Úterý, 1 prosince, 2020

Chcete posílit svou imunitu? Vyzkoušejte přírodní červenou řasu

Podzim a zima jsou již tradičně obdobími, která znamenají pořádnou zatěžkávací zkoušku pro náš organismus i obranyschopnost. Nejrůznější virózy, chřipky a nachlazení tak patří k těmto dnům stejně neodmyslitelně jako padající listí nebo sněhové vločky. A kvůli pandemii koronaviru to letos platí dvojnásob. Jak tedy svou imunitu co nejlépe nastartovat?

O jednom z nejsilnějších přírodních antioxidantů ze sladkovodních červených řas jsme vás již informovali. Řeč je o astaxanthinu. Karotenoidu, jenž je často ve světě označován za látku budoucnosti a o kterém nepochybně ještě mnoho uslyšíme. Kromě jeho úžasných účinků na pleť však přináší i celou řadu dalších benefitů pro lidský organismus, pro které si jej oblíbila nejedna hollywoodská hvězda i „obyčejný smrtelník“. Nedají na něj dopustit všechny věkové generace od mladých aktivních sportovců, businessmanů i modelek až po seniory, kteří chtějí zůstat vitální i s přibývajícím věkem. Astaxanthin je zkrátka pomocníkem pro všechny.

Ukrytý v mase lososů i sladkovodních řasách

Přirozeně se astaxanthin vyskytuje v mase lososů, humrů či krevet, odtud také jejich charakteristické zbarvení v oranžových tónech. Tyto potraviny se tedy nepochybně vyplatí zařadit do jídelníčku. Nejvíce koncentrovaný zdroj je však sladkovodní řasa s poněkud krkolomným názvem Haematococcus pluvialis. Ta se v přírodě vyskytuje v některých severských zemích u vodních nádrží, avšak pro jedinečné účinky astaxanthinu je rovněž produkována ve speciálních pěstírnách. Jednu takovou provozuje česká společnost Algamo nedaleko Dvora Králové nad Labem. Nenechte se ale zmást, pěstíren této řasy je po světě jen několik, proto máme štěstí, že je astaxanthin vůbec na českém trhu dostupný.

Astaxanthin má téměř zázračný vliv na náš organismus. Díky své jedinečné struktuře chrání buněčné membrány ve všech orgánech těla. Může tak pomoci zabránit jejich předčasnému stárnutí a poškození. Právě svou unikátní strukturou a schopností působit vně i uvnitř buňky současně se liší od ostatních známých antioxidantů, po kterých jsme zvyklí sahat v období se zvýšenou potřebou posílit imunitní systém. Astaxanthin je totiž například ve srovnání s oblíbeným vitamínem C až 6000krát silnější. Vědecké studie navíc uvádějí, že astaxanthin podporuje tvorbu imunoglobulinu a rychlé množení širokého spektra imunitních buněk. Díky tomu je vhodným pomocníkem pro posílení imunity a ochranu před různými nemocemi.

Vliv na zdraví mozku nebo mladší pleť

Vedle tohoto významného benefitu je astaxanthin oblíbený také pro své protizánětlivé účinky, vliv na zdraví mozku a kardiovaskulárního systému, včetně snížení hladiny LDL (tzv. zlého) cholesterolu, i pro pozitivní působení na kognitivní funkce i zdraví očí. Sportovci a aktivně pracující ocení jeho příznivé účinky na udržení energie, zvýšení vytrvalosti i výkonnosti a urychlení svalové regenerace. Především dámy si pak povšimnou celkově krásnější, omlazené a prozářené pleti při suplementaci astaxanthinem.

Zmíněná řasa a extrakt z ní se kvůli poptávce po astaxanthinu staly součástí různých doplňků stravy i kosmetických přípravků. My můžeme doporučit prémiové české produkty, které se vyrábí pod značkou Alife Beauty & Nutrition a obsahují certifikovaný český přírodní astaxanthin. Ty jsou k dostání v e-shopu sítě lékáren Dr. Max nebo na Alife nutrition a bonaloka.cz.

Než tedy příště vyrazíte z domu do sychravého podzimního počasí, nezapomeňte kromě teplé šály zapít alespoň jednu tobolku s dávkou červené řasy. Uvidíte, že rozdíl pocítíte brzy.

Lékařka Lucie Kalinová: Během života je velmi důležité chopit se všech...

Dream gap by se dal doslovně přeložit jako „propast mezi sny a realitou“. Představujeme vám tři výjimečné ženy, které nikdy nepřestaly věřit tomu, že...

Bio kosmetika ESSERE: Speciální přírodní produkty v jedinečném konceptu

ESSERE je nejmladší projekt uznávané výzkumné laboratoře Made in Italy a stojí za ním kosmetičtí profesionálové, kteří pevně věří v inovace a suroviny pocházející...

Královna módy a neoholených klínů Vivienne Westwood se zavřela do klece. Protestovala za propuštění zakladatele WikiLeaks

Jedna z nejvýraznějších návrhářek, královna punku a neúnavná aktivistka v otázkách ochrany lidských práv i globálního oteplování. To je...

Kosmetická společnost Natura & Co se zavázala k boji proti globálnímu oteplování

Brazilská kosmetická společnost Natura & Co čítá značky jako Natura, Aesop a The Body Shop, které už...

Moderátorka Adéla Vinczeová: Uvěřila jsem, že dítě je povinnost

Je tak vtipná a pohotová, že by mohla být pro své hosty v talk show Trochu jinak, ale i...
Zavří­t reklamu