem nadaci prezentuje a jaké projekty tvoří. Sama jsem léta letoucí dobrým andělem, přispívám na Člověka k tísni, ale žádnou nadaci jsem nezaložila. Klobouk dolů před všemi, kteří se takto naplno věnují charitě. A abych nezapomněla, Tereza je mi určitě inspirací nejen v oblékání, ale také v tom, že stárne s přirozenou grácií. Je krásná navenek i uvnitř.

Zuzana Stráská, influencerka a kreativní konzultantka TopFashion magazine

Zuzana je bývalou topmodelkou. Vyhrála největší a nejprestižnější modelingovou soutěž Elite Model Look. Nyní pracuje pro TopFashion magazine. Je to dvojnásobná maminka a má neuvěřitelný cit pro vizuálno. Občas si k ní chodím pro rady ohledně módy, interiéru nebo třeba věcí týkajících se syna. Pomáhala mi například dekorovat jeho první narozeninovou oslavu. Má jeden z nejhezčích a nejpropracovanějších instagramových účtů vůbec a když chci potěšit oko, jdu se na její profil podívat. Je sama maminkou dvou dětí, a tak u ní často nacházím i nápady na dětskou módu nebo hračky. Je úžasné, jaký výběr dnes máme. Hračky už jsou nejen hezké, ale také často eco-friendly. O šatníku ani nemluvím. I u syna si ho velmi užívám.

Josefine HJ, módní blogerka a návrhářka

Josefine je typickým příklad ženy, která se díky Instagramu vypracovala z módní blogerky do neskutečných výšin. Díky sociálním sítím se stala ikonou, se kterou spolupracují snad všechny módní domy. Dnes je z ní i módní návrhářka, která oslňuje svojí sportovně elegantní minimalistickou módou. Několik kousků od ní také mám. Je to pro mě královna vkusu. Má obrovský cit pro fotku.

Uvědomuji si, že si často chodím na Instagram pro pohlazení oka, jako bych šla do galerie. Baví mě příběhy žen, které se díky sociálním sítím takto vypracovaly. V Česku mě teď napadá třeba Not So Funny Any. I ona se stala z dívky, co má ráda kosmetiku, majitelkou svého obchodu a vlastní úspěšné kosmetické značky. Má sen si otevřít obchod v New Yorku a já věřím, že se jí to podaří. Díky sociálním sítím má mnohem víc lidí šanci na úspěch. Máte-li dobrý produkt a určitý talent, máte velkou šanci něco dokázat.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Veronika Arichteva: Na rovinu přiznávám, že mám botox

Herečka a členka trojice 3v1 Veronika Arichteva prožívá šťastné období, daří se jí v soukromí i v práci. Prý je ale trochu nervozní z...

Divadlo zdarma jako poděkování pro přetížené zdravotníky

Dejvické nebo Bezruči kdykoli a zdarma, to teď nabízí všem, kteří pracují ve zdravotnictví, platforma Dramox plná stovek záznamů...

Babeta Schneiderová už k běhání přivedla tisíce lidí

Sama začala běhat proto, aby si vyřešila osobní problémy. Teď prostřednictvím svojí výzvy Adventní běhání pomáhá ostatním. Před pár...

Nejzelenější evropská města: Prozkoumejte metropole, které myslí na budoucnost

Ačkoliv města zabírají pouhá dvě procenta zemského povrchu, žije v nich celá polovina lidí světa a planeta tady dostává...
Zavří­t reklamu