Pátek, 2 června, 2023
spot_img

4 wellness resorty v Čechách a na Moravě, které musíte vyzkoušet

Pokud už nemáte v plánu vyjíždět objevovat krásy cizích zemí, ale přesto byste ještě před koncem dovolené vyrazili na menší výlet, kde naberete síly do pracovního procesu, máme pro vás pár tipů. Nechte se hýčkat v nebeském Spa a zapomeňte na stres ve vířivce s hvězdnou oblohou nebo v eco-chic zámeckém hotelu. 

1. Wellness hotel V Nebi 

Hotel V Nebi, z něhož můžete pozorovat krásy Jizerských hor je pouze pro dospělé. Ti, kteří tak o dovolené chtějí vypnout od dětského křiku a pláče, si tedy už mohou rovnou zabalit kufry a vydat se na cestu. Užijete si tak intimní atmosféru, v níž se vám budou odborně a s maximální péčí věnovat vyškolené terapeutky a masérky, přičemž si můžete vybrat rovnou z padesáti různých procedur a programů. Jedním z hlavních lákadel je pak bazén o teplotě vody 32 °C s krásným výhledem do kraje, zahrady a komorním odpočinkovým prostorem. Objevíte zde i prostornou stylovou finskou saunu a bylinkovou saunu s použitím aroma esencí. Za příznivého počasí je pro vás k dispozici i venkovní sauna s ochlazovacím slaným jezírkem, kde můžete nerušeně relaxovat i v prostorných zahradách pod širým nebem.  Naprostou samozřejmostí je pak například privátní whirlpool. 

vnebi.cz/cz/

2. Chateau Mcely

Zámecký eco-chic hotel leží necelou hodinu jízdy z Prahy a potěší nejen každého, kdo se chystá na odpočinek v pohádkovém prostředí, ale i ty, kteří při výběru dovolené nechtějí opomenout udržitelný životní styl. „Pro Chateau Mcely bylo přirozené následovat od samého počátku principy, které jsou v souladu s filosofií péče a lásky jak k sobě, tak ke svému okolí. Znamená to chování šetrné k životnímu prostředí, znamená to přemýšlet o důsledcích svých kroků, nepolevit v pozornosti a neustále dělat něco navíc,” uvádějí na svých stránkách. 

Například na vybavení interiérů se do maximální míry podíleli místní, čeští výrobci, v restauraci se vaří z lokálních surovin, jen tak se nic nevyhodí, neplýtvá se zbůhdarma, a když už přece jen něco doslouží, hotel to prostřednictvím recyklace pošle do dalšího kola. Ručně se třídí dokonce i odpad, který hodí do koše klienti a k vytápění rozlehlých prostor slouží ekologický kotel. Není tak divu, že se Chateau Mcely dočkalo obrovského uznání ve formě mezinárodního ocenění World Leading Green Hotel. Co se týká ubytování, tak každý z luxusních pokojů má jiný styl, jméno a je vybaven s maximální péčí a důrazem na každý detail. První patro je přehlídkou světadílů, druhé pak ve znamení času. Všechny pokoje mají krásný výhled do okolní přírody anglického parku a Svatojiřského lesa.

Lázně jsou pak zasvěcené přírodní, místně inspirované bylinné aromaterapii. Každá z nich je tady detailně propracovaným rituálem, při kterém vás zručný terapeut v krásném prostředí a za pomoci kosmetických produktů Mcely Bouquet povede do vašeho nitra, ke zdroji vnitřního klidu a krásy. Právě ručně míchaná, čistě přírodní kosmetická linie Mcely Bouquet, jež vyvinula majitelka zámku, Inéz Cusumano, je také jedním z lákadel, proč toto čarovné místo navštívit. 

