Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Už zase karanténa? Nebo prostě špatný den? Tyhle filmy vám zlepší náladu

Ať už trávíte dny i večery doma s omikronem, chcete zabavit děti nebo hledáte tip na vtipný a příjemný film z jiného důvodu, zkuste nahlédnout do Feel good kolekce z videotéky Aerovodu. Jsou v ní komedie, pohádky nebo dokumenty o přírodě.

Kolekce, kterou sestavili lidé stojící za kiny Aero, Oko nebo Světozor, chce zlepšit náladu každému, proto je její tematický rozptyl široký. Najdete v ní české klasiky jako třeba Na samotě u lesa nebo Šíleně smutná princezna i novější komedie. Obsahuje romantiku nebo třeba stand-up výstupy Na stojáka. Jsou tu nezávislé snímky i kinohity jako Rivalové a Vlk z Wall street. Filmy je možné shlédnout či stáhnout za poplatek, některé Aerovod nabízí zdarma v rámci předplatného.

A které filmy z Feel good kolekce bychom si pustili my?

Vlastníci

Tereza Ramba a Vojtěch Kotek se na schůzi SVJ snaží na něčem domluvit, leč schůze se strhává v drama antických rozměrů. Komedie Jiřího Havelky podle jeho stejnojmenného divadelního kousku z divadla VOSTO5 získala tři České lvy.

Tereza Ramba a Vojta Kotek v komedii Vlastníci, foto: CinemArt

Pátrání po Sugar Manovi

Vypadá to jako hollywoodská fantazie, ale je to realita. Oscarový dokument se vydává po stopách zapomenutého muzikanta Rodrigueze, který se stal hvězdou na druhém konci světa, aniž by o tom věděl. Neuvěřitelný příběh a hromada „feel good“ hudby ze 70. let.

Pátrání po Sugar Manovi, foto: Aerofilms

Planeta Česko

Dokumentární film, který byl nominovaný na Českého lva, je českou odpovědí na všechny ty dechberoucí moderní přírodovědné dokumenty s okouzlujícím vizuálem. Díky špičkovým technologiím můžeme být svědky úžasných dobrodružství naší fauny a flóry.

Kulíšek nejmenší v dokumentu Planeta Česko, foto: Ondřej Prosický

Vychází 31. ledna

Internet se baví zmrzlými účesy. Bude to po otužování další trend?

V Kanadě uspořádali soutěž o nejzajímavější vlasové kreace vytvořené díky působení mrazu. Fotografie vítězů a dalších účastníků netradičního klání vás pobaví a možná i...

Tipy na dárky, které mají smysl a pomáhají

Docházejí vám nápady na vánoční dárky? Nechte se inspirovat našimi tipy na e-shopy a místa, kde najdete smysluplné a udržitelné dárky, které opravdu udělají radost.

Kvůli bulimii musela přestat se sportem. Nyní si běžkyně Marcela Joglová plní olympijský sen

Marcela Joglová je maratonskou hvězdou posledních let. Máca, jak se jí v běžeckých kruzích říká, sportovala od dětství, ne...

Spolehliví ochránci, nebo mediální masáž: Jaké jsou skutečné účinky minerálních opalovacích krémů

Po dlouholeté informační masáži, že nesmíme vycházet na slunce nenamazaní, se rojí názory, že klasické opalovací přípravky škodí našemu...

Česká značka Cirkulo šije ze zbytků prvotřídních látek domácí výroby

Stojí za ní Veronika a Tereza, které chtěly dát život nevyužitým materiálům. Na udržitelném festivalu Slou Days v pátek a sobotu představí kolekci šatů ze 100% bavlněného saténu.
Zavří­t reklamu