Sobota, 28 května, 2022
spot_img

Tenisová hvězda nafotila odvážnou kampaň a svěřila se, co všechno musela snášet kvůli barvě pleti

Patří mezi nejlepší hráčky v dějinách světového tenisu, je v modlou statisíců fanoušků a její odvážné snímky nafocené pro novou kampaň obuvní značky vyvolaly vlnu nadšení.  Přesto se Serena Williamsová svěřila, že kvůli barvě své pleti musela během kariéry čelit mnohým příkořím a její vzhled i kila navíc byly tehdy pro televizní obrazovky něčím nepřijatelným.

Sedminásobná vítězka Wimbledonu už od počátku kariéry schytávala od veřejnosti spoustu nelichotivých poznámek, nejčastěji pak byla pro svou robustní svalnatou postavu označována za mužatku. V té době by asi málokdo tušil, že jednou jako hlavní tvář kampaně luxusní obuvnické značky nafotí odvážné a vkusné snímky, které vyvolají samé pozitivní reakce. „Dřív jsem v televizi a reklamách nevídávala lidi, kteří by vypadali jako já, kteří by měli kila navíc nebo byli tlustí. Taková těla nebyla vnímána pozitivně. Doba byla tehdy jiná,“ svěřila se tenisová hvězda v rozhovoru pro britské Vogue, kde se nyní objevila na obálce.

https://www.instagram.com/p/CFPR0JAHhk9/

Podceňování a málo peněz

Devětatřicetiletá Američanka, která kvůli zranění achilovky minulý měsíc odstoupila před druhým kolem z antukového Roland Garros, přiznala, že pozitivní pozornost médií získávala především její sestra Venus, která byla hubená a proslulá neuvěřitelně dlouhýma nohama. Váha Sereny Williamsové ale nebyla tím jediným, co bylo dříve vnímáno jako její mínus. K tenistce prý během kariéry přistupovali odlišně hlavně kvůli její barvě pleti. Zacházeli s ní prý podřadně, byla podceňovaná a oproti bílým hráčkám i nedostatečně placená. Přes všechny příkoří ale přiznala, že ani jednou za život si neřekla, že by chtěla mít jinou barvu pleti. A kvůli všemu, co si už stihla prožít, cítí zodpovědnost a poslání být tou, která ženám a lidem všech barev ukazuje, že jejich hlas je slyšet.

Právě téma Black Lives Matter bylo jedním z těch, které Serena během rozhovoru pro Vogue podrobně rozebírala. „Ke konci května mi chodilo neuvěřitelné množství zpráv, kdy mi bílí lidé psali, že je jim líto všechno, čím jsem si musela projít. Myslím, že mi nezačali rozumět, to asi úplně nejde, ale určitým způsobem prozřeli a konečně uviděli to, o čem jsem mluvila celou kariéru,” svěřila se Williamsová s tím, že změnit by se mělo také to, že v dnešní společnosti se od žen automaticky neočekává, že by mohly být vůdkyněmi nebo třeba generálními ředitelkami.

Roční předplatné + dárek

Předplaťte si WHAT a my vám darujeme kousek té nejčistší přírody. Díky biOrganica.cz si užijete hýčkání aktivizující super-food maskou nebo pečující čokoládovou maskou z dílny britské 100% bio značky Inlight.

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Z jogurtu do kosmetiky: Probiotika dokáží s vaší pletí zázraky

Když jsem byla malá, u moře jsem si spálila ramena. Starostlivá maminka přispěchala a měla hned řešení: na kůži mi nanesla vychlazený bílý jogurt,...

První Železný muž s Downovým syndromem, korálový mrakodrap nebo mládě pandy červené. Jaké dobré zprávy nám přinesl rok 2020?

Rok 2020 byl příšerný! Taky máte pocit, že se nedělo nic hezkého? Mozek se ovšem automaticky soustředí na negativní...

Instagram smazal fotku obnažené plnoštíhlé černošky. Známá influencerka pak platformu donutila k nečekanému kroku

Aktivity hnutí Black Lives Matter a nejrůznější diskuse o rasové nerovnosti se v posledních měsících promítly snad do všech...

Jihotyrolské dožínky: Odskočte si na barevné slavnosti sklizně, kaštanů a vína

Víte, jak se v Jižním Tyrolsku slaví dožínky? Od českých oslav konce sklizně nás ve srovnání s Jižním Tyrolskem...
Zavří­t reklamu