Pondělí, 11 prosince, 2023
spot_img

Outdoor luxusně a ekologicky: peří šťastných kachen a zrecyklované rybářské sítě

Značky Gucci a The North Face v lednu představily už druhou várku nápaditých modelů vzešlých z jejich ojedinělé spolupráce. Kolekce, která se hlásí k tématu udržitelnosti, byla nafocena v kouzelné krajině Islandu.

Už v roce 2020 vzbudily značky Gucci a The North Face rozruch ohlášením spolupráce. Spojení dvou vzdálených světů – luxusní trendy módy a funkčního oblečení do přírody se představilo před rokem a nyní na něj navazuje druhá kolekce. Mezi zhruba 130 kousky najdete turistickou obuv, barevné péřové bundy a vesty, mikiny, kožené kabelky nebo batohy.

Gucci x The North Face, foto: Jalan & Jibril Durimel

Běžný nylon při šití nahradila jeho modernější nadstavba: Econyl, nylonové vlákno vyrobené výhradně z odpadního materiálu, například z rybářských sítí nebo koberců. Lze ho poté zrecyklovat a znovu využít, čímž se snižuje jeho ekologická stopa. Jako tepelná izolace do hřejivých bund posloužilo prachové peří s certifikátem Responsible Down Standard, který zaručuje, že se husám, jež poskytly peří, dostalo vlídného zacházení.

 

Na přírodu se myslelo i při výrobě obalů. Všechen papír a lepenka pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů. Krabice mají držadla, aby se zredukoval počet dalších zbytečných tašek.

Předešlá kolekce se fotila v Alpách, tentokrát kreativní ředitel Gucci Alessandro Michelle požádal o fotografie kreativní sourozeneckou dvojici Jalana a Jibrila Durimelovy. Snímky vznikly na Islandu mezi jeho ledovci a černým vulkanickým prachem. Do úchvatné krajiny vás přenese video ke kampani, které provází hudba od Mobyho.

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Energii na osvětlení v novém pražském parku si lidé vyrobí šlapáním...

V pražských Vysočanech roste rezidenční projekt KLBNV Park s vlastním parkem, který navrhoval Atelier Flera zahradního architekta Ferdinanda Lefflera. Hlavními motivy jsou v něm barvy a elektřina.

Rodinná firma vyrábí udržitelnou módu pro „každodenní wellness okamžiky“

Jakub Kofroň s podnikáním začal už na střední škole. Nesehnal tehdy spodní prádlo, jaké by se mu líbilo, proto s pomocí maminky rozjel vlastní výrobu. Posléze sortiment své prosperující značky Elka Lounge rozšířil na módu pro ženy i děti nebo produkty ze segmentu home & deco.

Slavný model spoléhá v boji proti koronaviru místo vakcíny na Boha. Svými vyjádřeními ale šokují i Madonna nebo Lewis Hamilton

Anwar Hadid, přítel zpěvačky Dua Lipy a bratr údajně nejkrásnější ženy světa, šokoval na sociálních sítích svými vyjádřeními. Slavný...

Stáří jako katastrofa? Ageismus v kosmetickém průmyslu je prý na ústupu

Ať už si otevřete svůj oblíbený magazín, nebo zapnete televizi, s velkou pravděpodobností uvidíte příspěvek, který vás bude povzbuzovat...
Vychází 28. listopadu
Zavří­t reklamu