Sobota, 3 června, 2023
spot_img

Outdoor luxusně a ekologicky: peří šťastných kachen a zrecyklované rybářské sítě

Značky Gucci a The North Face v lednu představily už druhou várku nápaditých modelů vzešlých z jejich ojedinělé spolupráce. Kolekce, která se hlásí k tématu udržitelnosti, byla nafocena v kouzelné krajině Islandu.

Už v roce 2020 vzbudily značky Gucci a The North Face rozruch ohlášením spolupráce. Spojení dvou vzdálených světů – luxusní trendy módy a funkčního oblečení do přírody se představilo před rokem a nyní na něj navazuje druhá kolekce. Mezi zhruba 130 kousky najdete turistickou obuv, barevné péřové bundy a vesty, mikiny, kožené kabelky nebo batohy.

Gucci x The North Face, foto: Jalan & Jibril Durimel

Běžný nylon při šití nahradila jeho modernější nadstavba: Econyl, nylonové vlákno vyrobené výhradně z odpadního materiálu, například z rybářských sítí nebo koberců. Lze ho poté zrecyklovat a znovu využít, čímž se snižuje jeho ekologická stopa. Jako tepelná izolace do hřejivých bund posloužilo prachové peří s certifikátem Responsible Down Standard, který zaručuje, že se husám, jež poskytly peří, dostalo vlídného zacházení.

 

Na přírodu se myslelo i při výrobě obalů. Všechen papír a lepenka pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů. Krabice mají držadla, aby se zredukoval počet dalších zbytečných tašek.

Předešlá kolekce se fotila v Alpách, tentokrát kreativní ředitel Gucci Alessandro Michelle požádal o fotografie kreativní sourozeneckou dvojici Jalana a Jibrila Durimelovy. Snímky vznikly na Islandu mezi jeho ledovci a černým vulkanickým prachem. Do úchvatné krajiny vás přenese video ke kampani, které provází hudba od Mobyho.

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Dara Rolins: Útokům bulváru čelím od deseti let. Že by dcera...

  Právě teď jí ze všeho nejvíc chybí možnost vystupovat před živým publikem, protože hudba je pro Daru Rolins jedním z hlavních zdrojů energie a...

Moderátorka Daniela Drtinová: Jako by ve mně žily dvě odlišné osobnosti

Před rozhovorem se známou novinářkou vám hlavou víří tisíce otázek toužících po zodpovězení. Daniela Drtinová totiž patří k té...

„Špinarka“ Markéta Matulová: Na konkurzech mi říkali, ať přijdu, až zhubnu

Svůj profesní život dělí na dobu před Špinarkou a po Špinarce. Za to, jak v inscenaci o Věře Špinarové...

Měsíc žen na Wikipedii: Nechceme k svátku kytku, ale článek

Věděli jste, že je na české Wikipedii pětkrát víc článků o mužích než těch o ženách? A že mezi autory je dokonce desetkrát víc mužů než žen? Pojďte to změnit.
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu