Pátek, 2 června, 2023
spot_img

Menstruační kalhotky pro každou postavu: brazilky, nohavičky, nebo s krajkou?

Wake Up, Kick Ass! To je heslo svěží veganské britské značky menstruačních kalhotek a plavek Wuka, která právě přichází na český trh. Ještě žádné kalhotky tohoto typu nemáte? Tady si určitě vyberete.

Ženský start-up Wuka byl v roce 2017 prvním výrobcem opakovaně použitelných a nepropustných kalhotek ve Velké Británii. Teď konečně přichází i k nám. Co nabízí?

Kalhotky pro všechny příležitosti

Několik typů a střihů kalhotek se čtyřmi stupni savosti. Kalhotky se dají používat jak při menstruaci, tak při inkontinenci. Široký a vysoký klínek zadrží všechny tekutiny. U verze Bacisc Hipster je vysoce savá vrstva prodloužená ve směru dopředu a v zadní části vede až k pasu, proto je tento typ skvělý na noc.

Který střih vás zaujal? Foto: Wuka

Všechny modely kalhotek jsou veganské a vyrobené z udržitelných materiálů, jako jsou tencel, biobavlna nebo recyklovaný nylon. Neobsahují perfluorované a polyfluorované látky (PFAS). Savá vrstva je tvořena různými materiály podle savosti a nepropustná vrstva je z termoplastického polyueretanu. Tento udržitelný polyuretan se během pěti až šesti let rozpadne.

Menstruační plavky

Hitem letošního léta jsou menstruační plavky. Při slabší menstruaci si je bez obav můžete obléct na plavání nebo vodní sporty, při silnějším krvácení výrobce doporučuje doplnit plavky tamponem či menstruačním kalíškem. Plavky Wuka jsou tak tenké, že si je můžete obléknout i pod normální plavky. Vybrat si můžete dva typy v černé barvě: bikiny a jednodílné plavky s vyztuženými košíčky. Vnější tkanina je vodoodpudivá.

Opravdu se nemusíte bát s nimi jít do vody. Savá vrstva u bikin pojme dle výrobce cca 10 ml krve, což odpovídá zhruba savosti dvou tamponů. U jednodílných plavek je to dokonce 15 ml, tedy asi tři tampony.

Kalhotky a plavky Wuka jsou navržené ve Velké Británii a vyrábějí se v Číně, v továrně, provozované třemi sestrami, která prošla auditem na férové pracovní podmínky a je držitelem certifikace GOTS a BCI.

Ceny kalhotek se pohybují od 369 Kč, bikiny stojí 759 Kč a jednodílné plavky 1490 Kč.

Jak pečovat o menstruační kalhotky a plavky

Po použití je propláchněte ve studené vodě, aby se vymyla krev. Lze je prát v pračce. Volte program s nižší teplotou vody a použijte tekutý gel bez aviváže. Poté je nechte volně schnout na vzduchu. Do sušičky menstruační kalhotky nepatří.

Více info: Maluna.cz

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Ideální město na rande? Praha! K důvodům patří levné a dobré...

Praha se dostala do top 5 měst, kde můžete zažít nejlepší rande. Příliš romantiky za tím nehledejte, Praha milence přitahuje zejména levným a dobrým pivem, přívětivou průměrnou cenou za jedno rande a nepřeberným množstvím atrakcí, které město nabízí.

Tamara Kotvalová: „Můj život není jen Pařížská.“

Zažila doby, kdy neměla na jídlo. Teď je úspěšnou podnikatelkou. „Díky Bohu jsem dnes v pozici, kdy už do společnosti chodit nemusím a místo toho vyrážím se psem do lesa. To je pro mě největší luxus.“

Každý měsíc celosvětově vyhodíme téměř 130 miliard roušek. Jihokorejský umělec přišel na to, jak s odpadem smysluplně naložit

Roušky se staly nedílnou součástí našeho života a každý měsíc se jich celosvětově spotřebuje 129 miliard. OSN navíc odhaduje,...

5 mýtů a otázek o přírodní kosmetice: Opravdu neškodí? A funguje vůbec?

Šetrná k člověku i k planetě, to je „clean beauty“, česky čistá krása. Přípravky z tohoto ranku jsou oblíbené tak, že na kosmetickém trhu roste jejich prodej každý rok až o deset procent. V čem jsou jejich výhody a jak je to s jejich složením?
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu