Středa, 27 září, 2023
spot_img

7 tipů na výlety po celé republice s koupáním v krásné přírodě

Teplé dny se vracejí a zase budeme řešit, kam vyrazit k vodě. Pokud patříte k těm, kteří přeplněná koupaliště a akvaparky berou oklikou, máme pro vás dobrou zprávu. I u nás se dá vykoupat na krásných místech, ať už jsou to oblíbené vodní nádrže, jezera, rybníky či lomy.

JIHOMORAVSKÝ KRAJ

Nádrž Nové Mlýny

Do Mikulova se jezdí za designem a ochutnávkou vína. V létě se vyplatí zapátrat i po pěkném koupání. Rozhodně vyražte za osvěženín k překrásné nádrži Nové Mlýny, kterou dobře znají fanoušci vodních sportů. Pokud to vyloženě na koupání není, doporučujeme výlet na loďce či šlapadlu. Večer v kempu se pak u drinku můžete kochat západem slunce nad Pálavou.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Přehrada Slezská Harta

Kvůli koupání vyražte k obcím Roudno nebo Leskovec nad Moravicí. Nádrž s četnými zátokami tvarem připomíná čínského draka a 18.-20. srpna se tu zrovna koná Festival dračích lodí. Motorová plavidla zde obecně mají zákaz, do vln se můžete vydat elektrolodí nebo replikou historické plachetnice. Nebo třeba na paddleboardu. Nově podél břehů vede cyklostezka, takže možností vyžití je opravdu dost.

ZLÍNSKÝ KRAJ

Přírodní biotop Modrá

Že koupaliště může být přírodního rázu, není žádnou novinkou, ale toto je skutečně unikátní. Biotop Modrá se nachází v areálu Živá voda v obci Modrá kousek do Velehradu. Seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní, vykoupete se tu v čisté vodě, kterou zde čistí rostliny, a navíc je to velmi fotogenické místo.

PLZEŇSKÝ KRAJ

Lom Okrouhlák

Nedaleko Konstantinových lázní na Hradišťském vrchu se nachází lom Okrouhlák, jehož tvar připomíná obří otisk tlapy psa. Dostanete se k němu po trase naučné stezky Hradišťský vrch. Lom je známý spoustou druhů ryb i dalších zvířat, v jeho okolí potkáte žáby, vodní šneky i raky. Ke koupání ovšem hledejte písečnou pláž pro bezproblémový vstup do vody.

ÚSTECKÝ KRAJ

Kamencové jezero

Věděli jste, že chomutovské Kamencové jezero je jediné svého druhu na světě? Tak teď už to víte. Existovalo ještě jedno takové v Kanadě, ale to už vyschlo. V západní části jezera si případně můžete půjčit šlapadlo a lze se tu i ubytovat v chatičkách nebo postavit stan. A koupání? Jezero má pláž i krásné molo, stačí jen skočit a plavat, jak dlouho se vám zachce.

STŘEDOČESKÝ KRAJ

Jezero Poděbrady

Přírodní areál u vytěženého pískového povrchového dolu se pyšní přírodním koupalištěm, kde se zabavíte vy i vaše děti. Areál se nachází skoro v centru, kde se dá v pořádku zaparkovat. Pokud dáváte přednost koupání na přírodno, nachází se zde i přírodní nudistická pláž.

Rybník Harasov

Pokud budete mít cestu okolo Mělníka, jen pár minut od něj se nachází překrásné přírodní koupaliště. Na samém břehu stojí někdejší slavný hotel, kam jezdíval třeba i herec Oldřich Nový. Toto místo je součástí nové naučné stezky nazvané Poklady Harasova. Určitě nevynechejte procházku, která je skutečně romantická.

Vychází 2. října

Aby byla novoroční předsevzetí úspěšná: pětibodový manuál od mentorky

Co nám pomůže dosáhnout životní změny a jak se na to můžeme připravit? Je vůbec dobrý nápad dávat si novoroční předsevzetí? Blížící se konec...

Ceija Stojka: Po návratu z koncentračního tábora se naučila psát, aby...

Roky sebe i svoji rodinu živila tím, že jezdila po Rakousku a prodávala na tržištích koberce. Její zákazníky by ve snu nenapadlo, že před nimi nestojí obyčejná romská trhovkyně, ale literárně a výtvarně nadaná osobnost. Její kniha se stala senzací.

Vulva na udržitelných kalhotách má pomoci hovořit o našem těle

Na ulici asi úplně běžně nikoho v kalhotách s natištěnými vzory vulvy nepotkáte. To by se ale mohlo změnit....

Každý chce dnes podnikat z pláže a vydělávat miliony. Je ale třeba být realista, říká byznys mentorka

Proč se některým začínajícím podnikatelům tolik daří a dalším nikoli? V čem nám škodí pozice oběti? A podle čeho vůbec poznat schopného kouče? Nejen o tom je rozhovor s mentorkou Erikou Bach.

Staňte se návrhářkou a splňte si sen o ideální kabelce

Značka Mybelka přináší na český trh revoluční trend v prodeji kabelek. Zákaznice si sama volí tvar, materiál i doplňky....
Zavří­t reklamu