Úterý, 6 června, 2023

Výstava Prague Photo ukáže, jak vidí svět mladí fotografové

V úterý 18. října startuje čtrnáctý ročník přehlídky fotografií studentů a čerstvých absolventů uměleckých škol, ale i etablovaných autorů. Svou tvorbu představí například Robert Carrithers, který spolupracoval s Keithem Haringem nebo Basquiatem.

Fotografická přehlídka se letos nově koná v barokním Hrzánském paláci na Praze 1 a představí se na ní téměř 120 autorů. Vedle studentů sedmi odborných škol se budou prezentovat zavedení autoři různého zaměření dokumentární fotografka Magdalena Bláhová, video umělkyně Fabiana Mertová, módní fotografka Zara Wildmoons, obdivovatel velkoformátových fotoaparátů Josef Hník nebo pamětník slavného klubu Studio 57 Robert Carrithers, který žije mezi New Yorkem a Prahou.

Kromě českých umělců bude k vidění sbírka prací dvacítky mladých fotografů zastoupených italským Centrem fotografie z Říma.

Své kolekce dále uvedou Galerie Gambit, Unfocused Group, IndigoSpace nebo premiérově Hidden Gallery.

O laureátovi ceny Prague Photo Young Award pro umělce do 35 let, která se bude předávat při zahájení akce, rozhodla odborná komise, v níž zasedají fotografové Karel Cudlín, Dana Kyndrová, ředitelka Czech Photo Centre Veronika Souralová a ředitelka akce Prague Photo Iva Nesvadbová.

Výstava potrvá od 18. do 23. října.

 

 

Vychází 29. května

Festival 4 + 4 dny v pohybu láká na Vladimira 518...

Ve čtvrtek 11. května začíná festival 4 + 4 dny v pohybu, který každý rok vnáší život v podobě výstav, koncertů či přednášek do opuštěných budov. Konal se v továrních halách, ale i v zoo nebo v kanalizační čističce. Letos zpřístupní bývalou golfovou halu, kterou čeká demolice.

6 záblesků z letošního Designbloku. Co nás na udržitelném ročníku nejvíc...

Ahoj Future! Letošní Designblok se nesl v duchu  zkoumání  role designéra při navrhování produktů v dnešním věcmi přeplněném světě i pokládání si otázek, jaká...

Galeristka se srdcem dobrodruha

Iva Nesvadbová je výraznou postavou české umělecké scény. Založila galerii Gambit, stojí za veletrhem Art Prague a projektem Prague Photo, a kromě toho je majitelkou dnes už legendárního pražského podniku Café Montmartre. Popsala nám svoji profesní cestu.

5 mýtů a otázek o přírodní kosmetice: Opravdu neškodí? A funguje vůbec?

Šetrná k člověku i k planetě, to je „clean beauty“, česky čistá krása. Přípravky z tohoto ranku jsou oblíbené tak, že na kosmetickém trhu roste jejich prodej každý rok až o deset procent. V čem jsou jejich výhody a jak je to s jejich složením?

Husy do pusy: Vyzkoušejte svatomartinskou pochoutku na několik způsobů

Jedenáctý měsíc v roce odjakživa patří husím pečínkám, ale z jedné husy můžete mít užitku mnohem víc. Objednejte si...
Zavří­t reklamu