Neděle, 1 října, 2023
spot_img

Tenisová hvězda nafotila odvážnou kampaň a svěřila se, co všechno musela snášet kvůli barvě pleti

Patří mezi nejlepší hráčky v dějinách světového tenisu, je v modlou statisíců fanoušků a její odvážné snímky nafocené pro novou kampaň obuvní značky vyvolaly vlnu nadšení.  Přesto se Serena Williamsová svěřila, že kvůli barvě své pleti musela během kariéry čelit mnohým příkořím a její vzhled i kila navíc byly tehdy pro televizní obrazovky něčím nepřijatelným.

Sedminásobná vítězka Wimbledonu už od počátku kariéry schytávala od veřejnosti spoustu nelichotivých poznámek, nejčastěji pak byla pro svou robustní svalnatou postavu označována za mužatku. V té době by asi málokdo tušil, že jednou jako hlavní tvář kampaně luxusní obuvnické značky nafotí odvážné a vkusné snímky, které vyvolají samé pozitivní reakce. „Dřív jsem v televizi a reklamách nevídávala lidi, kteří by vypadali jako já, kteří by měli kila navíc nebo byli tlustí. Taková těla nebyla vnímána pozitivně. Doba byla tehdy jiná,“ svěřila se tenisová hvězda v rozhovoru pro britské Vogue, kde se nyní objevila na obálce.

https://www.instagram.com/p/CFPR0JAHhk9/

Podceňování a málo peněz

Devětatřicetiletá Američanka, která kvůli zranění achilovky minulý měsíc odstoupila před druhým kolem z antukového Roland Garros, přiznala, že pozitivní pozornost médií získávala především její sestra Venus, která byla hubená a proslulá neuvěřitelně dlouhýma nohama. Váha Sereny Williamsové ale nebyla tím jediným, co bylo dříve vnímáno jako její mínus. K tenistce prý během kariéry přistupovali odlišně hlavně kvůli její barvě pleti. Zacházeli s ní prý podřadně, byla podceňovaná a oproti bílým hráčkám i nedostatečně placená. Přes všechny příkoří ale přiznala, že ani jednou za život si neřekla, že by chtěla mít jinou barvu pleti. A kvůli všemu, co si už stihla prožít, cítí zodpovědnost a poslání být tou, která ženám a lidem všech barev ukazuje, že jejich hlas je slyšet.

Právě téma Black Lives Matter bylo jedním z těch, které Serena během rozhovoru pro Vogue podrobně rozebírala. „Ke konci května mi chodilo neuvěřitelné množství zpráv, kdy mi bílí lidé psali, že je jim líto všechno, čím jsem si musela projít. Myslím, že mi nezačali rozumět, to asi úplně nejde, ale určitým způsobem prozřeli a konečně uviděli to, o čem jsem mluvila celou kariéru,” svěřila se Williamsová s tím, že změnit by se mělo také to, že v dnešní společnosti se od žen automaticky neočekává, že by mohly být vůdkyněmi nebo třeba generálními ředitelkami.

Vychází 2. října

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Co dělat, když váš vztah chřadne a prochází krizí. Udržet si...

Umíme vzorečky z fyziky, chemické prvky, integrály, známe spoustu dějepisných i zeměpisných dat. Možná si pamatujeme i základní charakteristiku ostnokožců a strunatců a domluvíme...

Pozitivní covídka: Hotel Černobyl

Víte, jak se řekne chorvatsky studené pití? A jak to vypadá na podezřele levném zájezdě s důchodci? Přečtěte si aktuální povídku koučky Eriky Bach, která začala s psaním humorně laděných povídek v době covidu. Proto jim taky říká pozitivní covídky.

V době největší krize mě podpořila Ewa Farná, říká zakladatelka projektu Za Normální Holky Kristýna Dolejšová

Na Instagramu ji sleduje téměř sto padesát tisíc lidí, vydala knihu a její projekt #ZaNormálníHolky pomáhá dívkám řešit především...

Jakou cenu má pro vás svoboda?

Kam až může zajít svoboda projevu? A jak účinně bojovat s nenávistnými projevy v online prostoru? Na tyto a...
Zavří­t reklamu