Úterý, 6 června, 2023

Nová kampaň Gucci v kulisách filmů 2001: Vesmírná odysea nebo Osvícení

Kreativní ředitel Alessandro Michele je velkým milovníkem filmu a modely pro nadcházející sezónu zasadil do ikonických filmů Stanleyho Kubricka.

Alessandro Michele nastoupil na pozici kreativního ředitele módního domu Gucci v roce 2015. Od té doby plní kolekce popkulturními a historickými odkazy. Při přípravě kolekce podzim/zima 2022 s názvem Ecquisite překvapil spojením se značkou Adidas a vlny módních vod rozvířila i následná kampaň, která vzdává hold vizionářskému režisérovi Stanleymu Kubrickovi. Za objektivem stálo tvůrčí duo Mert Alaş a Marcus Piggott.

Jako skutečný film

„Měl jsem v úmyslu umístit kolekci do ikonických Kubrickových scén. Moje oblečení organicky existuje v jeho světě, zároveň působí zcela odcizeně. Je to má pocta kinematografii a jednomu z nejoriginálnějších mistrů,“ sdělil Alessandro Michele v rozhovoru pro britskou verzi Vogue. Prozradil, že jeho nejoblíbenějším obrazem jsou šaty Adidas zasazené v historických kulisách snímku Barry Lyndon.

Z Kubrickovy tvorby si vybral celkem pět známých snímků různých žánrů s výrazným vizuálem. Kromě Barryho Lyndona z roku 1975 to jsou sci-fi 2001: Vesmírná odysea (1968), kontroverzní drama Mechanický pomeranč (1971), mrazivý horor Osvícení (1980) a erotický thriller Spalující touha (1999).

Scény z filmů precizně zrekonstruoval scénograf Gideon Ponte, o repliky filmových oděvů se postaraly kostýmní výtvarnice Milena Canonero a Charlotte Walter. „Bylo mi potěšením spolupracovat se všemi těmi neuvěřitelnými lidmi, především na kostýmech s Milenou Canonero, která je ještě zapálenější než já. Byla to radost, protože má za sebou dlouholetou spolupráci s Kubrickem, což je neuvěřitelné. Abyste projekt jako tento uvedli v život, musíte spolupracovat s těmi nejlepšími,“ řekl Alessandro Michele. Velmi záležet si dal také na castingu, aby vybraní modelové typově odpovídali hercům a do scén hladce zapadli. „Bylo to téměř jako dělat skutečný film,“ dodal pro Vogue.

Vychází 29. května

Kam na výlet? Vyrazte za letošními nejlepšími počiny české architektury

Patnáct staveb a rekonstrukcí nominovaných na Českou cenu architektury je veřejně přístupných. Možná máte některou z nich za humny. A možná vás některá zláká...

Kde tráví hmyz zimu? V Ostravě má k dispozici luxusní ubytování

Až 1300 druhů hmyzu potřebuje k životu mrtvé dřevo. Co to je a k čemu je takové dřevo ve městech? To vysvětluje projekt Hmyz...

Jak se loví polární zář a kam se za ní vydat? To ví fotograf hor Filip Hrebenda

Slovenský fotograf Filip Hrebenda je samouk. Brzy poté, co si začal do hor brát fotoaparát, zaznamenal úspěchy v mezinárodních soutěžích. Nejraději fotí v takových podmínkách, za kterých by většina z nás nevylezla z domu. „Modrá obloha a sluníčko není nic pro mě,“ říká.

Když jí bylo zdravotně nejhůř, rozhodla se přejít Pacifickou hřebenovku. Věřila, že jí to pomůže.

Pomáhala v ulicích Bejrútu po explozi i na Moravě po tornádu. Přešla Pacifickou hřebenovku, vystoupala na Kilimandžáro. To je dost pro zdravého člověka. Monika Benešová má však vážné onemocnění střev.

Keto a paleo recepty: Oslňte s medailonky z panenky nebo salátem s halloumi

Paleo nebo keto stravě přichází na chuť stále více lidí. Jako u každého jiného vaření je ale občas těžké...
Zavří­t reklamu