Středa, 27 září, 2023
spot_img

Sladký život po francouzsku: Dělejte to jako Francouzi

Začátek školního roku, nové projekty či úplně nová práce a stres? Zkuste si aplikovat intenzivní francouzskou terapii. Sestavili jsme pro vás jednoduchý návod, jak si do každodenního života přenést trochu bohémství, nonšalance, pohody a šarmu. Zn.: Hlavně žádný spěch!

Vy na prvním místě

Pokud jste někdy zavítali do Paříže, nemohli jste si nevšimnout sólo návštěvníků v kavárnách a restauracích, kteří si v klidu vychutnávali svou kávu a cigaretu u denního tisku nebo rozečtené knihy. Podle mnoha psychologů je záměrně ordinovaná samota, při které nemáme naplánovanou žádnou náročnou aktivitu, prospěšná pro naše duševní zdraví. Máme díky ní čas přemýšlet bez strachu, co si pomyslí někdo druhý, a také si chvílí pro sebe dopřáváme jedinečnou šanci odreagovat se a nudit se.

Zajděte si na kávu, oběd, udělejte si doma čaj a zavřete se s ním sami na chvíli do jiné místnosti, než je zbytek rodiny. Uvidíte, že i pár chvil o samotě denně vašemu prožívání a emoční pohodě pomůže.

Užívejte si jídlo beze spěchu

Francouzi si libují v dobrém jídle a je o nich známo, že s jeho konzumací nijak nespěchají. I když nemáte možnost zmizet z práce na tak dlouho, zkuste po vzoru Francouzů neobědvat u počítače a místo toho se vždy snažte jíst v klidu, bez stresu a bez přehnaných stimulů okolo (ano, mluvíme o telefonu v ruce). A doma? Nepřistupujte k jídlu primárně jako k něčemu, co vás zasytí, ale zkuste si ze snídaní, obědů a večeří udělat chvíle, které se mají užívat.

Náš sladký tip:

Od 28. srpna pekárny PAUL prodávají všechny sladké makronky, symbol francouzského cukrářství, jen za 15 Kč. Letos totiž slaví značka 15 let na českém trhu.

Foto: Paul

Radost každý den

Francouzi vědí, že malá potěšení každodenního života jsou stejně důležitá jako ta velká. Nečekejte proto na zlomové životní okamžiky, abyste projevili radost nebo štěstí. Ranní káva v oblíbeném hrnečku, autobus, který přijel přesně ve chvíli, kdy jste přišli na zastávku, nebo milá prodavačka v trafice. To všechno – pokud si jich budete všímat a cenit – mohou být maličkosti, které zpříjemní váš den. Jestli máte pocit, že žádné takové kolem vás zrovna nejsou, vytvořte si je sami. Skočte si na vzpomínanou makronku, kupte si řezané květiny na stůl, zavolejte kamarádům nebo vezměte rodinu na malou procházku.

Nic si nevyčítejte

Jedním z klíčových aspektů francouzského životního stylu je umění užívat si života bez výčitek. Z toho plyne jednoduché ponaučení: pokud si dopřáváte něco sladkého, místo knihy občas otevíráte Netflix nebo si jednou za čas dopřejete odpolední siestu, neobviňujte se. Užijte si to naplno a bez pocitu viny. Naučte se sami sobě odpouštět a buďte milosrdní. Navíc pamatujte, že odpočinek a drobné radosti jsou důležité pro duši i tělo.

Vonět po francouzsku

Paříž je synonymem elegantního stylu, nevtíravé krásy a vůní, které nelze zapomenout, ať už se jedná o květiny nebo parfémy. Pokud tedy chcete do svého života aplikovat trochu francouzství, zkuste si z něj ukrojit. Dopřejte si chvíli a oblékněte se do toho nejlepšího, co zrovna u sebe v šatníku najdete. To vše doplňte několika kapkami vašeho oblíbeného parfému anebo tělové péče s vůní marseilleského mýdla. Víc francouzští už být v ten moment ani nemůžete.

Náš malý tip do sprchy:

Přírodní ingredience z organického zemědělství, autentické vůně z Provence, barevné obaly z recyklovatelného plastu.To je nová kosmetická francouzská značka na českém trhu Le Petit Marseillais, jež spolupracuje s lokálními pěstiteli na jihu Francie, kteří mají dlouholeté zkušenosti s pěstováním a sklízením přírodních surovin. Stačí si jen přivonět.

Foto: Le Petit Marseillais

Vychází 2. října

Björk na nové desce vzdává hold Islandu, houbám a matriarchátu

Fossora ‒ desáté album islandské zpěvačky a producentky vyjde 30. září. Otiskly se do něj pocity vyvolané smrtí její matky nebo pandemií. Ke zpěvu přizvala i svoji dceru.

Netflix a HBO pro ženy: Seriály, které pomůžou zvládnout pracovní i...

Podzim nás zahání zpět domů a k obrazovkám. WHAT vybral seriály, které budete chtít zkouknout na jeden zátah. Spojující linka? Výrazné ženské postavy a chytrý scénář.

Soutěž Fujifilm Photo Awards hledá nejlepší snímky od profíků i amatérů

Fotíte portréty, krajinu, gastro? Nebo něco jiného? Fotografie v sedmi různých kategoriích můžete zasílat až do ledna 2023. První ročník soutěže právě odstartoval.

5 mýtů a otázek o přírodní kosmetice: Opravdu neškodí? A funguje vůbec?

Šetrná k člověku i k planetě, to je „clean beauty“, česky čistá krása. Přípravky z tohoto ranku jsou oblíbené tak, že na kosmetickém trhu roste jejich prodej každý rok až o deset procent. V čem jsou jejich výhody a jak je to s jejich složením?

Ve sklárně Moser vzniká zatím její nejnáročnější objekt – váza modrá jako mořská hlubina

Česká sklárna Moser má od loňska nového uměleckého ředitele. Jan Plecháč získal hned několik ocenění Czech Grand Design, jeho návrhy pro české i zahraniční značky zaujaly odbornou veřejnost i privátní sběratele. Pro Moser navrhl působivou masivní vázu Abyss. Poprvé byla prezentována nai prestižní světové přehlídce Milano Design Week.
Zavří­t reklamu