Neděle, 10 prosince, 2023
spot_img

Tip na netradiční DIY věnce: Sami si vyzkoušejte, jak se vije radost

Martina Malá se ke květinám přimkla v době, kdy cítila vyhoření. Hrátky s květinami, větvičkami a rostlinami, které najdeme v přírodě, jí pomáhaly se zklidnit. Tak vznikla květinová značka Uvila.

Práce s květinami dokáže být velmi povznášející. A výsledek floristické vazby může být živý a radostný.

Martina Malá vystudovala textilní tvorbu, malbu a výtvarnou výchovu. Je spoluzakladatelkou pražského prostoru Kurator, obchodu s módou spojeného s galerií. Před čtyřmi lety objevila, jak jí vití věnců navozuje pocit harmonie, a pochopila, že přesně tohle pro ni představuje cestu ven z vyhoření. Začala se víc věnovat aranžování květin, prostřednictvím něhož se vrátila ke svým kořenům.

Vyrůstala na Vysočině obklopena přírodou a příroda jí poskytla relax i energii, když to nejvíc potřebovala. Díky své značce Uvila (na Instagramu jako uvila_radost) je tak v neustálém kontaktu s rostlinami. „Jednou z hlavních rad, které jsem dostala od lékařů a které se snažím držet každý den, je nebýt na sebe tvrdá, přísná a dělat si radost. A protože příroda a rostliny mi vždy přinášely spoustu radosti a inspirace, rozhodla jsem se, že si pořídím zásobu čerstvých jarních proutků a dám se do uklidňující a radostné tvůrčí práce. Kytice si aranžuji s láskou a nadšením sama prakticky od dětství, ale věnec to byla super výzva. Každopádně s dobrým koncem, vzpomínala na své začátky.

Dnes váže netradiční kytice i neotřelé věnce. Nejčastějším požadavkem zákazníků je, aby jim věnec dlouho vydržel a neuschnul. To Martina dokáže zařídit. Vidí krásu i v holých větvičkách, ostrých travinách či uschlých listech. „Miluji skandinávskou střídmost a čistotu. Ale když dostanu příležitost, tak si tedy náležitě užívám i ten pravý opak, směje se výtvarnice a dodává: „Jsem zatížená na detail a mám ráda nejen vtip, ale i určitou prapodivnost a nadsázku. Pořádá floristické workshopy, zvládne se ale taky postarat o výzdobu svatbu nebo jinou událost, zajistí i styling na focení a natáčení.

S chladným podzimem a nadcházejícím adventem přichází touha ozdobit si domov, třeba právě věncem. Pokud chcete takovou touhu naplnit, můžete si od Martiny objednat nejen hotový věnec, ale také bedýnku, ve které najdete vše k samovýrobě věnce. Kromě veškerého materiálu přijde i podrobný návod a know how, díky kterým máte zaručený skvělý výsledek.

Vychází 28. listopadu

Proč mít doma akvárium a další jednoduché nápady podle feng shui...

Jeden feng shui konzultant prý dostal otázku, jak se skrze toto čínské učení zbavit otravných sousedů. Jak asi tušíte, s tím vám feng shui nepomůže. Ale mohlo by s něčím jiným.

Zázvorové kuře s červenou rýží podle kuchařky Jím-Nejím

Potravinové alergie a intolerance trápí nejednoho z nás. I proto se Jana Pechmanová pustila do výběru 80 klasických i moderních receptů na vydatné snídaně,...

Zachyťte cenné vzpomínky. Česká značka TULULUM představuje novou kolekci sešitů z recyklovaného papíru

Nedáte bez bloků a diářů ani ránu? Na letní úvahy s tužkou v ruce a zachycování všech kouzelných momentů...

Seznam sbírkových kont na pomoc Ukrajině

WHAT se snaží zůstávat apolitický, ale za této výjimečné situace nemůžeme zavírat oči. Obyčejní lidé by neměli trpět kvůli...

Jizvy, strie a kila navíc. Mothercare v kampani svlékl ženy po porodu

Britská společnost Mothercare specializující se na těhotenské výrobky a dětské zboží se rozhodla konečně prolomit tabu. Spustila totiž novou...
Zavří­t reklamu