Pondělí, 5 června, 2023
spot_img

Blíží se Noc hotelů: Užijte si své město jako turista

Nejen Praha, ale i další města v republice nabízí v pátek 27. ledna pokoje v řadě zajímavých hotelů za symbolickou cenu. Pár volných postelí ještě zbývá.

Asociace hotelů a restaurací České republiky už sedmým rokem pořádá Noc hotelů především pro lidi, kteří žijí v sousedství podniků, jež slouží většinou zahraničním návštěvníkům. Chce jim poděkovat za vstřícnost k turistům nebo toleranci zvýšeného hluku a představit jim zevnitř ubytovací zařízení, která fungují v jejich městských čtvrtích. Dle údajů asociace pracuje každý 11. Pražan v cestovním ruchu. Turisté v Praze stráví průměrně 2,3 noci a 92 % z nich Prahu považuje za bezpečné místo. V roce 2019 se naše metropole na cestovatelském serveru Tourist Advisor umístila v hodnocení top 25 destinací na 11. místě.

Do aktuálního ročníku se zapojilo 180 ubytovacích zařízení po celé republice a poskytlo 1884 dvoulůžkových pokojů se snídaní za symbolické ceny od 1111 do 1555 Kč. Nocleh můžete doplnit prohlídkou hotelu. Registrace se otevřely v prosinci a řada míst hlásí plné kapacity. Máte-li tedy zájem narušit všední stereotyp a podívat se na své domovské město očima turisty, s výběrem neváhejte. Nabídka noclehů se do 27. ledna nicméně může ještě doplnit a taky se může stát, že někdo svou rezervaci zruší a postele ve vašem vysněném hotelu se uvolní.

Akce probíhá ve spolupráci s hlavním městem Praha a součástí jsou zvýhodněné vstupy za kulturou, například 50% sleva na Pražský hrad platná během celého víkendu, 50% sleva na vstup do věží a dalších památek od Staroměstské radnice po Petřín včetně zrcadlového bludiště nebo o 50 Kč levnější celodenní jízdenka historickou tramvají č. 42.

 

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Vychází 29. května

S výukou finanční gramotnosti je třeba začít od útlého věku, tvrdí...

Ačkoli si české děti podle průzkumů finanční gramotnosti nestojí špatně, není rozhodně výjimkou, že žáci základních škol netuší, jakou hodnotu mají předměty, které vlastní,...

Nechte starosti na pojišťovně

Zabouchnuté klíče, vyplavená koupelna, sršni na verandě nebo viry v počítači? Všechny tyhle nečekané trable všedních dnů dokáže rychle a jednoduše vyřešit asistenční služba k pojištění majetku.

Ponořte se do tajů japonského umění květinové výzdoby

Za Šárkou Pospíšilovou a Michalem Řáhou přišla před několika lety kamarádka Jitka s nápadem obnovit v Česku aranžovací pomůcku,...

Poslechněte si nezveřejněnou nahrávku Belfiato Quintet a pomozte lidem v tísni

Úspěšný komorní soubor Belfiato Quintet působí na hudební scéně už více než patnáct let a vystupuje po celé Evropě....

Výstava A Cool Breeze přináší zajímavý pohled na zobrazování lidského těla v současném umění

Sedmnáct mezinárodních umělců s různými technikami, materiály i vizemi představuje svá díla v rámci výstavy A Cool Breeze v pražské...
Vychází 29. května
Zavří­t reklamu