Středa, 27 září, 2023
spot_img

„Elvis“ Austin Butler sčítá úspěchy. Hraje v druhé části sci-fi Duna a je tváří sexy vůně

Americký herec má letos co slavit. Za ztvárnění krále rokenrolu ve filmu Elvis byl nominován na Oscara, do kin mu jdou dva nové filmy a navíc podepsal smlouvu se značkou YSL Beauty.

Rodák z Kalifornie začínal kariéru po boku Miley Cyrus v seriálu Hannah Montana, hrál v romantickém seriálu The Carrie Diaries nebo v Tarantinově bijáku Tenkrát v Hollywoodu. Zlomovou pro něj byla titulní role ve filmové biografii Elvis režiséra Baze Luhrmanna. Hudební snímek sice neproměnil žádnou z osmi nominací na Oscara, Austin si ovšem za ztvárnění Elvise Presleyho odnesl cenu BAFTA i Zlatý glóbus.

Lekce od Elvise

„Díky tomu, že jsem mohl proniknout do Elvisova života, jsem se naučil několik životních lekcí. Pochopil jsem třeba emoční zmatek, který přichází poté, kdy na pódiu zažíváte tolik lásky, až vám dopamin vyletí až ke stropu, a pak jste sám v hotelovém pokoji a cítíte se úplně na dně. Ten druh osamělosti po velké vlně obdivu mě naučil hodně o tom, jak se vypořádat se vším tím, co přináší sláva,“ vysvětloval v rozhovoru pro The Sydney Morning Herald.

Tyto životní lekce se mu budou hodit, protože kariérně se mu teď velmi daří. V září by měla Apple TV+ uvést historickou minisérii Masters of the Air, která navazuje na výpravný seriál Bratrstvo neohrožených z roku 2001. Osmidílná minisérie, kterou produkují mj. Tom Hanks se Stevenem Spielbergem, sleduje akce pověstné 100. bombardovací skupiny vzdušných sil armády Spojených států během druhé světové války a Austin Butler v ní má roli jednoho z hrdinných pilotů, majora Galea Clevena.

V listopadu se pak objeví hned ve dvou snímcích, byť v jednom z nich prakticky nebude k poznání. Scenárista a režisér Denis Villeneuve před dvěma leta uvedl do kin první část originální adaptace sci-fi klasiky od spisovatela Franka Herberta s Timothéem Chalametem a Zendayou. Očekávané pokračování Duna: Část druhá se dostane do kin 2. listopadu a Butler se zde představí jako záporák s holou hlavou – krutý bojovník Feyd-Rautha. Poslední listopadový den pak dorazí do kin po boku Toma Hardyho v krimidramatu The Bikeriders o motorkářích ze Středozápadu.

Foto: Gray Sorrenti / YSL Beauty

Maskulinita v režii ženy

Vedle fanoušků hudby, sci-fi a motorek teď může oslovit také příznivce luxusní kosmetiky. Stal se ambasadorem nové vůně pro muže MYSLF značky YSL Beauty.

„Byl jsem poctěn žádostí, abych se připojil k rodině YSL Beauty,“ uvedl Austin Butler při představení kampaně. „V posledních letech jsem mluvil s lidmi, kteří znali mistra Saint Laurenta. Byl to rebel, a to na něm mám rád. Vnímám jako privilegium, že mohu být součástí odkazu, který uvedl do pohybu.“ Vůni, která má představovat moderní maskulinitu se všemi aspekty a emocemi, namíchal parfumér Christophe Raynaud. Režii reklamního spotu dostala na starost francouzská filmařka Julia Ducournau, která získala Zlatou palmu v Cannes za svůj film Titane, čímž se stala teprve druhou oceněnou režisérkou v hlavní soutěži v historii filmového festivalu.

Vychází 2. října

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Doktor v květináči i zákeřný nepřítel. Proč vám fenomén Aloe vera...

Egyptské královny ho používaly k omlazení pleti, mořeplavec Kryštof Kolumbus si ho vozil na každou svou cestu a Afričané si ho věšeli nad své...

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová: Riziko svého povolání už jsem pocítila

Co prozradí v rozhovoru vrchní státní zástupkyně, která z titulu své funkce může říkat jen velmi málo, spíš nic?...

Horolezkyně Klára Kolouchová: Někdy je potřeba vypnout mozek a věřit intuici

Jako jediná Češka zdolala tři nejvyšší hory světa. Stíhá to jen tak mimochodem vedle péče o dvě děti. O jejích cestách vypráví kniha Himálajský deník a film K2 vlastní cestou. V listopadu jí vyšla druhá kniha Nahoře fouká.

Jak šetřit vodou a co uvařit bez masa? Nova vyhlašuje Zelený týden

Televize Nova chce v době od 5. do 10. června prostřednictvím akce Zelený týden inspirovat své zaměstnance i diváky k udržitelnějšímu způsobu života. Co všechno chystá?
Zavří­t reklamu