Neděle, 10 prosince, 2023
spot_img

Prodloužené léto v srdci Prahy

Jako jediný v České republice patří do celosvětové sítě The Leading Hotels of the World, jež sdružuje nezávislé luxusní hotely po celém světě. Hotel The Grand Mark nacházející se v Hybernské ulici na dohled od Prašné brány je ideálně umístěným pětihvězdičkovým hotelem v pěší vzdálenosti od všech nejžádanějších pražských památek. Zpříjemněte si zde babí léto, dopřejte si gastro zážitky a objevte kouzelnou zahradu s pávy.


Šéfkuchař Jaromír Hlavsa připravuje se svým týmem v restauraci Le Grill speciality inspirované mezinárodní a českou kuchyní. Suroviny odebírá výhradně od lokálních farmářů, vždy s ohledem na sezónnost a čerstvé bylinky pěstuje přímo v hotelové zahradě. Celé menu se mění každý měsíc. Jedinečným pokrmem, který v hotelové nabídce zůstává po celý rok je signature dezert – The Grand Mark dort.

Foto: Hotel The Grand Mark

Kromě sezónního menu připravuje Le Grill také speciální tříchodové menu na počest italského michelinského šéfkuchaře Angela Sabatelliho, který v pražské restauraci v letošním roce oslavil deset let od získání své první michelinské hvězdy. Za pěkného podzimního počasí je hostům otevřena zahradní restaurace. Užívat si zde mohou vzrostlé stromy, záhony a živé pávy a v příjemné atmosféře si vychutnávat lehký oběd, domácí dezerty s kávou nebo romantickou večeři při svíčkách a živé klavírní hudbě.

Foto: Hotel The Grand Mark

Kromě zahrady s barokní fontánou je pro hosty k dispozici elegantní hotelový Lobby Lounge, Two Steps Bar s klenutými barokními klenbami nebo uzavíratelná Zimní zahrada s výhledem do zelené části hotelové zahrady.

Foto: Hotel The Grand Mark

Interiér hotelu nabízí kromě komfortu také potěšení pro milovníky umění. Veškeré prostory jsou vybavené originálními obrazy pořízenými v Londýnských galeriích. Veřejné prostory obzvláštňují abstraktní sochy od českých umělců a hotelová zahrada se pyšní dominantní barokní fontánou. Další chráněnou památkou v hotelu je původní obloukový vchod ze 17. století.

Více informací najdete na grandmark.cz

Vychází 28. listopadu
Český les

Útěk po Česku: Odpočívejte u mlýnského kola nebo v dubovém pokoji

Potřebujete na pár dní zmizet, ale nevíte kam? Představujeme několik míst, na kterých zapomenete na každodenní stres i nepříjemné povinnosti. Mezi plůtky Pro klidné dušeNa tomto...

První česká sochařka si získala mezi muži respekt, ale tak tak...

Sochu Elišky Krásnohorské na pražském Karlově náměstí asi znáte, ale pravděpodobně netušíte, že za ní stojí první česká profesionální sochařka, Karla Vobišová-Žáková.

Jak nosit rolák: Sofistikovaný módní trend, který zahřeje

Co mají společného Audrey Hepburn, James Dean, Yves Saint Laurent, Taylor Swift a Steve Jobs? Všichni nosili rolák a pozvedli ho z obyčejného kousku oblečení na elegantní módní prvek.

Jaký nejbláznivější dárek k Vánocům jste kdy dostali?

Na to jsme se zeptali pětice inspirativních osobností. Už jste někdy hledali dárek na Boží hod v modrém kontejneru na papír?

Lehké a zdravé recepty od Pavla Berkyho z Master Chefa

Pavel Berky je slovenský návrhář, který svým kreativním přístupem k vaření zaujal v soutěži Master Chef. Jeho kuchařka nazvaná Berky nezapře módní profesi, na první pohled vás osloví promyšleným vizuálem.
Zavří­t reklamu