Pátek, 3 února, 2023
spot_img

Blíží se Noc hotelů: Užijte si své město jako turista

Nejen Praha, ale i další města v republice nabízí v pátek 27. ledna pokoje v řadě zajímavých hotelů za symbolickou cenu. Pár volných postelí ještě zbývá.

Asociace hotelů a restaurací České republiky už sedmým rokem pořádá Noc hotelů především pro lidi, kteří žijí v sousedství podniků, jež slouží většinou zahraničním návštěvníkům. Chce jim poděkovat za vstřícnost k turistům nebo toleranci zvýšeného hluku a představit jim zevnitř ubytovací zařízení, která fungují v jejich městských čtvrtích. Dle údajů asociace pracuje každý 11. Pražan v cestovním ruchu. Turisté v Praze stráví průměrně 2,3 noci a 92 % z nich Prahu považuje za bezpečné místo. V roce 2019 se naše metropole na cestovatelském serveru Tourist Advisor umístila v hodnocení top 25 destinací na 11. místě.

Do aktuálního ročníku se zapojilo 180 ubytovacích zařízení po celé republice a poskytlo 1884 dvoulůžkových pokojů se snídaní za symbolické ceny od 1111 do 1555 Kč. Nocleh můžete doplnit prohlídkou hotelu. Registrace se otevřely v prosinci a řada míst hlásí plné kapacity. Máte-li tedy zájem narušit všední stereotyp a podívat se na své domovské město očima turisty, s výběrem neváhejte. Nabídka noclehů se do 27. ledna nicméně může ještě doplnit a taky se může stát, že někdo svou rezervaci zruší a postele ve vašem vysněném hotelu se uvolní.

Akce probíhá ve spolupráci s hlavním městem Praha a součástí jsou zvýhodněné vstupy za kulturou, například 50% sleva na Pražský hrad platná během celého víkendu, 50% sleva na vstup do věží a dalších památek od Staroměstské radnice po Petřín včetně zrcadlového bludiště nebo o 50 Kč levnější celodenní jízdenka historickou tramvají č. 42.

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 31. ledna

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

LUSTR zve na výstavu a dražbu protiválečných plakátů ukrajinských umělců

Ve čtvrtek startuje v Praze devátý ročník festivalu ilustrace a komiksu. V Kampusu Hybernská bude k vidění tvorba zavedených výtvarníků i mladých komiksových autorů.

Vývar z řepy jako rtěnka a místo stínů kakaový prášek. I tak může vypadat životní styl bez odpadu

Nic nekupuj, všechno máš. Ten billboard jste určitě někde viděli. Je jeden z mála, který to s námi a...

Návod pro ty, kteří ještě tápou: Jaký má být dárek, aby opravdu udělal radost?

„Nejlepší věci v životě jsou zdarma. Druhé nejlepší věci v životě jsou velmi, velmi drahé.“ Když se chcete řídit...

Budíte se uprostřed noci? Po přečtení článku pochopíte proč

Dřív bývalo naprosto běžné, že jsme si noční spánek dělili na dvě směny. Jakmile jsme se to odnaučili, objevil se nový problém: nespavost.
Vychází 31. ledna
Zavří­t reklamu