Úterý, 7 února, 2023
spot_img

Tip na netradiční DIY věnce: Sami si vyzkoušejte, jak se vije radost

Martina Malá se ke květinám přimkla v době, kdy cítila vyhoření. Hrátky s květinami, větvičkami a rostlinami, které najdeme v přírodě, jí pomáhaly se zklidnit. Tak vznikla květinová značka Uvila.

Práce s květinami dokáže být velmi povznášející. A výsledek floristické vazby může být živý a radostný.

Martina Malá vystudovala textilní tvorbu, malbu a výtvarnou výchovu. Je spoluzakladatelkou pražského prostoru Kurator, obchodu s módou spojeného s galerií. Před čtyřmi lety objevila, jak jí vití věnců navozuje pocit harmonie, a pochopila, že přesně tohle pro ni představuje cestu ven z vyhoření. Začala se víc věnovat aranžování květin, prostřednictvím něhož se vrátila ke svým kořenům.

Vyrůstala na Vysočině obklopena přírodou a příroda jí poskytla relax i energii, když to nejvíc potřebovala. Díky své značce Uvila (na Instagramu jako uvila_radost) je tak v neustálém kontaktu s rostlinami. „Jednou z hlavních rad, které jsem dostala od lékařů a které se snažím držet každý den, je nebýt na sebe tvrdá, přísná a dělat si radost. A protože příroda a rostliny mi vždy přinášely spoustu radosti a inspirace, rozhodla jsem se, že si pořídím zásobu čerstvých jarních proutků a dám se do uklidňující a radostné tvůrčí práce. Kytice si aranžuji s láskou a nadšením sama prakticky od dětství, ale věnec to byla super výzva. Každopádně s dobrým koncem, vzpomínala na své začátky.

Dnes váže netradiční kytice i neotřelé věnce. Nejčastějším požadavkem zákazníků je, aby jim věnec dlouho vydržel a neuschnul. To Martina dokáže zařídit. Vidí krásu i v holých větvičkách, ostrých travinách či uschlých listech. „Miluji skandinávskou střídmost a čistotu. Ale když dostanu příležitost, tak si tedy náležitě užívám i ten pravý opak, směje se výtvarnice a dodává: „Jsem zatížená na detail a mám ráda nejen vtip, ale i určitou prapodivnost a nadsázku. Pořádá floristické workshopy, zvládne se ale taky postarat o výzdobu svatbu nebo jinou událost, zajistí i styling na focení a natáčení.

S chladným podzimem a nadcházejícím adventem přichází touha ozdobit si domov, třeba právě věncem. Pokud chcete takovou touhu naplnit, můžete si od Martiny objednat nejen hotový věnec, ale také bedýnku, ve které najdete vše k samovýrobě věnce. Kromě veškerého materiálu přijde i podrobný návod a know how, díky kterým máte zaručený skvělý výsledek.

Vychází 31. ledna

Originální velikonoční dort podle blogu Na skok v kuchyni

Že se letos Velikonoce asi ani vzdáleně nebudou podobat těm minulým, je už jasné. Občas ale změna nemusí být špatná. Alespoň v kuchyni. Pojměte...
The new Volvo XC60

Volvo XC60: Láska na první pohled, nebo postupné zamilovávání?

Do redakce se nám dostalo na zkoušku Volvo XC60 B4 mild-hybrid. A tak jsme si řekli, že testování pojmeme trošku jinak. A to z...

8 receptů na drobné vánoční snacky, které zpestří sváteční stolování

Někdo se celý rok nemůže dočkat hald nadýchaného sněhu nejen venku, ale i v cukroví, a stolů, které se...

Diskriminace transgender žen: Známá obchodní síť vyplatí statisíce jako odškodné

Kdo by neznal síť luxusních obchodních domů Debenhams. Asi už navždy si ji bude pamatovat i Ava Moore. Té...

Za oponou se skrývá dřina, slzy, pot i frustrace. Přesto je ale povolání baletky výjimečné, říká Markéta Pospíšilová

Jako první Češka získala angažmá v prestižním souboru Les Ballets de Monte Carlo a posledních pět let si tak...
Zavří­t reklamu