Úterý, 3 října, 2023

Nová kampaň Gucci v kulisách filmů 2001: Vesmírná odysea nebo Osvícení

Kreativní ředitel Alessandro Michele je velkým milovníkem filmu a modely pro nadcházející sezónu zasadil do ikonických filmů Stanleyho Kubricka.

Alessandro Michele nastoupil na pozici kreativního ředitele módního domu Gucci v roce 2015. Od té doby plní kolekce popkulturními a historickými odkazy. Při přípravě kolekce podzim/zima 2022 s názvem Ecquisite překvapil spojením se značkou Adidas a vlny módních vod rozvířila i následná kampaň, která vzdává hold vizionářskému režisérovi Stanleymu Kubrickovi. Za objektivem stálo tvůrčí duo Mert Alaş a Marcus Piggott.

Jako skutečný film

„Měl jsem v úmyslu umístit kolekci do ikonických Kubrickových scén. Moje oblečení organicky existuje v jeho světě, zároveň působí zcela odcizeně. Je to má pocta kinematografii a jednomu z nejoriginálnějších mistrů,“ sdělil Alessandro Michele v rozhovoru pro britskou verzi Vogue. Prozradil, že jeho nejoblíbenějším obrazem jsou šaty Adidas zasazené v historických kulisách snímku Barry Lyndon.

Z Kubrickovy tvorby si vybral celkem pět známých snímků různých žánrů s výrazným vizuálem. Kromě Barryho Lyndona z roku 1975 to jsou sci-fi 2001: Vesmírná odysea (1968), kontroverzní drama Mechanický pomeranč (1971), mrazivý horor Osvícení (1980) a erotický thriller Spalující touha (1999).

Scény z filmů precizně zrekonstruoval scénograf Gideon Ponte, o repliky filmových oděvů se postaraly kostýmní výtvarnice Milena Canonero a Charlotte Walter. „Bylo mi potěšením spolupracovat se všemi těmi neuvěřitelnými lidmi, především na kostýmech s Milenou Canonero, která je ještě zapálenější než já. Byla to radost, protože má za sebou dlouholetou spolupráci s Kubrickem, což je neuvěřitelné. Abyste projekt jako tento uvedli v život, musíte spolupracovat s těmi nejlepšími,“ řekl Alessandro Michele. Velmi záležet si dal také na castingu, aby vybraní modelové typově odpovídali hercům a do scén hladce zapadli. „Bylo to téměř jako dělat skutečný film,“ dodal pro Vogue.

Vychází 30. října

Fotograf uspořádal výstavu pod mořskou hladinou. Chce upozornit na znečištění

Chodit na výstavy do galerií už se může jevit jako nuda. Rozhodně tedy ve srovnání s projektem Plastic ocean, který má na svědomí Andreas...

Jak vypadá umění ze skládky. Zvířata z recyklovaného kovu nám mají...

Skládky asi nejsou lákavou destinací na nedělní procházku nikoho z nás. Ind Gopal Namajoshi se po nich ale potuluje rád. Hledá na nich totiž...

I ve válce se rodí děti, říká zdravotnice, která pomáhá ženám na Ukrajině i u nás

Katia Sereda pracovala v Kyjevě na reprodukční klinice a také jako asistentka lékaře v porodnici. Pak přišel 24. únor. „Lidé se na válku připravovali, měla jsem například nachystané všechny doklady, ale nikdo nečekal, že se to opravdu stane,“ vysvětluje mladá žena, která našla nový domov i práci v Praze.

4 skvělé aplikace, které vás naučí cizí jazyk

Na světě existuje spousta míst, kde vám ani angličtina nepomůže k tomu, abyste se domluvili. Pokud se tedy v...

Trpěl nezvladatelnou únavou a v práci spal na záchodě. Dnes trenér Michal Vrátný učí, jak mít „koule” na kvalitnější život

Přitahují lidi z uměleckých oborů, reklamních agentur, novináře i vědce. Silové a kondiční tréninky, během nichž trénujete hlavu stejně...
Zavří­t reklamu