Čtvrtek, 8 června, 2023
spot_img

Už zase karanténa? Nebo prostě špatný den? Tyhle filmy vám zlepší náladu

Ať už trávíte dny i večery doma s omikronem, chcete zabavit děti nebo hledáte tip na vtipný a příjemný film z jiného důvodu, zkuste nahlédnout do Feel good kolekce z videotéky Aerovodu. Jsou v ní komedie, pohádky nebo dokumenty o přírodě.

Kolekce, kterou sestavili lidé stojící za kiny Aero, Oko nebo Světozor, chce zlepšit náladu každému, proto je její tematický rozptyl široký. Najdete v ní české klasiky jako třeba Na samotě u lesa nebo Šíleně smutná princezna i novější komedie. Obsahuje romantiku nebo třeba stand-up výstupy Na stojáka. Jsou tu nezávislé snímky i kinohity jako Rivalové a Vlk z Wall street. Filmy je možné shlédnout či stáhnout za poplatek, některé Aerovod nabízí zdarma v rámci předplatného.

A které filmy z Feel good kolekce bychom si pustili my?

Vlastníci

Tereza Ramba a Vojtěch Kotek se na schůzi SVJ snaží na něčem domluvit, leč schůze se strhává v drama antických rozměrů. Komedie Jiřího Havelky podle jeho stejnojmenného divadelního kousku z divadla VOSTO5 získala tři České lvy.

Tereza Ramba a Vojta Kotek v komedii Vlastníci, foto: CinemArt

Pátrání po Sugar Manovi

Vypadá to jako hollywoodská fantazie, ale je to realita. Oscarový dokument se vydává po stopách zapomenutého muzikanta Rodrigueze, který se stal hvězdou na druhém konci světa, aniž by o tom věděl. Neuvěřitelný příběh a hromada „feel good“ hudby ze 70. let.

Pátrání po Sugar Manovi, foto: Aerofilms

Planeta Česko

Dokumentární film, který byl nominovaný na Českého lva, je českou odpovědí na všechny ty dechberoucí moderní přírodovědné dokumenty s okouzlujícím vizuálem. Díky špičkovým technologiím můžeme být svědky úžasných dobrodružství naší fauny a flóry.

Kulíšek nejmenší v dokumentu Planeta Česko, foto: Ondřej Prosický

Vychází 29. května

Příběh odvážné cestovatelky, která k nám přivezla kousek Japonska

Počátkem 20. století bývalo cestování výsadou mužů. Barbora Markéta Eliášová se stala první Češkou, která objela celý svět.

Konec hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem!

Často slýcháme frázi, že práce a život by měly být v rovnováze. Je tu ale problém: tato fráze sama o sobě postrádá smysl. Jak vše vzájemně propojit a nehledat v tom konflikt?

Někdy u nás lítaly talíře, tedy počítače, přiznává Monika Valentová, která ale na rozdíl od Martina Veselovského strach o jejich vztah neměla

Jak vypadá manželství dvou moderátorů? Monika Valentová a Martin Veselovský jsou spolu 22 let a pořád mají o čem...

Iva Pazderková: Celý život jsem chtěla být někdo jiný

Iva Pazderková je herečka, nikoli komička, to označení nesnáší, přestože dokáže lidi pořádně rozesmát. Jaká je ve skutečnosti? Netají...

Pozitivní covídka: Zmrzlá děloha

Life koučka Erika Bach začala psát v době covidu humorně laděné povídky, aby sobě i ostatním zlepšila náladu. Každý...
Zavří­t reklamu