Pátek, 1 prosince, 2023
spot_img

Vyhrajte cestu do Finska a přesvědčte se o tom, že Finové jsou nejšťastnější lidé na světě

Možná máte Finy zafixované jako odměřené a zamlklé morousy, kteří trpí depresemi z nedostatku tepla a slunečního jasu. Finsko je ovšem nejšťastnější zemí světa. Na tom si země postavila kampaň na podporu turismu, v rámci níž teď můžete získat čtyřdenní pobyt zdarma.

Jak se měří světové štěstí? Oficiální žebříček vychází z průzkumu analytické agentury Gallup a kombinace šesti hledisek – HDP, délky dožití ve zdraví, sociální podpory, svobody životní volby, vnímání korupce a velkorysosti. Letošní zpráva o štěstí ve světě (World Happiness Report) odráží průměr dat za poslední tři roky a už pošesté posílá na první místo Finsko. Druhé je Dánsko a třetí Island. Česká republika se drží na slušném 18. místě, ale proč si na pár dní nepolepšit?

„Vzhledem k tomu, že je Finsko nejšťastnější zemí světa, pořádáme letos v červnu ve Finsku osobní masterclass štěstí. Pokud budete vybráni, získáváte čtyřdenní výlet do Finska, kde si můžete osvojit metody, jak najít svého vnitřního Fina,“ uvádějí zástupci agentury Visit Finland.

Koučink v lese

Její program se bude konat v polovině června v luxusním all inclusive resortu Kuru v oblasti Lakeland. Finsko je známé jako země tisíce jezer a většina z nich se nachází právě v tomto regionu. Čisté vodní plochy přinášejí celoroční zábavu a aktivity, od plavání a plavby na kajaku po bruslení v zimních měsících. Resort Kuru k tomu nabízí stylově zařízené soukromé chatičky obklopené stromy, každá samozřejmě s vlastní saunou. Velká panoramatická okna nabízejí uklidňující výhledy a usnadňují maximální ponor do okolní přírody.

„Věříme, že být šťastný není mystická schopnost, se kterou se narodíte. Je to přístup k životu, který se můžete naučit,“ uvádějí organizátoři, kteří budou servírovat finské zkušenosti a znalosti a k tomu ultimátní relax. Součástí programu, který proběhne v angličtině, bude osobní koučování s finskými odborníky a sportovní aktivity v lesích i ve vodě. Naučíte se vařit a vychutnávat si jídlo jako Finové, dozvíte se něco o finském designu a přírodních řemeslech a zaposloucháte se do uklidňujících zvuků a hudby.

„Hledáme přátelské lidi, kteří se zajímají o wellbeing a finskou přírodu. Nemusíte být zrovna nadšenec do seberozvoje nebo mít schopnosti přežití ve finské přírodě. Vše, co chceme, je otevřená mysl,“ píše se na stránkách Visit Finland. Přihlásit se můžete sami i ve dvojici, organizátoři ale chtějí pouze soukromé osoby, žádné firmy. Deseti vybraným pak zaplatí komplet pobyt včetně dopravy.

Resort Kuru nabízí minimalistický luxus v přírodě. Foto: Julia Kivelä, Kuru Resort

Jdete do toho? Napřed vyplňte formulář na stránkách Visit Finland, kde taky najdete vše potřebné, a pak se na Instagramu nebo TikToku organizace zapojte do výzvy, v níž mimo jiné vysvětlíte, proč se chcete do tohoto dobrodružství zapojit. Čas máte do 2. dubna do půlnoci. Vítězové budou zveřejněni 2. května. A když to nevyjde? Nevadí. Pořadatelé slibují poskytnout masterclass online.

Vychází 28. listopadu

Keto a paleo recepty: Oslňte s medailonky z panenky nebo salátem...

Paleo nebo keto stravě přichází na chuť stále více lidí. Jako u každého jiného vaření je ale občas těžké přicházet pořád s novými recepty,...
Klára Nademlýnská

Klára Nademlýnská a dobrodružství na lodi

Uznávaná módní návrhářka Klára Nademlýnská je další osobností, jež se s námi podělila o letní zážitek, na který dodnes vzpomíná. Zkraťte si čekání na...

Obaly z hub, které se samy rozloží, nebo vzpomínky na porcelánových talířcích

To jsou příklady projektů, jejichž autoři se dostali mezi finalisty nominované na Cenu kreativních hrdinů. Platforma vyzdvihuje šikovné lidi a jejich nápady, které mají pozitivní dopad na společnost nebo životní prostředí.

Hrozí nám zánik? Dokument Civilizace zkoumá proměny a konce dávných kultur

Režisér Petr Horký a egyptolog Miroslav Bárta podnikli cestu kolem světa. Během sedmi let projeli třicet zemí a natočili „výpravnou reality show našeho vlastního kolapsu“. Jejich dokumentární film ve čtvrtek vstupuje do kin.

Ponořte se do tajů japonského umění květinové výzdoby

Za Šárkou Pospíšilovou a Michalem Řáhou přišla před několika lety kamarádka Jitka s nápadem obnovit v Česku aranžovací pomůcku,...
Zavří­t reklamu