Sobota, 9 prosince, 2023

Digitální vypravěčka Michelle Losekoot o ženách, které obdivuje na sociálních sítích i v reálu

Copywriterka, blogerka, lektorka kurzů o sociálních sítích a spoluautorka knih Bez jablka a Jak na sítě nám představila ženy, které ji inspirují a formují její životní cestu. „Kdyby některé z těchto žen neexistovaly, musela bych si je vymyslet. Jsou nebojácné a zároveň křehké, pojmenovávají věci správnými jmény a aktivně vytvářejí svět, ve kterém chtějí žít. O to víc jsem vděčná, že je mám všechny ve svém okolí a že některé jsou moje blízké přítelkyně,“ říká Michelle.

Radka Denemarková, spisovatelka

Radka dělá vlny. Když vidí příkoří, nemlčí. Kdykoliv se s ní potkám, má rozbojováno na několika frontách. Mohla by mít pohodlný život, sedět doma a psát romány pro ženy. Přesto ji potkávám jen v pauzách mezi cestami, když má zrovna chvíli mezi vyprávěním dalšího příběhu. Hledá takové, které by jinak nikdo neslyšel. Potkaly jsme se kdysi na Literární akademii, učit se zrovna od ní byla čest. A stejně mě nejvíc naučila, když mě neučila. Když si jen tak žila a já mohla přihlížet. A učit se o odvaze, odhodlání, morálním kompasu a nutnosti nemlčet.

Denisa Hrubešová, zakladatelka Pickey

Denisa je organizovanej pankáč. Zvládne za týden udělat víc práce než průměrný člověk za měsíc a u toho si plní svoje sny. Má vlastní tetovací studio a do toho se svým kamarádem Davidem Slačálkem postavila novou sociální síť pro digitální tvůrce Pickey.cz. Za rok. V podstatě na koleni. Protože jí to přišlo jako fajn nápad. Před pár rokama spadla z velký vejšky na záda a zrakvila si páteř. Byla to taková ta nehoda, kdy se neví, jestli ještě někdy budete chodit. Natož cvičit. No asi vám nemusím říkat, jak to dopadlo. Vytřela oči i doktorům. Zrovna nedávno se mnou dělala Amazing12 (dvanáctitýdenní transformační program složený z intenzivního tréninku a výživového koučinku – pozn. red.).

Sandra Selinger, lektorka pohybu

Kdykoliv ji vidím, zapřísáhnu se, že budu se svým tělem zacházet lépe. San je pohybový mág. Buď se hýbe, nebo někoho učí líp se hýbat, nebo sama studuje, jak se líp hýbat. Prostě její život je o radosti ze zdravého pohybu. Kdysi mě učila jógu a já z těch základů dodnes těžím. Její optimistický pohled na svět, odhodlání a rozverná energie jsou nakažlivé. A aby toho nebylo málo, San ještě k tomu všemu peče nejlepší dorty ve vesmíru. Její vyhlášenou Pavlovu jsme jednou sežraly ve třech na posezení v parku. Celou. Najdete ji na Instagramu pod @sandrajoguje. A ty dorty jsou pod @sandrapece, ale tam vlezte jenom najezení.

Táňa Brodská, terapeutka

Táňa léčí pomocí příběhů. Seznámily jsme se před pár lety na jednom z jejích seminářů. Myslela jsem si o tom tehdy svoje, bylo to na mě trochu moc batikovaný, trochu moc bylin a sebecitu a málo výkonů a tabulek. No co si budem, pak mě ten výkonnostní svět doběhl. Po pár seminářích jsme se spřátelily. Její schopnost naslouchat, klást dobré otázky a léčit příběhy mě fascinuje. Kdyby to nebyla má blízká přítelkyně, byla by určitě má terapeutka. Dost často na sebe čumíme s otevřenou pusou. Já nechápu, jak mi může namíchat bylinkový čaj podle toho, jak se dnes cítím, a ona nerozumí tomu, jak dokážu všechno vyřešit na pár kliků přes telefon.

Bára Filáčková, koučka

Bára mi před pár lety převrátila život vzhůru nohama. Jednou jedinou otázkou. Je jedno, co to bylo za otázku, protože vám by asi položila jinou. Pointa je, že dokáže obracet životy vzhůru nohama. Jednou otázkou. Bára je kouč. Dávám si ji pravidelně jako dárek k narozeninám. Jednou za rok si s ní na pár setkáních prověřím, jestli jdu v životě opravdu tam, kam chci a potřebuju. Znáš to, někdy to nepoznáš. Odbočíš, ani nevíš jak. Je jedna z mála lidí, která mi dokáže prostřelit moje dojmologie a přesvědčení. A lidi, kteří umí otevírat oči, bychom si všichni měli hýčkat. A platit je z daní.

Tereza Semerádová, ilustrátorka

Obdivovala jsem ji už od doby, kdy psala v Airbank. U mnoha jejích textů jsem se od srdce zasmála. Pak šla na volnou nohu a začala tvořit, je z ní vizuální aktivistka. Nevíte, co to je, co. To vůbec nevadí. Nemusíte vědět všechno. Doma mi od ní visí několik plakátů, které mi připomínají, že v tom všem nejsem sama. A že to někdo vidí, pojmenovává a dokáže přetvořit v art. Její instagramový profil @terezap mě baví už roky. Uklidňuje mě a rozesmívá. A mám ráda i projekty, které Tereza dělá „bokem“, třeba instagramový profil @neptejtese.

Petruccya, umělkyně

Brněnská Frida. Na ulici ji poznáte, protože bude vždycky ta nejbarevnější. Přes deset let žila na Kostarice a srdce jí buší v mexickém rytmu. Po mnoha letech v zahraničí se vrátila do Brna a založila Pura Vidu, malou brněnskou značku se sportovním oblečením. Její kousky jsou stejný jako ona – barevný a trochu přidrzlý. Mám toho doma půlku skříně. Krom toho ilustruje, maluje, tetuje a navrhuje interiéry. Je strukturovaný bohém, dokáže tvořit i vést velkou výrobní značku. Vždycky, když vidím, jak překlikne z nespoutané umělkyně do top manažerky, řeknu si, že jdu dělat k technickým službám, protože nezvládám ani jednu z těch rolí s takovou grácií jako ona.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...
Veronika Arichteva: I v padesáti budu infantilní

Veronika Arichteva: I v padesáti budu infantilní

Herečka a členka trojice 3v1 Veronika Arichteva prožívá šťastné období, daří se jí v soukromí i v práci. Prý je ale trochu nervozní z...

Autorka Příběhu služebnice s plamenometem protestuje proti zákazu knih

V New Yorku se draží unikátní nehořlavé vydání slavného románu Příběh služebnice od Margaret Atwood. Výtěžek z prodeje půjde...

Proběhla největší celosvětová stávka za klima

Ve sto padesáti zemích po celém světě proběhly tisíce demonstrací, kterých se zúčastnily miliony lidí. Ekologické protesty iniciativy Fridays...

Správně strávená dovolená snižuje riziko srdečních onemocnění. Naplánujte si ji podle osvědčeného receptu osobní koučky

Dovolená. Sladké slovo a čas, na který se většinou těšíme a pečlivě ho plánujeme. Mnoho studií poukazuje na to,...
Zavří­t reklamu