Středa, 27 září, 2023

Chci dělat Česko šťastnějším místem, říká Michael Beran, spoluzakladatel nové mediální platformy

Je mu 26 a stojí za nezávislou multimediální platformou, která vstupuje na trh s velkými ambicemi. Divákům nabídne videoobsah, podcasty i články plné přínosných informací.

Michaela Berana z Pardubic přivedl do Prahy po střední škole projekt Go Freedom, díky kterému začal v brzkém věku podnikat. Nakonec zamířil do světa marketingu. „Uvědomil jsem si, že i když máme sebelepší produkt nebo službu, ale neumíme ji nabídnout světu, je k ničemu,“ vzpomíná Michael na své začátky. Marketingová firma si na českém trhu rychle vybudovala své jméno. „Ve volném čase jsem tak začal hledat možnosti, jak bych mohl být společnosti co nejprospěšnější, a tak vznikla myšlenka na založení nové multimediální platformy Newspark.“

Kdy a proč jste se rozhodl založit novou multimediální platformu?

Otázky, jak dělat česko šťastnějším místem, mě provází již přes sedm let. Za tu dobu jsem si prošel mnoha projekty.

Prvotní myšlenky nad mediální platformou přišly před dvěma lety, když jsem si s přáteli uvědomil, jak důležité jsou pro náš život kvalitní informace a jak jsou primárně nastavené algoritmy sociálních sítí či celková komunikace a fungování mediálních domů.

Jasné obrysy a důležitost realizace takového projektu se krystalizovaly minulý rok, a to díky setkávání a diskuzím s různými osobnostmi, kde se tato potřeba jen potvrdila.

V čem bude Newspark jiný než ostatní platformy?  

Hlavní odlišnost je důvod, proč vzniká, a jasný etický kodex, podle kterého se při tvorbě obsahu nejen my, ale i tvůrci na této platformě řídí. Záměr je jednoduchý. Podporovat své diváky, aby žili šťastnější a zdravější život.

Druhý klíčový bod je orientace na ty nejdůležitější životní oblasti, kterými jsou zdraví, společnost, seberozvoj, životní prostředí, věda či volný čas.

Poslední bod, který zde zmíním, je technologické řešení, jež kombinuje prvky klasického zpravodajského portálu, videoplatformy a členské sekce, která pomáhá tvůrcům monetizovat jejich práci a tím ji dělat kvalitněji a více do hloubky. To znamená, že na jednom místě si pustíte video, podcast i přečtete článek. Navíc se můžete ponořit hlouběji do témat jednotlivých tvůrců a tím je i podpořit v jejich práci.

Kdo za Newsparkem stojí?

Lidé, kterým není jedno, co se děje ve společnosti, a mají upřímný zájem o aktuální společenskou situaci. Lidé, kteří chtějí dát českému mediálnímu prostoru novou jiskru. Lidé z branže, kteří si uvědomují, jak důležitá je renesance v mediálním prostoru, a nebojí se jít proti proudu.

Audio, video i text na jednom místě. Foto: Newspark

Na koho cílíte?

Náš potenciální divák je kdokoliv, komu není jedno, co se okolo něj děje, a záleží mu na sobě samotnému a na tom, jak žije svůj život. Člověk, který chce prožívat šťastnější a kvalitnější život.

Jaký obsah mu platforma přinese?

Platforma se přizpůsobuje tvůrcům, protože právě ti ji primárně tvoří. Jsme velice rádi, že na platformu budou svým obsahem přispívat osobnosti jako Jan Vojáček, Hynek Medřický, Pjér La Šé’z, Viliam Poltikovič, Jiří Charvát, Varhan Orchestrovič Bauer, Aneta Stolzová, Mirka Rossler, Miky Škoda a mnoho dalších. Nebude chybět ani vlastní produkce, která divákům pravidelně nabídne řadu zajímavých a edukativních pořadů. Obsah bude opravdu pestrý. Jediné pravidlo je smysluplnost.

 V jaké fázi je teď projekt?

Aktuálně máme připraveno vše, co je potřeba pro spuštění. Chybí nám ale prostředky na provoz. Za projektem stojí velký tým, který vše koordinuje, připravuje a domlouvá. Zároveň už nyní produkujeme řadu skvělých nových pořadů, které potřebují kvalitní produkční tým. Proto je teď pro nás absolutně stěžejní, kolik se nám povede vybrat peněz v crowdfundingové kampani, která právě nyní probíhá na HitHitu. Právě ta určí, v jaké kvalitě budeme moci v projektu dále pokračovat. Proto budeme velice rádi, když nás veřejnost podpoří. Nestojí za námi totiž žádný investor, korporát ani politická strana. Do projektu jsme investovali vše, co z naší strany bylo možné. Teď už je to na ohlasu společnosti. Za finanční podporu budeme vděční všem, kteří si to mohou dovolit. I 200 korun nám pomůže.

Jaké hodnoty jsou pro vás nejdůležitější?

Svoboda, láska, prospěšnost a důvěra.

Kdo je pro vás v životě největší inspirací?

Inspiruje mě každý, kdo tvoří něco pro vyšší záměr a s láskou. Ať už je to pekařka, truhlář, velký pan podnikatel nebo vědec.

Newspark můžete podpořit v právě probíhající kampani.

Vychází 2. října

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Lidi ze štábu se pořád trochu stydí, když si domů berou...

Hromady PET lahví a jednorázových plastů, létání velkých štábů přes kontinenty... Odvrácenou stranou natáčení filmů a reklam je velké plýtvání materiálem i energií. Eva Dvořáková Pérez to chce změnit.

Oranžerie trojského zámku je otevřena všem kreativním duším

Galerie hlavního města Prahy pořádá během celého léta výtvarné dílny v eko ateliérech na Zámku Troja. Umělecky se tu mohou realizovat děti i senioři. A samozřejmě i všichni ostatní.

„Je to jako rande naslepo.“ Kdo bude s kým tančit ve StarDance?

Než 14. října na obrazovkách ČT odstartuje po dvouleté pauze další ročník taneční soutěže StarDance, budou mít páry dost času se seznámit a sladit pohyby. Jak si pochvalují výběr partnerů?

Umělá inteligence od Google pomáhá s ochranou zvířat

Rozpoznat prakticky okamžitě stovky druhů živočichů ukrytých hluboko v pralesích, sdílet statisíce fotografií a pomáhat tím se vzděláváním veřejnosti ...
Zavří­t reklamu