Pátek, 1 prosince, 2023
spot_img

Millie Bobby Brown spisovatelkou: Inspirovala se tragédií z války, o níž jí vyprávěla babička

Devatenáctiletá herečka, která se proslavila jako Jedenáctka v seriálu Stranger Things, letos v září vydá svoji první knihu. V románu čerpala ze života své babičky.

Americké vydavatelství William Morrow v pátek oznámilo, že 12. září vydá román nazvaný Nineteen Steps (Devatenáct schodů), který napsala herečka známá ze seriálu Stranger Things nebo jako filmová Enola Holmesová. Její historická fikce z období druhé světové války připomíná neštěstí, které se událo 3. března 1943 ve stanici londýnského metra Bethnal Green. Tehdy v tlačenici na schodech zahynulo 173 lidí, kteří se do metra běželi schovat před nálety. Hereččina babička byla jednou z těch, kteří tragickou událost přežili.

Hlavní hrdinkou příběhu o lásce, ztrátě a tajemství, je osmnáctiletá Nellie Morris, která žije ve čtvrti Bethnal Green. Náhodné setkání s americkým pilotem Rayem přinese Nellie vidinu nového života, jednoho večera však dojde při náletu ke katastrofě. „Když to vypadá, že jsou veškeré naděje ztraceny, Nellie zjišťuje, že navzdory všem překážkám může zvítězit láska a štěstí,“ naznačuje vydavatelství děj.

„Tato kniha je velmi osobní a blízká mému srdce, protože je inspirovaná mou babičkou Ruth,“ cituje magazín Deadline komentář Millie Bobby Brown k vydání knihy. „Vyprávěla mi o tom, co zažívala za války. Je mi ctí, že mohu její příběh udržet živý.“

„Nineteen Steps je něžný, inspirativní příběh o ženské odolnosti a lidském duchu,“ uvedla vydavatelka Liz Stein. „Je to román, který hřeje i láme srdce a zobrazuje sílu a odvahu, již nacházíme v rodině, přátelství a komunitě. Byla jsem neuvěřitelně dojatá děsivou skutečnou tragédií, jež je základem románu, a okouzlena nezapomenutelným vykreslením lásky ve válečné době.“

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 28. listopadu

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Hudba ekologicky: První deska vyrobená z rostlinných bioplastů je na světě

A opravdu hraje. Na desce zní i track od britského DJského dua Bicep, které na konci července vystoupí v Brně na festivalu Pop Messe.

Nový Sex ve městě se vrací i se Samanthou. Ovšem tajně!

Druhá řada seriálu A jak to bylo dál... brzy dorazí na obrazovky a bude u toho i Kim Cattrall, která v první sérii chyběla, protože se nesnese s představitelkou Carrie, S. J. Parker. Kim teď točila tajně, nevěděli o tom ani herečtí kolegové.

Jak se zkrášlují marocké ženy? To ví zakladatelka festivalu přírodní kosmetiky Green Beauty Market

Andrea Mouaddab Vémolová svůj život dělí mezi Čechy a Maroko, odkud pochází její manžel. Andrea je dlouholetou propagátorkou přírodní kosmetiky. Od roku 2016 organizuje Green Beauty Market, který je největším pop-upem „zelené krásy“ v Evropě.

Gymnastka od Banksyho v troskách ukrajinského města

Nejslavnější streetartový a graffiti umělec dnešní doby v pátek představil svůj nový počin, který se nachází ve válkou zničené Ukrajině. Jak umění v ulicích reflektuje dobu a kdo jsou další hvězdy street artu?
Vychází 28. listopadu
Zavří­t reklamu