Sobota, 28 ledna, 2023
spot_img

Jared Leto chystá film o Karlu Lagerfeldovi

Americký herec se ujme role vizionářského návrháře a stane se i producentem připravovaného životopisného snímku. Lagerfeldovi se příští rok dostane pocty také na Met Gala.

Jak informoval magazín Deadline, herec se do projektu pustil s kolegyní Emmou Ludbrok, s níž vlastní produkční společnost Paradox, a také s Lagerfeldovými spolupracovníky Pierem Paolem Righim, Caroline Lebar a Sébastienem Jondeau, kteří se stanou výkonými producenty filmu. Pier Paolo Righi přes 10 let pracuje jako generální ředitel značky Karl Lagerfeld, Caroline Lebar se 35 let starala o Lagerfeldovu pracovní i osobní komunikaci a Sébastien Jondeau byl Lagerfeldovým osobním asistentem a stále pracuje pro jeho značku jako konzultant.

„Karl pro mě byl vždy inspirací,“ prozradil Jared Leto. „Byl to skutečný polyhistor, umělec, inovátor, vůdce a hlavně laskavý člověk. Když jsme se dali dohromady s týmem Karla Lagerfelda, okamžitě jsme se shodli na kreativní vizi vytvořit uctivou ódu na Karla, a zároveň posouvat umělecké hranice toho, čím může být životopisný film.“ Americký herec už má s filmovým zpracováním příběhu jednoho módního domu zkušenosti. V loňské stylové novince Klan Gucci si zahrál Paola Gucciho.

Hvězda Chanelu

Karl Lagerfeld se narodil v Německu a kariéru začínal v Paříži jako asistent návrháře Pierra Balmaina. Pracoval pro značky Fendi nebo Chloé, většinu tvůrčího života byl však spjatý s módním domem Chanel. V 80. letech postavil skomírající značku na nohy, dal jí novou tvář a prosadil několik odvážných kroků ‒ zkrátil například sukně, přestože zakladatelka Coco Chanel byla vždy proti sukním nad kolena. Je také autorem slavného loga s dvěma C. Ve stejné době, kdy začínal u Chanelu, založil vlastní brand.

Karl Lagerfeld, foto: Christopher William Adach

„V průběhu let nás oslovilo několik hollywoodských producentů, kteří nám navrhli spolupráci na filmu o Karlově životě. Teprve poté, co jsme se setkali s Jaredem a Emmou, jsme si byli opravdu jistí, že příběh bude vyprávěn uměleckým způsobem, který by Karl rád viděl. Během našich rozhovorů jsme si vybudovali vzájemně důvěryhodný a inspirativní tvůrčí vztah, který nám umožní hladce spolupracovat na tomto krásném projektu,“ cituje Deadline Piera Paola Righiho.

Film by měl pokrýt klíčové vztahy v Lagerfeldově životě netradičním pohledem, podrobnosti o ději však zatím producenti neprozradili.

Návrhář zemřel 19. února 2019. Příští rok by oslavil 90. narozeniny. Jeho vliv a odkaz zůstává stále živý. Důkazem je například to, že téma příštího ročníku Met Gala, který se bude konat 1. května 2023, zní Karl Lagerfeld: A Line of Beauty. V návaznosti na jednu z největších módních událostí bude také od května do půlky července 2023 v Metropolitním muzeu umění v New Yorku probíhat stejnojmenná výstava reflektující šest desítek let trvající kariéru tohoto ikonického návrháře.

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Jedna planeta nám nestačí, ode dneška žijeme na dluh

Den, kdy lidstvo vyčerpá svůj roční „příděl“ vody, úrodné půdy či lesů, každý rok přichází dřív. Letos už 28. července.

Hostitelem pro děti z dětských domovů se může stát kdokoli, říká zakladatelka zahrady, v níž kvetou rostliny i vztahy

„Když je mi špatně a opečuju někoho jiného, vždycky se mi zlepší nálada, protože vidím zpětnou vazbu od druhého,“...

Jihotyrolská dovolená na statku? Odpočinek v přírodě i knödle na všechny způsoby

Jestli stále nevíte, kam se vypravit načerpat energii a dopřát si malé zastavení, možná by vás mohly nadchnout krásy...

Tereza Kostková: Dokonale nedokonalá

Je neskutečně sympatická, takřka neustále se směje a energie z ní tryská tak, až se vám trochu točí hlava....
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu