Pátek, 27 května, 2022
spot_img

Outdoor luxusně a ekologicky: peří šťastných kachen a zrecyklované rybářské sítě

Značky Gucci a The North Face v lednu představily už druhou várku nápaditých modelů vzešlých z jejich ojedinělé spolupráce. Kolekce, která se hlásí k tématu udržitelnosti, byla nafocena v kouzelné krajině Islandu.

Už v roce 2020 vzbudily značky Gucci a The North Face rozruch ohlášením spolupráce. Spojení dvou vzdálených světů – luxusní trendy módy a funkčního oblečení do přírody se představilo před rokem a nyní na něj navazuje druhá kolekce. Mezi zhruba 130 kousky najdete turistickou obuv, barevné péřové bundy a vesty, mikiny, kožené kabelky nebo batohy.

Gucci x The North Face, foto: Jalan & Jibril Durimel

Běžný nylon při šití nahradila jeho modernější nadstavba: Econyl, nylonové vlákno vyrobené výhradně z odpadního materiálu, například z rybářských sítí nebo koberců. Lze ho poté zrecyklovat a znovu využít, čímž se snižuje jeho ekologická stopa. Jako tepelná izolace do hřejivých bund posloužilo prachové peří s certifikátem Responsible Down Standard, který zaručuje, že se husám, jež poskytly peří, dostalo vlídného zacházení.

 

Na přírodu se myslelo i při výrobě obalů. Všechen papír a lepenka pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů. Krabice mají držadla, aby se zredukoval počet dalších zbytečných tašek.

Předešlá kolekce se fotila v Alpách, tentokrát kreativní ředitel Gucci Alessandro Michelle požádal o fotografie kreativní sourozeneckou dvojici Jalana a Jibrila Durimelovy. Snímky vznikly na Islandu mezi jeho ledovci a černým vulkanickým prachem. Do úchvatné krajiny vás přenese video ke kampani, které provází hudba od Mobyho.

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Diskriminace transgender žen: Známá obchodní síť vyplatí statisíce jako odškodné

Kdo by neznal síť luxusních obchodních domů Debenhams. Asi už navždy si ji bude pamatovat i Ava Moore. Té totiž vedení jedné z irských...

Olympijská naděje Barbora Seemanová: Rodiče mě museli brzdit, abych neskočila do vody rovnou z tribuny

Píše se o ní jako o nové superhvězdě českého sportu. Ona ale palcové titulky oslavující její úspěchy i krásu...

Vyvíjet automobily pomocí smíšené reality? Novou aplikaci představují Volvo Cars a Varjo

Budoucnost vývoje automobilů je tady. Automobilka Volvo Cars a finská společnost Varjo, která se zaměřuje na výrobu náhlavních souprav...

Proč milujeme dobová dramata? Dle psychologů zlepšují mentální zdraví i sociální vazby

Do kin přichází druhý film z Panství Downton, ČT úspěšně reprízuje První republiku, Netflix si mne ruce nad sledovaností Bridgertonu a chystá další řady... Historické seriály jsou sázkou na jistotu.
Zavří­t reklamu