chateaumcely.cz/

3. Maximus Resort

Maximus Resort je umístěn do malebné krajiny Podkomorských lesů, jen několik metrů od Brněnské přehrady a pouhých 20 minut od centra města. Klidné prostředí nového moderního hotelu, špičkový wellness i skvělá restaurace vás doslova omámí a nabije energií. Každý detail v tomto resortu je v dokonalé harmonii a v dnešní uspěchané době zde naleznete vzácný klid, odpočinek a pohodu. Po příchodu do luxusního wellness centra naleznete venkovní i vnitřní termální bazény, privátní spa & masáže, Whirlpool s hvězdnou oblohou i saunový svět, který nabízí 12 druhů vnitřních a venkovních saun včetně parních a Kneippových lázní a různé druhy saunových ceremoniálů. Venkovní bazén je otevřen za každého počasí, teplota vody se přizpůsobuje aktuálnímu podnebí a do bazénů si s sebou navíc můžete vzít i váš oblíbený drink zakoupený v jednom z barů, protože jsou zde zabudovány také držáky na nápoje. Pro regeneraci můžete využít vnitřní a venkovní odpočívárnu s krbem nebo venkovní relaxační zóny s lehátky.

maximus-resort.cz/

4. Hotel Vitality 

Unikátní wellness & spa centrum je svým vybavením a designem naprosto ojedinělé nejen v České republice. Hotel se navíc nachází v podhůří Těšínských Beskyd v těsné blízkosti turistických tras a CHKO Beskydy, takže pokud budete mít po procedurách přebytek energie, určitě se můžete vydat na túru dechberoucí přírodou. Celý tenhle svět klidu a relaxace je rozdělen do tří částí – Aqua zone, Spa a privátního wellness. Do Aqua zone si může přijít zaplavat v relaxačním bazénu s atrakcemi, využít samostatného whirlpool či navštívit jedinečný vodní bar, který je pro mnohé návštěvníky jedním z největších lákadel. Útulné Spa je pak rozděleno do šesti místností, z nichž každá má jedinečný design, vonné aroma i léčivé účinky. Nejchladnější wellness kabinkou je inhalační solná lázeň, kde při teplotě okolo 36 °C vdechujete minerální soli rozptýlené v prostoru. Naopak vyšší teplotu najdete v bylinkové lázni se silnější vonnou esencí a v laconiu.  Jednou z nejatraktivnějších částí Spa je pak whirlpool s celoročním provozem umístěný na střeše hotelu v přírodní zeleni s otevřeným výhledem na oblohu.  Balzámem pro tělo i duši se pak pro vás stanou kouzelné ruce vyškolených masérek, které vás vtáhnou do světa ozdravných masážních zážitků. Dopřát si můžete nejen ty klasické, ale i unikátní masážní rituály. 

hotelvitality.cz/

Vychází 29. května

Pomáhali při válce i pandemii: 10 zajímavostí, které jste nevěděli o...

Dětská pokladna, telefon, kroužky na tyči nebo třeba skákadlo. To jsou legendární hračky společnosti Fisher-Price, která slaví své 90. výročí od založení. Jelikož už...
Když jsem se poprvé osobně setkala s obětí mučení, cítila jsem se zodpovědná za to, co se stalo, říká ředitelka české pobočky Greenpeace

Když jsem se poprvé osobně setkala s obětí mučení, cítila jsem...

Zahide Senterzi je ředitelka české pobočky Greenpeace. Mluvily jsme spolu o její životní cestě, hodnotách i o tom, jak vypadá život ekologické organizace, která...

Hvězdná Olivia Palermo a značka Karl Lagerfeld představily společnou kolekci

Influencerka, návrhářka, stylistka a pravidelná okupantka předních příček žebříčků nejlépe oblékaných žen světa Olivia Palermo už před časem ohlásila...

Návrhářka Lucie Koldová se při výrobě šperků inspirovala královnou, která uměla lyžovat

Není mnoho českých umělců či umělkyní, kterým se kromě českého prostředí podařilo etablovat ve světě. Návrhářka Lucie Koldová to dokázala – již v roce 2012 si založila vlastní studio v Paříži.

Kolíbalova výstava na bienále v Benátkách může opět okouzlovat

Stanislav Kolíbal je jedním z nejvýznamnějších představitelů českého konceptuálního umění. I proto Českou a Slovenskou republiku reprezentuje na 58....
Zavří­t reklamu