Pátek, 27 ledna, 2023

Výstava Prague Photo ukáže, jak vidí svět mladí fotografové

V úterý 18. října startuje čtrnáctý ročník přehlídky fotografií studentů a čerstvých absolventů uměleckých škol, ale i etablovaných autorů. Svou tvorbu představí například Robert Carrithers, který spolupracoval s Keithem Haringem nebo Basquiatem.

Fotografická přehlídka se letos nově koná v barokním Hrzánském paláci na Praze 1 a představí se na ní téměř 120 autorů. Vedle studentů sedmi odborných škol se budou prezentovat zavedení autoři různého zaměření dokumentární fotografka Magdalena Bláhová, video umělkyně Fabiana Mertová, módní fotografka Zara Wildmoons, obdivovatel velkoformátových fotoaparátů Josef Hník nebo pamětník slavného klubu Studio 57 Robert Carrithers, který žije mezi New Yorkem a Prahou.

Kromě českých umělců bude k vidění sbírka prací dvacítky mladých fotografů zastoupených italským Centrem fotografie z Říma.

Své kolekce dále uvedou Galerie Gambit, Unfocused Group, IndigoSpace nebo premiérově Hidden Gallery.

O laureátovi ceny Prague Photo Young Award pro umělce do 35 let, která se bude předávat při zahájení akce, rozhodla odborná komise, v níž zasedají fotografové Karel Cudlín, Dana Kyndrová, ředitelka Czech Photo Centre Veronika Souralová a ředitelka akce Prague Photo Iva Nesvadbová.

Výstava potrvá od 18. do 23. října.

 

 

Vychází 31. ledna
Foto: Ivan Prokop

Michal Prokop: Pořád věřím, že pravda a láska zvítězí nad lží...

O hudbě vypráví s vděčností a zapálením jako o něčem, co ho drží při životě. A i když hned na začátku našeho setkání zdůrazní,...

Prádlo ve tvaru dinosaura a salát jako pes. Helga Stentzel ve...

V Londýně usazená umělkyně fotí věci, které nám denně bez povšimnutí procházejí rukama, v hravých souvislostech. Jejím posledním dílem je košile ve tvaru holubice míru na podporu Ukrajiny.

Odpočinek v zahraničí: Ubytování ve skalách i filmová romantika

Odjeďte si vyčistit hlavu za hranice naší republiky. Dny strávené v cizině totiž rozhodně patří mezi ten největší luxus, který  si můžeme dopřát. Pojďme si ho tedy užít...

Millie Bobby Brown vypustila veganskou kosmetickou řadu

Miliony lidí uhranula jako krátkovlasá Eleven z úspěšného seriálového trháku Stranger Things. Herečka Millie Bobby Brown sice v běžném...

Jak se nebát udělat krok kupředu a proč je pro nás rozhodování tak těžké?

Doprava, nebo doleva? Černá, nebo červená? Zůstat, nebo odejít? Pomůžeme vám usnadnit si proces rozhodování, ať už jsou to malá, všední rozhodování, nebo ta zásadní, která mohou úplně změnit život.
Zavří­t reklamu