Úterý, 6 června, 2023
spot_img

Tip na netradiční DIY věnce: Sami si vyzkoušejte, jak se vije radost

Martina Malá se ke květinám přimkla v době, kdy cítila vyhoření. Hrátky s květinami, větvičkami a rostlinami, které najdeme v přírodě, jí pomáhaly se zklidnit. Tak vznikla květinová značka Uvila.

Práce s květinami dokáže být velmi povznášející. A výsledek floristické vazby může být živý a radostný.

Martina Malá vystudovala textilní tvorbu, malbu a výtvarnou výchovu. Je spoluzakladatelkou pražského prostoru Kurator, obchodu s módou spojeného s galerií. Před čtyřmi lety objevila, jak jí vití věnců navozuje pocit harmonie, a pochopila, že přesně tohle pro ni představuje cestu ven z vyhoření. Začala se víc věnovat aranžování květin, prostřednictvím něhož se vrátila ke svým kořenům.

Vyrůstala na Vysočině obklopena přírodou a příroda jí poskytla relax i energii, když to nejvíc potřebovala. Díky své značce Uvila (na Instagramu jako uvila_radost) je tak v neustálém kontaktu s rostlinami. „Jednou z hlavních rad, které jsem dostala od lékařů a které se snažím držet každý den, je nebýt na sebe tvrdá, přísná a dělat si radost. A protože příroda a rostliny mi vždy přinášely spoustu radosti a inspirace, rozhodla jsem se, že si pořídím zásobu čerstvých jarních proutků a dám se do uklidňující a radostné tvůrčí práce. Kytice si aranžuji s láskou a nadšením sama prakticky od dětství, ale věnec to byla super výzva. Každopádně s dobrým koncem, vzpomínala na své začátky.

Dnes váže netradiční kytice i neotřelé věnce. Nejčastějším požadavkem zákazníků je, aby jim věnec dlouho vydržel a neuschnul. To Martina dokáže zařídit. Vidí krásu i v holých větvičkách, ostrých travinách či uschlých listech. „Miluji skandinávskou střídmost a čistotu. Ale když dostanu příležitost, tak si tedy náležitě užívám i ten pravý opak, směje se výtvarnice a dodává: „Jsem zatížená na detail a mám ráda nejen vtip, ale i určitou prapodivnost a nadsázku. Pořádá floristické workshopy, zvládne se ale taky postarat o výzdobu svatbu nebo jinou událost, zajistí i styling na focení a natáčení.

S chladným podzimem a nadcházejícím adventem přichází touha ozdobit si domov, třeba právě věncem. Pokud chcete takovou touhu naplnit, můžete si od Martiny objednat nejen hotový věnec, ale také bedýnku, ve které najdete vše k samovýrobě věnce. Kromě veškerého materiálu přijde i podrobný návod a know how, díky kterým máte zaručený skvělý výsledek.

Vychází 29. května

Keto a paleo recepty: Oslňte s medailonky z panenky nebo salátem...

Paleo nebo keto stravě přichází na chuť stále více lidí. Jako u každého jiného vaření je ale občas těžké přicházet pořád s novými recepty,...

Jak voní divadlo? Festival Dream Factory Ostrava má vlastní vůni

Ostravská značka přírodní kosmetiky Jagaia se spojila s divadelním festivalem Dream Factory a připravila přímo pro jeho jubilejní 15. ročník vůni, která sbližuje.

Hrozí nám zánik? Dokument Civilizace zkoumá proměny a konce dávných kultur

Režisér Petr Horký a egyptolog Miroslav Bárta podnikli cestu kolem světa. Během sedmi let projeli třicet zemí a natočili „výpravnou reality show našeho vlastního kolapsu“. Jejich dokumentární film ve čtvrtek vstupuje do kin.

Herečka Elizaveta Maximová: Připustila jsem si, že nejsem svatá

Dlouho jsem přemýšlela, jakým slovem bych ji nejlépe vystihla. Nakonec zvítězilo “neokoukatelná”. Ať už totiž Elizavetu Maximovou sledujete na...

Poslední záchrana aneb 10 tipů na vánoční dárky

Do Štědrého dne už nezbývá příliš dlouho a vy ještě nemáte ani balící papír, natož nápad, co do něj...
Zavří­t reklamu